• 1 z 3
 

Africký vrhací nůž "KPINGA" kovaný

8 hodnocení
 
Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 3 999 Kč
Ušetříte 1 000 Kč (–25 %)
2 999 Kč
2 479 Kč bez DPH
Kategorie Vrhací nože velké
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Jedinečná, ale opravdu jedinečná novinka pouze na našem eshopu... - historický masivní vrhací nůž "KPINGA"

Toto je opravdu pro fajnšmekry vrhacích zbraní, historie nebo africké kultury :-)

Vrhací nůž "KPINGA" je vynálezem afrických kmenů Zande ze střední Afriky. Tento bojový kmen byl vyhlášen svou vynalézavostí na bojovém poli - důkazem toho je právě i multifunkční vrhací nůž "KPINGA". Tento masivní vrhací nůž sloužil i jako zbraň na blízko - jako pádná či sečná zbraň. Při vrhání pak využíval svého tvaru a dosahoval vysoké razance díky své hmotnosti, velikosti a počtu čepelí.

Vrhací nůž "KPINGA" dosahoval rozličných tvarů a velikostí, každý výrobek byl svým způsobem originál. Legendy vyprávějí, že tento vrhací nůž dokázal obletět štít a zabodnout se nepříteli do zad. Praktické testování ukázalo, že tuto vlastnost opravdu má! :-) V případě dopadnutí na štít v rotaci špatnou stranou se tato masivní zbraň obtočí  nad štítem a zatne se nepříteli dalším, důmyslně zahlým rohem do zad či do hlavy.

Náš ručně vykovaný "KPINGA" váží okolo 900 g a je uzpůsoben k maximálního efektu pro vrhání! Ruční práce je znát - padlo na tento nůž mnoho pružinové oceli a mnoho potu. Každý kousek je trochu originál rozměrem i vahou tak, jako nedávné minulosti u kmene Zande :-)

Africký házecí nůž "KPINGA" je krásný kovaný kousek, se kterým je radost házet! Zároveň se jedná o pěkný umělecký kovářský kousek ;-)    

Podívejte se na ni v tomto vrhacím videu:

Druh
Hmotnost 800 - 900 g
Délka cca 55 - 60 cm
Materiál pružinová ocel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: