HUNGER GAMES a CHLADNÉ ZBRANĚ

HUNGER GAMES - FILMOVÁ SÁGA CHLADNÝCH ZBRANÍ

Tento článek jsem napsal na základě toho, že mezi vašimi články je i článek o japonském ninja anime seriálu „Naruto“. Já osobně ten seriál sice neznám, ale zato znám jiný filmový příběh, ve kterém se to tam hemží chladnými zbraněmi. Jmenuje se to „Hunger Games“. Mezi zbraněmi, které tam můžeme vidět, je i pár zbraní, které jsem si u vás koupil, například vrhací nože a tomahawk. Rozhodl jsem se proto, že napíšu článek o tom příběhu a o zbraních v něm. Doufám a věřím, že se vám tento článek bude líbit.

POPIS FILMU „HUNGER GAMES“

„Hunger Games“ je americký dobrodružný sci-fi film natočený podle třídílné série knih stejného názvu. Příběh se odehrává ve vzdálené budoucnosti, ve světě zničeném třetí světovou válkou. Na území bývalých Spojených států se rozkládá země Panem, kde 24 vysolovaných chlapců a dívek ve věku 12 až 18 let musí bojovat na život a na smrt v každoročním zvrácené reality-show zvané Hladové hry (anglicky Hunger Games), dokud nezbude jediný vítěz. Dívka Katniss Everdeenová se do tohoto klání přihlásí dobrovolně, aby před účastí v klání zachránila svou mladší sestru Prim. Společně se svým přítelem Peetou Mellarkem projde výcvikem v boji a jakmile skončí v aréně, ve které se Hladové hry konají, začíná boj o vlastní přežití. Jak gladiátorské klání probíhá, Katniss se svými činy v aréně stává předlohou pro revoluci, která může toho krveprolití zrušit jednou provždy.

Ve filmech „Hunger Games“ se můžeme setkat s nejrůznějšími typy chladných zbraní. Střelné zbraně se zde nepoužívají, aby byly hry napínavější. Většinou používá každý člověk jinou zbraň. Hladové hry tak připomínají gladiátorské souboje, při kterých proti sobě bojovali různě vyzbrojení gladiátoři. Nejpoužívanější zbraní, kterou v této filmové sérii můžeme vidět, je dlouhý luk a šípy. Je to zbraň, kterou používá hlavní hrdinka Katniss. Dále tu můžeme vidět i zbraně, které používají ostatní soupeři. Ti používají všechny možné druhy chladných zbraní, oštěpy, srpy, nože s pevnou čepelí, vrhací nože, bojové sekery, trojzubce a meče. Některé zbraně se zde vyskytují častěji než ostatní. A co víc, některé ze zbraní, které se v „Hunger Games“ objeví, lze najít i v nabídce chladnezbrane.eu. Vybral jsem z těchto filmů několik zbraní, které jsou pro tyto filmy nejtypičtější a které se mi mimo jiné i velice líbí.

ZBRANĚ Z „HUNGER GAMES“

Z celé série se mi nejvíc líbí tyto zbraně:

Vrhací nože:

Můj oblíbený druh chladné zbraně. Vrhací nože používá dívka Clove. Ta má velice dobré nadání ve vrhání nožů. Když procházela výcvikem, dokázala to nad veškerou pochybnost (na deset metrů dokázala trefit terč přímo do středu). Díky této dovednosti byla během utkání v aréně Hladových her smrtelně nebezpečná. Ve filmu si můžeme všimnout, že používá vrhací nože typů „THUNDER BOLT“, „JACK RIPPER“, „KUNAI“ a několik dalších typů vrhacích nožů, které na chladnezbrane.eu nejsou. Tyto své oblíbené zbraně použila už v počátečním souboji, kdy zabila několik protivníků vrhacími noži „KUNAI“. Později můžeme vidět, jak s noži „JACK RIPPER“ trénuje házení na ještěrku. A nakonec můžeme její nože vidět, když se snaží zabít hlavní hrdinku Katniss - na krk jí přiloží dlouhý stříbrný nůž se zahnutou čepelí a potom se ji chystá zabít nožem typu „THUNDER BOLT“. Než se jí to však podaří, je zabita jedním ze zbývajících soupeřů.
https://www.chladnezbrane.eu/vrhaci-noze/

Meče:

V „Hunger Games“ můžeme vidět hned několik druhů mečů. Na okamžik můžeme vidět dlouhé meče připomínající samurajské katany a srpy podobné těm, které používali ninjové. Nejvíce lze však ve filmu vidět dlouhý stříbrný meč s oboustrannou čepelí, který používá hlavní protivník Cato. Ten si vybral meč jako svou hlavní zbraň už během tréninku, kde se projevily jeho šermířské schopnosti. Jediným sekem dokáže odseknout ruku svému soupeři. Zpočátku zabíjel pomocí oštěpu, krátce poté se ale zmocnil dlouhého meče, se kterým v průběhu boje zabil několik lidí, díky čemuž se stal velice obávaný.
https://www.chladnezbrane.eu/macety/maceta--gladius--cold-steel/

Tomahawk:

Zbraň pro boj zblízka i na dálku. Vrhací sekera neboli tomahawk je zbraň, kterou ve druhém filmu „Hunger games: Vražedná pomsta“ používá Johanna Masonová, která už jednou v Hladových hrách bojovala. Tomahawk tedy použila z principu tradice. Díky tomu, že už jednou v aréně bojovala, dokázala s tomahawkem kolem sebe velice rychle máchat. Zpočátku se jeví jako protivník, později ale začne spolupracovat s ostatními, dokonce i s Katniss.
https://www.chladnezbrane.eu/sekery/tomahawk-sekera-outdoor-survival-takticka/

Trojzubec:

Starověká gladiátorská zbraň v moderním provedení, kterou používá Finnick Odair. Můžeme ho vidět ve druhém díle filmové série, kde používá trojzubec jako svou typickou zbraň. Finnick už jednou v Hladových hrách bojoval, a také tehdy používal trojzubec. Přesněji řečeno trojzubec a síť (v knize). Používal je tak, že na soupeře házel síť a následně je probodával trojzubcem. Jak se ve filmu dozvídáme, s těmito gladiátorskými zbraněmi byl nebezpečný obzvláště ve vodě, jelikož gladiátoři, kteří trojzubec a síť používali, bývali zpravidla rybáři.
https://www.chladnezbrane.eu/dlouhe-zbrane/kopi--tiger-fork--cold-steel-2/

Oštěp:

Dlouhá vrhací zbraň, která v dané situaci poslouží i jako kopí. Ve filmech o Hladových hrách používá oštěp více lidí, například Marvel, Peeta, Cato a několik dalších postav v prvních dvou filmech. Na principu této zbraně se ani v několik staletí vzdálené budoucnosti nic moc nezměnilo. Oštěpy tam jsou dlouhé, pružné a lehké, stejně jako v současnosti.
https://www.chladnezbrane.eu/dlouhe-zbrane/ostep--samburu--cold-steel/

Luk a šípy:

Zbraň, která se v sérii „Hunger Games“ proslavila nejvíce. Jednoduchá mechanická zbraň, která je stará tak jako lidská civilizace sama. Používaly ji snad všechny kultury světa a v budoucnosti se používá pro lov i pro boj, stejně jako dnes. Dlouhý luk je zbraň charakteristická pro hlavní hrdinku příběhu Katniss Everdeenovou. Ta má lukostřelecké schopnosti už od dětství, kdy lovila zvířata, aby uživila svou rodinu. Mezi jejími lidmi se říkalo, že když loví veverky, vždycky je trefí do oka. V boji se s touto zbraní osvědčila až v Hladových hrách, kde zabila mnoho protivníků. Katniss používá dlouhý kovový luk se stříbrně kovovými šípy. Ve třetím filmu používá luk už ne jako zbraň v aréně, ale jako zbraň v revoluci napříč zemí. To už používá více druhů šípů: obyčejné, zápalné a výbušné. Mimo jiné se díky svému luku stala hlavní postavou celé revoluce a s ní související propagandy.
https://www.chladnezbrane.eu/luky/reflexni-luk-robin-hood-profi-30-lbs/

Autor článku: Soren Alba (spokojený zákazník chladnezbrane.eu)