• 1 z 8
 

Elegantní bílá katana "WHITE LOTUS"

34 hodnocení
 

Nádherně zpracovaná katana v bílé barvě, která je nejen krásnou ozdobou, ale také funkčním mečem, jenž je vhodný na trénink či sekání. Pohodlný do ruky, detailní zpracování a ostřená čepel. 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 19 999 Kč
Ušetříte 10 000 Kč (–50 %)
9 999 Kč
8 264 Kč bez DPH
   
Kategorie Samurajské meče
Záruka 2 roky
 

Elegantní bílá katana "WHITE LOTUS"

" Žádné bláto, žádný Lotus "

Bílý Lotos květina oplývající ohromnou krásou a velkou dávkou elegance, mnozí však netuší, že i takto krásný květ, může vyrůst z něčeho nepěkného, jako je zablácená voda či říčka. Jeho krása a hlavně jméno je často spojováno s období 14. století v Číně, hlavně s dynastii Jüan. V této dynastii používala Bílý Lotos, jako název, či znak leckterá sekta tohoto období. Tato rostlina však měla i velice silný náboženský význam pro mnohé lidi tohoto období. Byla spojována především s Wu-šeng lao mu, jenž ve starých čínských spisech je označována jako matka všech lidi.

Zajímavým faktem je také to, že Bílý Lotos nemůže být poskvrněn žádnou tekutou špínou, neboť jeho okvětní lístky na sobě mají malé krystalky, které drží rostlinu stále čistou a elegantní. Proto byl také v jiných zemích považován za znamení čistoty a elegantnosti.

Katana "WHITE LOTUS" je vyrobena z velmi kvalitní a pevné oceli. Jedná se o překládanou kalenou ocel (až 3000 vrstev!) s tradičním tvarování hamonu pomocí jílu.
Její elegance je spíše určena na rozjasnění Vašeho bytu, či kolekce. Stylové lotosově bílé opletení jí dodává ještě větší dávku elegance než má Bílý Lotos sám. Závěrem je poté stylově ozdobená tsuba meče, která má květinové motivy. Samozřejmě nesmí chybět velice stylový a dobře zpracovaný černý háv, který Vaši katanu ochrání při přesunu z místa na místo. 

Podobné produkty

Druh katany
Hmotnost celková 1431 g
Hmotnost meče 1162 g
Délka celková cca 105,5 cm
Délka rukojeti 29,4 cm
Délka čepele 69,1 cm
Materiál ocel, dřevo, tkanina
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
V Avatar autora Vagus 22.3.2022 20:21
Je tato katana brousena už od výroby
Odpovědět
MR Avatar autora Druh oceli 28.9.2021 07:57
Zajímá mě z jaké konkrétně oceli je čepel zhotovena.
Odpovědět
DR Avatar autora Čepel 11.8.2021 21:16
Dobrý den, rád bych se zeptal z jaké oceli je zhotovena čepel.
Odpovědět