Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Damašková Khukri "KÁTHMÁNDÚS SECRET"

HQ!
13 hodnocení
4 999 Kč –40 %
Damašková Khukri "KÁTHMÁNDÚS SECRET"
4 999 Kč –40 % 2 999 Kč 2 479 Kč bez DPH
Skladem

Masivní nástroj ručně vykovaný z damaškové oceli. Překládaná ocel minimálně o 100-300 vrstvách. Tvrdost oceli 58-60 Hrc. Kožené pouzdro součástí balení. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Damašková Khukri "KÁTHMÁNDÚS SECRET"

Údolí Káthmándú je místo, které bylo po staletí chráněno horskými masivy.
Díky přirozené horské hradbě se nám dochovalo v nedotčeném stavu jak kulturně tak přírodně.
Avšak díky dnešním možnostem nám i toto údolí postupně vydává svá tajemství.
Jedním z nich je i damašková khukri "KÁTHMÁNDÚS SECRET", kterou Vám tým Chladné zbraně přináší jako první!

Kvalitou a zpracováním se rovná nožům v hodnotě 4 000 - 9 000 Kč! To je právě nevýhoda oněch nádherných damaškových nožů...
My jsme se rozhodli to změnit! Zainvestovali jsme ohromnou sumu a navázali ve světě přímou spolupráci se zkušenou firmou se specializací na damaškové nože. A výsledek? Posuďte sami:

Damašková čepel nože "KÁTHMÁNDÚS SECRET" je vyrobena z kvalitní damaškové oceli. Damašková ocel je utvářena z ocelí 1095 a 15n20. Jednotlivé vrstvy se vzájemně překládají - bylo použito minimálně 100-300 vrstev! Jedině tak vzniknou unikátní vlastnosti damaškové ocele a její nádherný vzor. Tvrdost damaškové čepele se pohybuje mezi nádhernými 58-60 Hrc! Dostane se Vám tedy do rukou nejen umělecký kousek, ale i kvalitní tvrdá ocel. Veškeré naše damaškové nože jsou výhradně vyráběny ručně! Handmade 100%!

Čepel této khukri opět patří mezi modernější ztvárnění, avšak díky tomu nám přináší zbrusu nový pohled na tvar khukri jako takový.
Čepel je zhotovena z kvalitní damaškové oceli, s klasickým klínovým výbrusem, takže snese velmi těžké zacházení!
Samotná kresba dodává khukri velmi elegantní vzhled spolu s falešným ostřím po celé délce hřbetu.


Jak již bylo zmiňováno výše "KÁTHMÁNDÚS SECRET" snese těžké zacházení, ale na ostrosti této 23 cm dlouhé čepele to není znát, protože čepelí se doslova dá holit! :)

Rukojeť se nese v duchu jednoduchosti a účelnosti. Ergonomický tvar a kvalitní zpracování jsou pro správný uchop to pravé a přesně to "KÁTHMÁNDÚS SECRET" nabízí. Jednoduché zpracování spolu s očkem pro navázání provázku, který Vám dá absolutní jistotu, že Vám khukri z ruky jen tak nevypadne, je přímo vybízející na pořádnou zkoušku této khukri. Materiál zde užitý je černě mořené dřevo proložené mosazí a hovězí kůží.

K této khukri je samo sebou přibaleno i kvalitní ručně šité pouzdro z pravé hovězí kůže, které si můžete pohodlně připevnit k Vašemu pasu a dozajista jej už nebudete chtít sundat.

Toto moderní pojetí khkukri čepele je opravdovým snem každého zálesáka. Její robustní stavba Vás doslova vyseká z každé nesnáze co Vám cesty připletou pod nohy! :)

V prokliku naleznete stručný návod na údržbu Damaškové oceli.

 

  

Doplňkové parametry

Kategorie: Mačety
Záruka: 2 roky
Druh: nože
Hmotnost nože: 317 g
Délka: 35 cm
Délka čepele: 23 cm
Materiál: překládaná ocel 1095 a 15n20, černě mořené dřevo, mosaz, hovězí kuže,
Tvrdost: HR58N - HR60N
Nevyplňujte toto pole:
T Avatar autora Kukri 30.5.2019 21:29
Ručně šitá pochva je doplněna o nápisy na cvokách, je tam něco jako "velká pečeť státu Oklahoma" a to mi k hlavnímu městu Nepálu moc nesedí. Taky kukri je o něco titěrnější než se zdá, nemám největší dlaně a mám to jen tak tak abych nesklouzl. Jinak je perfektní zpracováním, ostřím, vyvážením..zkrátka jako na obrázku. Potěšit vás dokáže i pouhý pohled na něj, navíc.. Seká jak má a ještě o něco líp.
Odpovědět
Avatar autora 19.1.2019 14:05
Tvarem velice pěkný nůž, velice lehký. Skoda že není v páteři širší.
Odpovědět