HQ! Efekt lupa
  • 1 z 8
 

Damaškový rytířský meč "KNIGHTLY HERITAGE" kovaný!

24 hodnocení
 

Ručně kovaný meč z překládané damaškové oceli o tvrdosti 58-60 Hcr. Zdobná, pohodlná rukojeť, ostřená čepel. Kožené pouzdro se zádovým přehozem součástí balení. 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 9 999 Kč
Ušetříte 4 500 Kč (–45 %)
5 499 Kč
4 545 Kč bez DPH
   
Kategorie Damaškové meče
Záruka 2 roky
 

Damaškový rytířský meč "KNIGHTLY HERITAGE" kovaný! 

Celou historii lidstva provází lidstvo ostrá čepel.
Od pazourku po skvostné originály mistrů světových rozměrů, je vždy čepel po našem boku.
Jednou z nejvíce luxusních sort týkajících se čepelí je damašková ocel, která je ceněná již po staletí.
Vlastnit damaškový nůž vyznačuje velký luxus, ale vlastnit rovno rytířský damaškový meč?!
Náš tým Vám s radostí představuje rytířský damaškový meč "KNIGHTLY HERITAGE".
Za vlast a krále! :)

Damaškový rytířský meč "KNIGHTLY HERITAGE" je tvarem klasická gotická čepel jedno ručního meče s širokou čepelí. Zdánlivě obyčejný meč však od ostatních rozeznáte velice snadno, neboť se jedná o velmi honosnou a ušlechtilou interpretaci oné zbraně. Čepel z damaškové oceli vybroušená klínovým výbrusem do vysoké ostrosti disponující délkou 76 cm a silou materiálu 4 mm, společně s tvrdostí 58-60 Hrc je naprostým unikátem, Jelikož takto honosná zbraň by se těžko sháněla i na královských dvorech. V délce 2/3 čepele pak naleznete oboustranně broušený krevní žlab procházející středem čepele.

Rukojeť tohoto jedinečného meče "KNIGHTLY HERITAGE" je od čepele oddělená precizně zpracovanou záštitou vyrobenou z masivního kusu mosazi. Následně za touto záštitou naleznete velmi vkusně zpracovanou rukojeť z růžového dřeva, která naprosto ideálně padne do každé ruky, díky jejímu žebrovanému probrušování. Hlavice meče je pak vyrobená taktéž jako záštita z masivního kousku mosazi, taktéž ručně zpracované jako záštita.

Meč jako takový je celý ručně vyrobený, proto může mít lehké odchylky a nesouměrnosti na rozdíl od sériově vyráběných záležitostí. Avšak od toho se jedná o originál v každém kuse, jelikož každý kus obsahuje hodiny ruční práce! :)

Součástí tohoto damaškového skvostu "KNIGHTLY HERITAGE" je i ručně šité pouzdro z pravé hovězí kůže, díky kterému můžete nosit svůj skvostný meč neustále po boku jako pravý rytíř, nebo díky nově přidanému popruhu na zádech jako legendární Zaklínač. :)

Jelikož se jedná o 100% ruční práci a nikoliv strojní výrobu, může se stát, že se na meči objeví malé symetrické vady, jenž jsou zřetelné pouze při bližším zkoumání. To však dává ještě větší punc ručnímu řemeslu a dle našeho týmu Chladné zbraně tomu spíš přidává na ceně!:)     

 

 

Podobné produkty

Druh Kovaný damaškový meč
Hmotnost 1218 g
Celková délka 98 cm
Délka čepele 76 cm
Materiál Damašková ocel 1095 a 15N20, mosaz, růžové dřevo
Tvrdost čepele 58-60 Hrc
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
V Avatar autora 11.8.2020 07:35
Meč je pěkná dekorace, ale dá se s ním i něco rozseknout. Pro lepší sekání si ho musíte trochu naostřit.
Odpovědět