• 1 z 3
 

Středověká pistolová kuše "CRUSADE"

Neohodnoceno
 
Dostupnost Objednáno
999 Kč
826 Kč bez DPH
Kód produktu ART1P
Kategorie Luky a kuše
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Středověká pistolová kuše "CRUSADE" je působivou replikou středověkých evropských kuší či samostřílů! Tato chladná střelná zbraň byla používána mimo jiné také při křižáckých výpravách, kdy s její pomocí křižáci kosili znepřátelené Araby a kacíře. O používání kuší se hojně zasazoval i proslulý Richard Lví Srdce - ironicky byl právě touto zbraní zabit.

Středověká pistolová kuše "CRUSADE" se pyšní kvalitním italským zpracováním a použitím striktně autentických materiálů! Její rukojeť je zahnuta do pistolovitého tvaru, což jí dodává pohodlí při držení. Na těle kuše se nacházejí ozdobné dobové rytiny a kovové ornamenty. Mechanismus držení tětivy i spouště je plně funkční. Převážně ruční výroba!

Kuše navíc disponuje jedním dřevěným šípem s kovovým hrotem a pravým peřím. Ač se jedná primárně o dekorativní repliku, je možné z ní i příležitostně vystřelit - avšak na vlastní odpovědnost :-). 

Středověkou pistolovou kuši "CRUSADE" je díky očku na rukojeti možné zavěsit na stěnu a propůjčit tak jakémukoli prostoru historickou atmosféru a nádech křižáckých výprav! 

 

Typ kuše
Délka lučiště 38 cm
Délka kuše 64 cm
Hmotnost 600 g
Materiál kov, dřevo, provaz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.