HQ! Efekt lupa
  • 1 z 5
 

Damaškový nůž/mačeta "ELVEN GUARD"

12 hodnocení
 

Pevný damaškový nůž/mačeta jednosečné čepele, ručně vyrobena z kvalitní damaškové oceli. Již z výroby ostřeno, tvrdost čepele 58-60 Hcr. Kožené pouzdro součástí.

Dostupnost Skladem
Běžná cena 4 999 Kč
Ušetříte 2 000 Kč (–40 %)
2 999 Kč
2 479 Kč bez DPH
   
Kategorie DAMAŠKOVÁ OCEL
Záruka 2 roky
 

Damaškový nůž/mačeta "ELVEN GUARD"

Prastará rasa vládnoucí lesním královstvím, ochraňující přírodu a její rovnováhu. Elfové z hlubokých hvozdů. 
Tiší a oddaní válečníci loajální svému králi a jejich poslání. Málokdo samotné vznešené elfy viděl a ještě méně lidí mělo tu čest s nimi být. Jejich slavné síně ukryté v nejhlubších místech těchto hvozdů jsou předmětem legend. Stejně jako jejich ochránci.
Po nesnadném bádání Vám náš tým s radostí představuje damaškový nůž "ELVEN GUARD" ze samotného srdce temných hvozdů!

Kvalitou a zpracováním se rovná nožům v hodnotě 4 000 - 6 000 Kč! To je právě nevýhoda oněch nádherných damaškových nožů...
My jsme se rozhodli to změnit! Zainvestovali jsme ohromnou sumu a navázali ve světě přímou spolupráci se zkušenou firmou se specializací na damaškové nože. A výsledek? Posuďte sami:

Damašková čepel nože "ELVEN GUARD" je vyrobena z kvalitní damaškové oceli. Damašková ocel je utvářena z ocelí 1095 a 15n20. 
Jednotlivé vrstvy se vzájemně překládají – bylo použito minimálně 100-300 vrstev! Jedině tak vzniknou unikátní vlastnosti damaškové ocele a její nádherný vzor.

Tvrdost damaškové čepele se pohybuje mezi nádhernými 58-60 Hrc! Dostane se Vám tedy do rukou nejen umělecký kousek, ale i kvalitní tvrdá ocel. Veškeré naše damaškové nože jsou výhradně vyráběny ručně! Handmade 100 %!

Čepel nože "ELVEN GUARD" je lehce zahnutého tvaru s ostřím v klínovém výbrusu. Samotné ostří je vybroušené do ostrosti jako břitva takže se s ním doslova dá holit! Čepel je vykována z damaškové oceli, která jí propůjčuje tvrdost a houževnatost zároveň, takže se tomuto noži nemusíte bát dát zabrat.

Velikost damaškového nože 38 cm z něj činí pořádný kus, který poslouží i při osekávání větví či štípání třísek! Elegantní tvar čepele spolu s damaškovou kresbou v takzvaném očkovitém stylu je doslova ukázkou řemeslné nádhery. Hřbet této nádherné čepele je opatřen zdobnými výbrusy a jen podtrhuje ladnost tohoto nože.

Rukojeť tohoto nože je velice ergonomicky tvarovaná, takže práce s tímto nože je doslova radostí. Své na tom mají i užité materiály, které jen podtrhují kvalitní a estetické pojetí rukojeti. Nejnápadnější je přechod z čepele na rukojeť který je tvořený z leštěné oceli, která následně přechází v černě a zeleně mořené dřevo. Decentním detailem této rukojeti je prokládání z kůže a mosazi mezi dřevěnými částmi střenky.

Součástí nože "ELVEN GUARD" je ručně šité a zdobené pouzdro z pravé hovězí kůže, které jen přidá na estetickém a praktickém zážitku z této čepele.

Ať už jako klenot Vaší zbrojnice či jako nůž pro denní potřebu je tato čepel vhodná i pro náročné uživatele, kteří ocení především kvalitní zpracování a řemeslnou práci odvedenou na tomto noži.

V prokliku naleznete stručný návod na údržbu Damaškové oceli.

 

 

 

Podobné produkty

Druh nože
Hmotnost nože 311 g
Délka 37,5 cm
Délka čepele 24,5 cm
Materiál překládaná ocel 1095 a 15n20,leštěná ocel, černě a zeleně mořené dřevo, mosaz, hovězí kůže
Tvrdost HR58N - HR60N

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: