HQ! Efekt lupa
  • 1 z 18
 

Překládaná HQ katana "ROYAL BLOOD" s bohatým příslušenstvím!

154 hodnocení
 

Nádherná a plně funkční katana, vhodná k tréninku i sekání. Čepel vyrobena z překládané HCS oceli. Bohatá výbava součástí. Vše uloženo v dřevném přepravním boxu.  

Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 22 999 Kč
Ušetříte 7 000 Kč (–30 %)
15 999 Kč
13 222 Kč bez DPH
Kategorie Samurajské meče
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Překládaná HQ katana "ROYAL BLOOD" s bohatým příslušenstvím!

Posvátná mezi duchovní tradicí - Mocná mezi šlechtou -Špička ledovce ... Představujeme Vám to nejcennější, co na trhu máme = královskou katanu "ROYAL BLOOD"!!! Pochválena odborníky, oceněná v praxi, s bohatou výbavou a přitom s nádherným poměrem CENA/VÝKON!

Ručně překládaná katana "ROYAL BLOOD" je jedinečná katana, jejíž čepel je vyrobena z překládané a zakalené oceli HCS. 
Konstrukce čepele katany je typu "Honsanmai" - pro jádro čepele bylo použito méně uhlíkatá ocel, zato na plášti a ostří více uhlíkatá. Výsledkem jsou legendární vlastnosti katany!
Výsledkem této technologie je nádherná zářící čepel ostrá jako břitva s ručně broušeným hamonem!

Celá čepel je pevně ukotvena v rukojeti pomocí 2 dřevěných kolíčků, jak tomu bývalo u historických předloh. Kolíčky lze pomocí příslušenství vyndat, čepel vysunout a vyměnit např. záštitu či provést údržbu. Stejným způsobem měnili záštity samurajové a to v závislosti na ročním období, sociálních událostech aj. Podobně jako my měníme naše šperky apod. ;-)

Rukojeť katany začíná krásnou kovanou železnou záštitou (tsuba), poté přechází v bavlněný oplet (tsukamaki) v tmavě zeleném designu. Pod opletem se neskrývá nic jiného než skutečná rejnočí kůže(same-hada) - jako u 300 let starých originálů! Zakončena je kovovým prvkem zvaným kashira.

Pochva královské katany "ROYAL BLOOD" je z pravého dřeva a to z jednoho kusu! Leštěný povrch v tmavě zelené doplněn prvky z pravé rohoviny ještě více umocňují královský a samurajský půvab této katany. Krásně omotaná stuha Sageo je z pravé bavlny!
Rohovina pochází z japonských býků.

Královská katana "ROYAL BLOOD" není pouze k dekoračním účelům, jedná se o plnohodnotnou ostrou katanu velice kvalitního zpracování!


Katana byla testována skupinou Gorin při sekání rákosových rohoží a praxi Tameshigiri. Byla ohodnocena velice kladně nejen za své zpracování, ale také za funkční a čisté seky.
Design katany je v šlechetné tmavě zelené barvě. Nebije do očí, neschovává se, ale není přeplácaný. Je zkrátka královský!
Aby nádhera katany vynikla v jakémkoliv interiéru (kancelář, obývací prostor, obchod...), je katana "ROYAL BLOOD" zasílána také s dřevěným stojánkem. Ten je navíc opatřen honosnou červenou vložkou proti ušpinění při odkládání meče.

V dárkovém balení katany "ROYAL BLOOD" s příslušenstvím se nalézá:
- překládaná katana s pochvou ze dřeva a rohoviny
- hedvábné pouzdro na katanu s japonskými historickými motivy
- mosazné kladívko (Mekugi-nuki) se 2 dřevěnými kolíčky pro vytlačování původních kolíků z rukojeti
- brusná a leštící palička (Utchiko)
- čistící olej
- jemné hadříky na otěr
- dřevěný STOJÁNEK s červenou vložkou

Pro ještě krásnější vzhled je součástí příslušenství čistící sada, obsahující leštící paličku Utchiko. Utchiko je palička vytvořena z jemného rozemletého kamene zabaleného do proužku hedvábí. Paličkou se nanáší na čistou oleje zbavenou čepel poprašek kamene, který se poté stírá měkkým čistým hadříkem směrem ke hrotu katany.

Překládaná katana "ROYAL BLOOD" i se svým (nejen) čistícím příslušenstvím je zasílána v přepravním boxu s kovovými prvky (např. zajišťující kolíčky proti otevření, úchop apod.).
Bohaté příslušenství zvyšuje samurajský nádech katany a umožňuje péči o čepel i výměnu záštit. Příslušenství je baleno ve speciálních japonských krabičkách ze dřeva s kaligrafickými prvky.

Tento samurajský meč patří mezi naše nejdražší. Nicméně pokud uvážíme použitou ocel, kvalitu zpracování, bohaté příslušenství a dokonalý design, pak si pořád zachovává velice příznivou cenu.
Darovat tento meč znamená popřát sílu a čest nebo projevit loajalitu. Neurazíte tím nikoho - ba naopak!

Meč může sloužit i pro trénink bojových umění - např. kendó, nikoliv však pro kontaktní šerm.

Podobné produkty

Druh katany
Hmotnost 1 070 g
Délka 104 cm
Délka čepele 74 cm
Materiál překládaná HCS ocel, železo, dřevo, rohovina, bavlna
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
MR Avatar autora Dotaz 20.6.2021 14:17
Jakým způsobem je na tomto meči proveden onen nepravý hamon?
Odpovědět
PT Avatar autora KATANA "ROYAL BLOOD" 27.4.2021 11:22
KATANA "ROYAL BLOOD" - krásne spracovaná, ostrá, s príslušenstvom. Nieje to katana za 5000 Eur ale určite to nieje kus lacného "plechu" - má svoju váhu a výborne sa drží. Môžem len odporučiť - v tejto cenovej kategórii je to TOP.
Odpovědět
MV Avatar autora Euripreid 11.7.2020 17:38
Chcel by som sa spýtat, vy tam písete ze he to HCS (high carbon steel), ale aky je to konkretny druh?
Odpovědět
P Avatar autora dotaz 13.6.2020 09:48
Zajímalo by mě co je na Habaki jméno nebo jen rez?
Odpovědět
M Avatar autora Nádherný meč 16.5.2018 12:02
Katana je opravdu krásně zpracovaná a ostrá. Saya taktéž. Krásná kresba a váha překládané oceli. Jsem opravdu spokojený. Příslušenství také potěší. Takto provedená katana v této cenové relaci je skutečně výhodná koupě.
Odpovědět
LK Avatar autora Výborně pane 4.11.2019 16:24
Děkuji za recenzi ted vym ze je to dobra koupje a kupujy taki dekuju milane