Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Krátký damaškový meč "JOAN OF ARK" Funkční, ostrý!

HQ!
1 hodnocení
9 999 Kč –30 %
Krátký damaškový meč "JOAN OF ARK" Funkční, ostrý!
9 999 Kč –30 % 6 999 Kč 5 784 Kč bez DPH
Skladem

Meč z moderní damaškové oceli, vyroben dle historických předloh. Ostřená čepel, zinková hruška a záštita. Dřevěná, lakovaná + pevné pouzdro z hovězí kůže. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krátký damaškový meč "JOAN OF ARK" Funkční, ostrý!

Nádherný meč jenž byl ručně vykován v našich kovárnách na blízkém východě. Kus se kterým můžete cestovat časem a vrátit se do dob 100leté války, kdy se odehrál příběh legendární Panny Orleánské. Novinka na našem e-shopu, která okouzlí nejednoho fanouška rytířství. Meč vyroben v kombinaci moderní damaškové oceli, mosazi a dřeva. S hrdostí Vám představujeme bratra meče "SIR LANCELOT", Krátký damaškový meč "JOAN OF ARK"! 

Obousečnou čepel pokrývá od špičky k záštitě damaškový povrch, měří po celé své délce 61,5 cm. Uprostřed čepele najdeme středový hřbet, jenž se táhne téměř po celé ploše. Tloušťka tupé části čepele pod záštitou měří 4 mm. Ostří je již z výroby ostřené. Čepel je zapuštěna do rukojeti a díky čemuž je dostatečně zpevněná, meč tudíž vydrží sekání i tvrdších materiálů, ovšem z důvodu ostrosti čepele meč nedoporučujeme užívat ke kontaktnímu šermu. 

Zdobná rukojeť oblého tvaru měří od hrušky po záštitu 15,8 cm. Díky svému tvaru pohodlně sedne do ruky. Kolem ocelového jádra se nachází dřevěný povrch jenž je leskle lakovaný a zdobený čtvercovým vzorem. Dřevěný povrch je leskle lakovaný. Zahnutá záštita a hruška na konci rukojeti jsou vyrobeny z leštěné mosazi

K meči "JOAN OF ARK" získáte také pouzdro z hovězí kůže. Toto pouzdro je vyrobeno přesně na míru a meč do něj nádherně zapadne. Díky pevnému oku si jej můžete bezpečně zavěsit na opasek a nosit jej jako pravý šlechtic. :) Na pouzdře se také nachází řemínek se cvočkem, který slouží jako pojistka proti samovolnému vyklouznutí meče.

Krátký damaškový meč "JOAN OF ARK" je skvělým dárkem pro milovníky historie. Dokonale se bude vyjímat nad vaším krbem nebo pod pergolou. Je možné ho také využít k nácviku šermu, sekat s ním měkčí, ale i některé tvrdší materiály. Např. dřevěné větve, PET lahve, konzervy, tvrdší zelenina (např. kedluben, řepa atd.).     

Doplňkové parametry

Kategorie: Damaškové meče
Záruka: 2 roky
Druh: Kovaný damaškový meč
Hmotnost: 957 g
Celková délka : 78,6 cm
Délka čepele: 61,5 cm
Délka rukojeti: 15,8 cm
Materiál: Damašková ocel, dřevo, mosaz, hovězí kůže (pouzdro)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: