Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Katana "FLOWERS OF SAKURA" s dřevěným boxem

HQ!
114 hodnocení
49 999 Kč –32 % 33 669 Kč 27 826 Kč bez DPH
Skladem

Nádherně zpracovaná katana z kvalitní oceli, vyrobená k tréninku a sekání! Zabalena v dárkovém boxu s výbavou na údržbu a dřevěným stojánkem. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Katana "FLOWERS OF SAKURA" s dřevěným boxem

" Japonská sakura reprezentuje křehkost a krásu života "

Japonská třešeň, také známa pod názvem Sakura je opravdu skvostný a nádherný strom, který je v Japonsku jedním z těch nejznámějších a nejslavnějších. Říká se, že lístky známé jemně růžové barvy, jež ze stromu opadávají, přináší štěstí, ať už v životě, tak i v lásce. Jsou lidé, kteří těmto povídačkám nevěří, ale většina obyvatel země vycházejícího slunce tomuto kouzelnému stromu věří celým svým srdcem.

Katana je také součástí bohaté japonské historie, ti největší válečníci, ale i prostý lid používali tuto zbraň k sebeobraně i k vykonání vůle jejich feudálních pánů. Vlastnit takto skvostnou zbraň bylo znamením, že jste v životě něčeho dosáhli. Nejmocnější samurajové se mohli pyšnit překrásně zdobenými meči z té nejlepší oceli neuvěřitelné kvality, což mnohdy záleželo na zručnosti toho, jenž katanu vytvořil. 

Katana je opravdu překrásně zpracována a dodaná v luxusně ozdobném dřevěném boxu z kvalitního dřeva. Čepel katany je z velmi kvalitní uhlíkové oceli 1566 - překládaná a jílem temperovaná. Meč se však nehodí na kontaktní šerm, pouze na Tameshigiri - zkoušku seku mečem. Dále se může tento kousek pyšnit tradičním opletem černé barvy a tsuba meče je obohacena motivem japonského jeřába. K tomu samozřejmě patří i ozdobný háv na katanu, stojan a sada na údržbu, aby mohla Vaše katana být stále krásná a skvostná jako onen legendární a překrásný strom.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Samurajské meče - katany
Záruka: 2 roky
Druh: katany
Hmotnost celková: 3403 g
Hmotnost meče + pochva: 1371 g
Hmotnost katany: 1122 g
Délka meče: 102,5 cm
Délka rukojeti: 28,4 cm
Délka čepele: 70,2 cm
Materiál: Překládaná jílem temperovaná ocel 1566, mosaz (tsuba), dřevo
Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora flowers of sakura 15.7.2021 23:14
nějak se v tom ztrácím, nejdražší katana v nabídce, popisek, který vzbuzuje že se jedná o TOP zbraň a na konci, že není určená a nebo vhodná pro kontaktní šerm ale jen na ozdobu. Tak, která katana je skutečně vhodná i na kontaktní šerm? existuje vůbec nějaká v nabídce a nebo všechno jsou jen dekorativní napodobeny replik? nechci se s tím samozřejmě jít někde s někým sekat, ale když už si někde vyberu něco co má vysokou cenu a je v řazení jako nejlepší, tak bych chtěl aby to splňovalo vše, jelikož jestli to má mít účel jen ten aby to bylo někde vystaveno a utírat z toho prach tak to se dá koupit nějaká za 1500,- která bude vzhledově vypadat třeba i lépe.
Odpovědět
T Avatar autora flowers of sakura 18.2.2023 09:25
Ano, ztrácíte se v tom. Na kontaktní šerm se používají tupé katany. Tím myslím katany, které nemají žádné ostří. Mydlit mečem do meče ostrou, a navíc kvalitní katanou se proto nedoporučuje. Proč asi je zřejmé:) A používat drahou kvalitní katanu na zkoušky sekem sice samozřejmě lze, ale na to je určitě vhodnější katana s řádově nižší hodnotou a kvalitou. Takže žádný strach. Toto není dekorační katana. Ale vzhledem k její kvalitě a ceně se nedoporučuje ji používat.