HQ! Efekt lupa
  • 1 z 10
 

Samurajská přilbice "KAGE" funkční, vysoká kvalita!

4 hodnocení
 
Dostupnost Skladem
Běžná cena 35 999 Kč
Ušetříte 16 000 Kč (–44 %)
19 999 Kč
16 528 Kč bez DPH
   
Kategorie Zbroje
Záruka 2 roky
 

Samurajská přilbice "KAGE"

Být samurajem byla ve středověkém Japonsku velká výsada, ale také zodpovědnost. Tito obávaní válečníci přislíbili svým daimjóům, tedy lenním pánům, absolutní loajalitu a poslušnost, jejíž nesplnění se trestalo smrtí. Bojovníci, vázáni kodexem bušidó, kde je čest stavěna nad vlastní život, byli velmi hrdí a úctu svých poddaných si vynucovali často i mečem (nepoklonění se samurajovi při slavnostní jízdě na koni se trestalo okamžitým setnutím hlavy).

Samuraj by nebyl, čím je, bez své katany – duše bojovníka, občas doplňované i kratším wakizashi nebo dýkou tanto. Stejně důležité bylo však i bytelné brnění, které válečníka chránilo před smrtelnými zraněními a bez kterého by v bitvě nejspíš zahynul za pár minut. Jedna z nejzásadnějších částí brnění byla právě přilbice, která chránila nejdůležitější část těla – hlavu a krk.
Musela být odolná, ale také ne příliš těžká, aby bojovníka nezpomalovala. Přilbice zároveň sloužily k vystrašení nepřítele, v důsledku čehož byly jako motivy voleny divoké výrazy tváře, výrazné barvy a jiné zastrašovací prvky.

Symboly na vrchu helmice nejsou pouze dekorační, mají především duchovní význam, který má v Japonsku dodnes své místo.

Naše samurajská přilbice kopíruje historické předlohy a za její kvalitu a funkčnost se můžeme osobně zaručit! Díky šnůrám se dá přilbice stáhnout a upravit téměř na jakýkoli tvar hlavy. Je tedy hračka v mžiku se proměnit v nemilosrdného bojovníka, který vládne jak mečem, tak i lukem a naginatou, a je neoddělitelnou součástí japonské, ale i světové historie!

Každá část produktu je do poslední tečky "vytuněný" skvost, včetně luxusních detailů, se kterými si výrobce dal skutečnou práci. K této HQ přilbici navíc obdržíte dřevěný stojánek, kam si tento klenot lze vystavit a nechat tak ducha samuraje svobodně žít ve svém domově nebo doju. 

 

Podobné produkty

Druh přilba
Obsah cca
Materiál ocelové pláty, ocelové lamely, hedvábí, kroužkový výplet, jemná kůže,mosaz
Hmotnost 2682 g
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
MP Avatar autora 11.2.2021 17:06
Tato přilbice je skvělá nejen že dorazila v nepoškozeném stavu. Také je sní velice lehká manipulace..... Zatím je to můj nejlepší kousek do sbírky. Jen škoda že neprodáváte také Japonské luky,??
Odpovědět