Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Japonská naginata "SHINOBI ASHIGARU" s pochvou!

55 hodnocení
13 990 Kč –71 % 3 999 Kč 3 305 Kč bez DPH
Skladem

Legendární zbraň samurajů. Násada vyrobena z pevného dřeva, čepel z karbonové oceli 1045. Zdobné detaily, součástí naginaty je dřevěná pochva. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonská naginata "SHINOBI ASHIGARU" s pochvou!

Pompézní legendární samurajská zbraň nyní v prodeji v České republice právě na našich stránkách!

Naginata "SHINOBI ASHIGARU" je nádherná precizně zpracovaná legendární naginata ze starého Japonska. Dovezli jsme ji pro Vás exkluzivně a jedinečně přímo od výrobce, proto Vám ji můžeme nabídnout za jedinečnou cenu!!!

Naše naginata "SHINOBI ASHIGARU" je velice detailně a věrohodně zpracovaná. "SHINOBI ASHIGARU" je zpracován dle pravých historických naginat. Naginata není pouhým potěšením oka - jedná se o plně funkční ostrou sečnou zbraň!

Ostrá zakřivená čepel vyrobena z houževnaté karbonové oceli 1045 se rozšiřuje směrem ke konci pro vyšší sečnou sílu. Její délka jest 53 cm! Poté čepel pokračuje do ratiště a to dalších cca 30 cm, kde je zpevněna tradičním způsobem - 2 dřevěnými kolíčky/čepy.
Čepel je tak pevně zasazena, vydrží i praktické sekání prutů apod. (nikoliv však špalků a dřeva - není to sekera!)
Naginata "SHINOBI ASHIGARU" byla i testována při Tameshigiri - vydržela bez problémů a přesekla téměr celou rýžovou rohož!
Exkluzivní samurajská skupina GORIN konstatovala, že tato naginata je zcela vhodná pro začínání v Tameshigiri disciplíně!

Ratiště naginaty "SHINOBI ASHIGARU" je dle historie oválného tvaru (na rozdíl od evropských kopí, halaparten apod.). I to má svůj důvod a efekt při sekání a manipulaci. Pod čepelí naleznete kovovou záštitu a zdobení. Konec ratiště je zakončen tradičním išizuky - kovové nákončí.

Naginata "SHINOBI ASHIGARU" je zaslána i s dřevěnou pochvou! Můžete tak bezpečně přenášet ostrou naginatu, aniž byste ohrožovali sebe či blízké okolí :-)

Skvělý dárek? Ano! Darování této legendární zbraně potěší každého milovníka asijské kultury, historie a bojových umění. Díky reálnému historickému zpracování se stává naginata "SHINOBI ASHIGARU" nádherným a nevšedním dekorem každého interiéru!

Jedinečný produkt našich stránek a opět levněji než u konkurence!!! Podobné avšak "značkové" naginaty se pohybují okolo neuvěřitelných 20 000,-!

A nyní trochu historie o naginatě:
Tato samurajská zbraň je stará cca 1300 let! Jedná se o podobný ekvivalent jako evropské kopí či halapartna. U naginaty je vyzdvihována její jedinečná funkce nejen bodat, ale také sekat! Teorie jejího vzniku se liší. Jsou zde zmínky o vzniku ze zemědělského nástroje nebo vylepšením podobné čínské halapartny či že zkrátka nějaký samuraj nasadil svou katanu na dlouhou tyč :-)

Naginata dosáhla věhlasu okolo roku 1200, kdy ve velkolepých bitvách bývala s úspěchem využívána proti jízdě. Právě díky naginatě začalo mnoho bojovníků využívat kryty na holeně (sune-ate). Bojové umění zabývající se zacházením s naginatou, rozvoji ducha i mysli se nazývá naginatadžucu. Toto starodávné samurajské umění je vyučováno i ve veřejném japonském školství jako forma tělocviku.

Recenze a zkouška seku touto katanou od českého samuraje a japanologa Jakuba Zemana:

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Východní zbraně
Záruka: 2 roky
Druh: Naginata
Hmotnost: 1 470 g
Délka: 178 cm
Materiál: karbonová ocel 1045, dřevo, kov
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora Naginata 21.6.2023 07:37
Jsem spokojený. Sedí do ruky a je dobře vyvážená.
Odpovědět
PD Avatar autora 29.1.2023 12:12
Naginata je super, zatím jsem ji neotestoval v seku, ale co se týče provedení, designu a vyváženosti s ohledem na cenu nemá chybu Petr Dolejš
Odpovědět
J Avatar autora Naginata ashigaru 9.1.2023 18:24
Perfektní kousek. Ratiště je skvěle upravené, aby se replika ovládala a má strukturu kapek. Stejnou strukturu povrchu má i pochva. Jediné co by šlo vytknout je drobná netěsnost v habaki, ale hýbe se jen drobně. Je to úžasný kousek, který zaujme. Asi můj nejlepší nákup doteď.
Odpovědět
RL Avatar autora Naginata 22.7.2022 13:54
Naginata je super,ale nesekejte s ní keře, ostří se může stupit, sekal jsem s ní keř a ostří se mi trošku o hnulo do strany. Ale je to fakt detail. Není to skoro vidět. Jinak naginatu a katany co mám zkouším na kartonových krabicích,bodám do nich.Krabice jsou zdarma ale rohože na setkání mi přijdou trochu drahé.
Odpovědět
JZ Avatar autora Naginata 24.11.2020 21:14
Produkt je senzační, jen mi naginata dorazila s uraženou špičkou (zjevně špatné balení) a bez slíbeného dárku. Ale produkt sám spokojenost, jen špatný zákaznický servis..
Odpovědět
VP Avatar autora 23.1.2020 20:56
Čepel je lepší, než jsem za tu cenu čekal, jen chtěla trošku přibrousit. Problém byl s prostřední kovovou dekorací. Byla špatně přilepená a skoro okamžitě se odtrhla, ale trocha kvalitního lepidla stačila, aby s tím už nikdo nepohnul. Ale i přes tohle je poměr cena/kvalita opravdu dobrý. A nejdůležitější je, že sekání zvládá bez problémů.
Odpovědět
P Avatar autora Recenze 7.11.2020 11:41
Dobrý den, jak byste naginatu ohodnotil s odstupem času? :)