HQ! Efekt lupa
  • 1 z 7
 

Mačeta "GLADIUS" Cold Steel

32 hodnocení
 

Pevná, spolehlivá a designově okouzlující mačeta od firmy COLD STEEL. Stylizována do podoby římského Gládia. Pevné nylonové pouzdro součástí balení.  

Dostupnost Skladem
1 499 Kč
1 239 Kč bez DPH
   
Kategorie Mačety
Záruka 2 roky
 

Mačeta "GLADIUS" Cold Steel

Mačeta "GLADIUS" je vybavena klasickým krytem a kulovou hlavou, stejně jako původní zbraň. Její tvar je inspirován legendárním mečem z dob Říše římské. Římané tyto meče používali jako standardní zbraň pro své vojáky, neboť byla ideální pro efektivní boj v těsné formaci.  V době císařství, asi v 1.století, se gladius vyvinul do nejznámější podoby s masivní kulovitou hlavicí a polokulovitou, na řeze zploštěnou záštitou; dnes označovanou také podle města naleziště jako pompejskou.

Čepel mačety je broušená z obou stran a je jako vosí pas. Proto se s ní výborně bodá, ale i seká. 

Konstrukce Full tang a použití moderních materiálů dávají mačetě velmi dobré vlastnosti, odolnost proti korozi a výbornou pevnost. Pro naši rukojeť používáme polypropylen nanášeným vysokotlakým vstřikem, takže je téměř nezničitelná. Mačeta "GLADIUS" je dodávána s robustním pouzdrem Cor-Exª a opaskem pro snadné nošení a použití.

Na video se můžete podívat zde:

Podobné produkty

Druh mačety
Hmotnost 771 g
Tloušťka 2,8 mm
Celková délka 81,5 cm
Délka čepele 45,7 cm
Délka rukojeti 20 cm
Materiál 1055 Carbon Steel with Black Baked-On Anti Rust Matte Finish
Materiál rukojeti Long Polypropylene
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora 26.5.2021 22:14
Bude znovu dostupná? Pokud ano kdy?
Odpovědět
D Avatar autora Za mě spokojenost. 2.10.2018 16:23
Je to pěknej kus oceli. Použil jsem ho k prosekávání zahrady (a dost intezivnímu), dobře pracuje, ostří drží, žádná známka poškození. Díky velikosti hlavice nemá člověk pocit, že mu to odstředivá síla vytrhne z ruky. Samozřejmě oproti zahnuté čepeli je tady horší řezací účinek a tzn. práce vyžaduje trochu větší úsilí, ale to neni v žádným případě chyba poduktu.
Odpovědět