HQ! Efekt lupa
  • 1 z 5
 

Damaškový nůž s dvojitým výbrusem "TWO FACES"

5 hodnocení
 
Dostupnost Skladem
Běžná cena 4 099 Kč
Ušetříte 1 100 Kč (–27 %)
2 999 Kč
2 479 Kč bez DPH
   
Kategorie Pevné nože
Záruka 2 roky
 

Každý z nás jistě zažil chvíli, že jeden nůž je prostě málo. Limitování jedním ostřím určeným k jednomu účelu.
Spojení masivní čepele k sekání a jemného ostří schopného precizních řezů.
Kováři dostali nelehký úkol pro Vás vytvořit tento kousek, který spojuje obojí v jedné čepeli uzpůsobené pro opravdové nadšence.
Výsledek se podle nás velice vydařil a tímto Vám s radostí představujeme damaškový nůž "TWO FACES"!

 

 

Kvalitou a zpracováním se rovná nožům v hodnotě 3 000 - 6 000 Kč! To je právě nevýhoda oněch nádherných damaškových nožů...
My jsme se rozhodli to změnit! Zainvestovali jsme ohromnou sumu a navázali ve světě přímou spolupráci se zkušenou firmou se specializací na damaškové nože.
A výsledek? Posuďte sami:

Damašková čepel nože "TWO FACES" je vyrobena z kvalitní damaškové oceli. Damašková ocel je utvářena z ocelí 1095 a 15n20. Jednotlivé vrstvy se vzájemně překládají – bylo použito minimálně 500 vrstev! Jedině tak vzniknou unikátní vlastnosti damaškové ocele a její nádherný vzor. Tvrdost damaškové čepele se pohybuje mezi nádhernými 58-60 Hrc! Dostane se Vám tedy do rukou nejen umělecký kousek, ale i kvalitní tvrdá ocel. Veškeré naše damaškové nože jsou výhradně vyráběny ručně! Handmade 100 %!

Jak je již v úvodu zmíněno, čepel je spojením dvou kvalitních výbrusu na jedné čepeli. Část, která je blíže k rukojeti je vybroušena v dutém výbrusu, který propůjčuje tomuto ostří nevídanou ostrost. Druha část ostří je vybroušená v klasickém klínovém výbrusu, který je vhodný na těžší práce a sekání. Sladěním těchto čepelí získáte doslova multifunkční ostří, které řeže jako břitva a naseká vám s naprostým klidem i dřevo na pořádnou vatru. Estetický dojem z damaškové kresby ještě více umocní ozdobné výbrusy na hřbetu čepele.

Rukojeť nože "TWO FACES" je třešinkou na pomyslném dortu praktičnosti. Její pohodlné držení Vám umožní neúnavně pracovat i celé hodiny bez pocitu únavy dlaně ze sevření. Zároveň je velice estetickým spojením kvalitních materiálů, které jen dodávají na efektivitě ale také na kráse nože jako celku. Přechod z čepele do rukojeti je tvořený leštěnou ocelí, která přechází v černě a červeně mořené dřevo. Pro příjemnější estetický dojem jsou dřevěné střenky proloženy proužky z mosazi a hovězí kůže.

Součástí balení je samozřejmě ručně šité a zdobené kožené pouzdro, díky kterému budete tohoto pracanta mít s sebou při každé příležitosti jej na plno využít! :)

Tento nůž je ideálním partnerem na jakoukoli výpravu, posezení u táboráku nebo práci v lese, na zahradě ale i doma. Snaha pro Vás získat čepel, která vám umožní skloubit vícero možností nás dostala až k této čepeli, ale kam se posuneme příště?! :)

 V prokliku naleznete stručný návod na údržbu Damaškové oceli.

 Původ našich damaškových produktů je v tradičních pákistánských dílnách.

 

Podobné produkty

Druh nože
Hmotnost nože 297 g
Délka 31 cm
Délka čepele 18,5 cm
Materiál překládaná ocel 1095 a 15n20, leštěná ocel, černě a červeně mořené dřevo, mosaz, hovězí kůže
Tvrdost HR58N - HR60N

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: