HQ! Efekt lupa
  • 1 z 10
 

Samurajská přilbice "KAGE" vysoká kvalita

2 hodnocení
 
Dostupnost Skladem
Běžná cena 35 999 Kč
Ušetříte 16 000 Kč (–44 %)
19 999 Kč
16 528 Kč bez DPH
   
Kategorie Zbroje
Záruka 2 roky
 

Samurajská přilbice "KAGE"

Být samurajem byla ve středověkém Japonsku velká výsada, ale také zodpovědnost. Tito obávaní válečníci přislíbili svým daimjóům, tedy lenním pánům, absolutní loajalitu a poslušnost, jejíž nesplnění se trestalo smrtí. Bojovníci, vázáni kodexem bušidó, kde je čest stavěna nad vlastní život, byli velmi hrdí a úctu svých poddaných si vynucovali často i mečem (nepoklonění se samurajovi při slavnostní jízdě na koni se trestalo okamžitým setnutím hlavy).

Samuraj by nebyl, čím je, bez své katany – duše bojovníka, občas doplňované i kratším wakizashi nebo dýkou tanto. Stejně důležité bylo však i bytelné brnění, které válečníka chránilo před smrtelnými zraněními a bez kterého by v bitvě nejspíš zahynul za pár minut. Jedna z nejzásadnějších částí brnění byla právě přilbice, která chránila nejdůležitější část těla – hlavu a krk. Musela být odolná, ale také ne příliš těžká, aby bojovníka nezpomalovala. Přilbice zároveň sloužily k vystrašení nepřítele, v důsledku čehož byly jako motivy voleny divoké výrazy tváře, výrazné barvy a jiné zastrašovací prvky.

Symboly na vrchu helmice nejsou pouze dekorační, mají především duchovní význam, který má v Japonsku dodnes své místo.

Naše samurajská přilbice kopíruje historické předlohy a za její kvalitu a funkčnost se můžeme osobně zaručit! Díky šnůrám se dá přilbice stáhnout a upravit téměř na jakýkoli tvar hlavy. Je tedy hračka v mžiku se proměnit v nemilosrdného bojovníka, který vládne jak mečem, tak i lukem a naginatou, a je neoddělitelnou součástí japonské, ale i světové historie!

Každá část produktu je do poslední tečky "vytuněný" skvost, včetně luxusních detailů, se kterými si výrobce dal skutečnou práci. K této HQ přilbici navíc obdržíte dřevěný stojánek, kam si tento klenot lze vystavit a nechat tak ducha samuraje svobodně žít ve svém domově nebo doju. 

 

Podobné produkty

Druh přilba
Obsah cca
Materiál ocelové pláty, ocelové lamely, hedvábí, kroužkový výplet, jemná kůže,mosaz
Hmotnost 2682 g
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
MP Avatar autora 11.2.2021 17:06
Tato přilbice je skvělá nejen že dorazila v nepoškozeném stavu. Také je sní velice lehká manipulace..... Zatím je to můj nejlepší kousek do sbírky. Jen škoda že neprodáváte také Japonské luky,??
Odpovědět
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.