Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Japonská katana "7 SAMURAJŮ" HIGH QUALITY

99 hodnocení
15 999 Kč –37 % 9 999 Kč 8 264 Kč bez DPH
Skladem

Funkční katana jednoduchého designu z pevné oceli. Vhodná jako nástroj pro trénink i sekání. Pevná dřevěná pochva součástí balení + stylový hedvábný háv. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonská katana "7 SAMURAJŮ" HIGH QUALITY

Jedna z našich NEJLEPŠÍCH! Poměr CENA/VÝKON exkluzivní!!! Honosná a funkční katana "SEDM SAMURAJŮ" - japonsky "七人の侍" je dovezena PŘÍMO OD VÝROBCE, který se zabývá výrobou a vývojem katan všech kategorií několik generací! Proto Vám můžeme pouze my zaručit jedinečnou cenu! 

Název katany nese označení "SEDM SAMURAJŮ" (1954), což je japonská filmová legenda, která prvně odkryla světu více o samurajích - reálně a bez hoolywoodu. Také odstartovala filmy o westernu (Sedm statečných) prakticky se stejným scénářem apod.
Film Sedm samurajů je považován za základní kámen samurajské kultury a středověkého Japonska v kinematografii!

Japonská katana "SEDM SAMURAJŮ" je jedinečná katana, jejíž čepel je vyrobena z uhlíkaté oceli 1095 HCS! 
Použití a zpracování oceli 1095 HCS zajišťuje houževnatost čepele s dlouho držícím ostřím. Čepel je velmi silně broušená a zdobena velice krásným ručně tvořeným nepravidelným hamonem! Pro delší životnost je již čepel naolejovaná a ošetřena.

Katana je zasílána s luxusním hedvábným hávem (obalem) v japonském stylu!

Vysoce kvalitní katana "SEDM SAMURAJŮ" je věrnou replikou středověkých japonských katan. Ruční výroba vyšší kvality (handmade) a také ruční zdobení z ní činí jedinečný kousek!

Naostřená čepel se v tradičním designu táhne do délky 73 cm a je zakončena ostrou špičkou. Celá čepel je pevně ukotvena v rukojeti pomocí 2 dřevěných kolíčků, jak tomu bývalo u historických předloh. Kolíčky lze vytlouci, čepel vysunout a vyměnit např. záštitu či provést jinou úpravu. Stejným způsobem měnili záštity samurajové a to v závislosti na ročním období, sociálních událostech aj. Podobně jako my měníme naše šperky apod. ;-)

Záštita katany "SEDM SAMURAJŮ" je vyrobena z mosazi a slavnostně zdobena japonskými výjevy (samurajové, meditace v bambusovém háji, drak apod.) Rukojeť katany je zdobena mnohými mosaznými prvky stejně jako u historických předloh. Díky opletu (tsukamaki) se velice dobře drží a pohodlně manipuluje. Pod černým opletem se nachází pravá rejnočí kůže (same-hada)! Zakončena je kovovým prvkem zvaným kashira.

Pochva katany "SEDM SAMURAJŮ" je z pravého dřeva a to z 2 kusů! Celočerná pochva je hladce zpracována a příjemná na dotek.

Katana "SEDM SAMURAJŮ" je plně funkční! Díky svému zpracování může být použita dokonce pro Tameshigiri (tradiční sekání bambusových rohoží) - TESTOVÁNO skupinou samurajského historického šermu Gorin! (jediná svého druhu v Evropě) Samozřejmě posouží i jako významný a jedinečný dekorační prvek!


Tento samurajský meč patří již mezi naše dražší. Nicméně pokud uvážíme použitou ocel, ruční výrobu a věrohodné zpracování, pak si pořád zachovává velice příznivou cenu! Darovat tento meč znamená popřát sílu a čest nebo projevit loajalitu. Neurazíte tím nikoho - ba naopak!

Meč může samozřejmě sloužit i pro trénink bojových umění - např. kendó, iaitó apod. Nikoliv však pro kontaktní šerm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Samurajské meče - katany
Záruka: 2 roky
Druh: funkční katany
Hmotnost celku: 1366 g
Hmotnost katany bez pochvy: 1093 g
Celková délka: 101,5
Délka čepele: 70 cm
Materiál: uhlíková ocel, mosaz, dřevo, tkanina
Tloušťka oceli: 8 mm
Nevyplňujte toto pole:
PP Avatar autora 8.3.2019 12:03
Rozhodně můžu tuto katanu vřele doporučit jak je již napsáno v popisu produktu, tak je perfektně ostrá. Je taktéž docela masivní, o cemž značí i její váha rozhodně za tuto cenu je to výborná zbraň
Odpovědět
LP Avatar autora 1.9.2020 23:29
kdy bude možnost si tuto katanu zakoupit?tvrdily jste během srpna?
Odpovědět