• 1 z 6
 

Kovaná vikingská sekera "ONEHAND DANAX" s koženým opletem! II. jakost

30 hodnocení
 

Sekera jenž vypadá jako z období Vikingů a Germánských kmenů. Ručně kovaná v kovárně v Pákistánu z uhlíkové oceli 1095. Kožené pouzdro součástí balení.

Dostupnost Skladem
Běžná cena 3 999 Kč
Ušetříte 2 000 Kč (–50 %)
1 999 Kč
1 652 Kč bez DPH
   
Kategorie Sekery
 
Sekera má na své hlavici místy drobné kosmetické vady, které však nemají na funkci žádný vliv. Drobné vady se mohou vyskytnout i na pouzdře. Kůže je místy na svém povrchu odřená a kovové části pokryté korozí, viz. foto 2.
JEDINEČNÝ ZPŮSOB, JAK UŠETŘIT MNOHO KČ!
NEBUDE SE (po vyprodání) OPAKOVAT!
Vikingská sekera "ONEHAND DANAX" s koženým opletem! 

Danax je specifická variace sekery typická pro severské země a převážně pak dánské severské kmeny.
Tato sekera byla primárně určená k využití na bitevním poli nebo jako zbraň anglosaských huskarlů.
Její výhoda tkví v masivnosti a dlouhém ostří sekery, která díky své váze naprosto dominuje oproti ostatním chladným zbraním této doby.
Probuďte v sobě Vikinga! :) 

Tato naprosto skvostná sekera "ONEHAND DANAX" je naprosto dech beroucím kouskem pro každého milovníka severských zbraní a funkčních nástrojů. Sekera disponuje vskutku masivní stavbou díky průměrné síle materiálu okolo 1,5 cm, který ústí v masivní ostří o délce 14,5 cm.

Zpracování této sekery je velice krásné z důvodu ponechání stop po kování na povrchu sekery, díky kterým sekera dává jasně najevo, že se jedná o ruční práci. Sekera je vyrobená z uhlíkové oceli 1095.

Topůrko sekery "ONEHAD DANAX" je stejně jako sekera samotná vskutku masivní záležitostí. Při své délce 69,5 cm získá tato sekera obrovskou kinetickou energii ve švihu, ale zároveň se dá ovládnout jednou rukou. Masivní topůrko oválného tvaru s rozměry 3 cm x 4,5 cm velmi příjemně padne do ruky a umožňuje patřičně silný úchop hodný této legendární zbraně.

Topůrko z jasanového dřeva, ze kterého je vyrobená a opatřené opletem z pravé hovězí kůže, který obepíná topůrko až k samotné sekeře. Sekera byla nově upravena a zpevněna a proto s ní lehce nasekáte hromady dřeva. :)  

Tato sekera velmi nápadně připomíná sekeru ze seriálu Vikingové (Vikings), kde ji třímal v rukou samotný Ragnar Lothbrook, který s ní porazil stovky nepřátel. I Vy se nyní můžete cítit jako mocný viking a podniknout třeba malý nájezd na dříví do lesů! :)

 

Podobné produkty

Druh Kovaná sekera
Hmotnost 1235 g
Celková délka 69,5 cm
Délka ostří 14,5 cm
Materiál Uhlíková ocel 1095, jasan, hovězí kůže
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
VN Avatar autora Vikingska sekera ,Onehand Danax,.... 17.10.2021 19:09
Velmi příznivá cena za daň druhe jakosti. Předmět ( plíseň na kož. opletu a stopy koroze na čepeli) zcela zanedbatelné.... železu stejně dělám patinu stáří a topůrko upravuji tvarově a též patinu používání... takže pro mě víc než dobré. Malá vytka k nasazení topůrka. Nasazeno velmi nepřesně s velkou vůlí.... opět me nevadilo.... předělávám. Jako dekorace úžasné....pro použití nutno usadit lépe topůrko....za mě 8z10. Tento obchod navštěvuji pravidelně k mé spokojenosti.
Odpovědět
NR Avatar autora 18.9.2019 19:57
Je tato sekera ostrá ?? předem děkuji
Odpovědět