Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Samurajský meč "MIJAMOTO MUSASHI" s dřevěným boxem

HQ!
71 hodnocení
29 999 Kč –50 %
Samurajský meč "MIJAMOTO MUSASHI" s dřevěným boxem
29 999 Kč –50 % 14 999 Kč 12 396 Kč bez DPH
Skladem

Nádherně zpracovaný samurajský meč z kvalitní oceli. Vhodný jak na výstavu tak na trénink tameshigiri i odolnější materiály. Zabaleno v dřevěném boxu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samurajský meč "MIJAMOTO MUSASHI" s dřevěným boxem

" Pokud znáš cestu, nalezneš ji vždy, když potřebuješ "

Mijamoto Musaši slavný válečník, ale hlavně legendární samuraj a bojovník své doby. Už jako malý chlapec ovládal toto pradávné umění samurajského boje. Bylo mu teprve pouhých třináct let, když porazil svého prvního protivníka  Kihei Arimu a hned tři roky na to porazil mistra meče z provincie nedaleko od městečka ve kterém žil. V dospělosti se stal vojákem a sloužil pod klanem Hosokawa a účastnil se i bitvy u Sekigahary.

Katana "MIJAMOTO MUSASHI" je opravdu luxusně zpracována a leckterý samuraj by Vám jí mohl závidět. Její čepel 70.5 cm je tvořena z kalené oceli posílené v jílu, což meči dodává jistou tvrdost a odolnost oproti mnohým jiným zbraním. Tsuba je vskutku podívaná. Vyrobena stejným principem, jako čepel, avšak obohacena o prvky výřezů z ní činí výstavní kousek. Rukojeť meče je zpracována tradičním japonským způsobem opletu černé barvy, který dodává celku jistou eleganci. Další častí je pochva z kvalitního lakovaného dřeva, jenž je v černé barvě, avšak začátek je hnědý s černým opletením. Nesmí také chybět velice pěkně vytvořený ozdobný háv, s japonskými dobovými motivy. Toto vše zabalené v dřevěném boxu z kvalitního dřeva.

Nyní i Vy můžete být, jako tento legendární válečník, tak neváhejte a rozšiřte svou sbírku o tento krásný kousek jenž je plně funkční. Sekaní a jemný šerm by neměl být problém, nedoporučujeme však plný kontakt v souboji či jinak. Může být krásným doplňkem, či ozdobou, nebo součástí dobového kostýmu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Samurajské meče - katany
Záruka: 2 roky
Druh: funkční katana
Hmotnost celková: 2770 g
Hmotnost meče: 1365 g
Délka celková: 107,1 cm
Délka rukojeti: 29 cm
Délka čepele: 70,5cm
Materiál: 1095 kalená ocel v jílu, železo, býčí roh, lakované dřevo
Rozměr boxu : 109,5 x 15,6 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: