HQ! Efekt lupa
  • 1 z 7
 

Damašková Khukri "NEPALS TRADITION"

27 hodnocení
 

Nepálský khukri z damaškové oceli, ručně kovaná. Překrývaná ocel o 100-300 vrstvách. Tvrdost čepele 58-60 Hrc. Součástí produktu je pevné kožené pouzdro.  

Dostupnost Skladem
Běžná cena 4 999 Kč
Ušetříte 1 500 Kč (–30 %)
3 499 Kč
2 892 Kč bez DPH
   
Kategorie DAMAŠKOVÉ NOŽE A MEČE
Záruka 2 roky
 

Damašková Khukri "NEPALS TRADITION"

 Moderní doba každého žene vpřed, až zapomínáme na tradice a co vše nám mohou přinést. Toto se týká také khukri čepelí. Dnes známe mnoho tvarů a mnoho pojetí khukri avšak pomaličku zapomínáme na původ a tradici výroby samotné.
Rozhodli sme se na chvíli zastavit, ohlédnout se zpět do doby již minulé a díky tomu Vám náš tým přináší klasickou verzi khukri čepele "NEPALS TRADITION".

Kvalitou a zpracováním se rovná nožům v hodnotě 4 000 - 9 000 Kč! To je právě nevýhoda oněch nádherných damaškových nožů... My jsme se rozhodli to změnit! Zainvestovali jsme ohromnou sumu a navázali ve světě přímou spolupráci se zkušenou firmou se specializací na damaškové nože. A výsledek? Posuďte sami:

Damašková čepel nože "NEPALS TRADITION" je vyrobena z kvalitní damaškové oceli. Damašková ocel je utvářena z ocelí 1095 a 15n20. Jednotlivé vrstvy se vzájemně překládají - bylo použito minimálně 100-300 vrstev! Jedině tak vzniknou unikátní vlastnosti damaškové ocele a její nádherný vzor. Tvrdost damaškové čepele se pohybuje mezi nádhernými 58-60 Hrc! Dostane se Vám tedy do rukou nejen umělecký kousek, ale i kvalitní tvrdá ocel. Veškeré naše damaškové nože jsou výhradně vyráběny ručně! Handmade 100%!

Jak je již výše zmíněno zavítáme do tradičnějších tvarů čepele khukri, díky čemuž se Vám do ruky dostane kousek nepálské historie. Klasický tvar spolu s klínovým výbrusem se hodí jak k těžké práci, tak k ostrým precizním řezům. Legendární tvar má těžiště blíže ke špičce, takže je doslova předurčen k sekání. Nenechte se však oklamat ostří čepele je ostré jako břitva! Hřbet čepele je jemně zdobený drobnými výbrusy, takže spolu s damaškovou kresbou se jedná o jedinečný estetický zážitek.

Rukojeť této čepele se nese v tradičním duchu rozšířený konec rukojeti zajišťuje pohodlnou manipulaci s khukri. Vrchní část khukri "NEPALS TRADITION" je tvořena leštěnou ocelí, čímž dochází k příjemnému kontrastu s damaškovou kresbou a černě mořeným dřevem, ze kterého je tvořen zbytek střenek rukojeti. Rukojeť samotná je pak spojena s čepelí na 4 mosazných nýtech. Takže se nemusíte bát o výdrž této khukri.

Součástí khukri "NEPALS TRADITION" je samozřejmě ručně šité kožené pouzdro z pravé hovězí kůže! 

Ať už jste sběratelé či nadšenci východní kultury, toto je khukri která nesmí chybět v žádné sbírce nebo po boku správného zálesáka.

V prokliku naleznete stručný návod na údržbu Damaškové oceli.

 

 

 

Podobné produkty

Druh nože
Hmotnost nože 351 g
Délka 36 cm
Délka čepele 23 cm
Materiál překládaná ocel 1095 a 15n20, černě mořené dřevo, leštěná ocel. mosaz
Tvrdost HR58N - HR60N

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: