Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Kovaný Český tesák "CZECH MADE" na kontaktní šerm

HQ!
5 hodnocení
4 999 Kč –20 %
Kovaný Český tesák "CZECH MADE" na kontaktní šerm
4 999 Kč –20 % 3 999 Kč 3 305 Kč bez DPH
Skladem

Český tesák vykovaný v České kovárně! Vykováno z kvalitní oceli 14260. Kožený oplet na rukojeti, možnost naostření čepele před odesláním. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Český tesák "CZECH MADE" na kontaktní šerm

" Co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi "

Český tesák je zbraní velice zvláštní, avšak i tak má jeho neobvyklí vzhled mnohá využití. Základem je mírně zahnutá čepel skoro, jako šavle. Nejčastěji byl používán v 17.století, kdy ho myslivci používali na usmrcení zvěře, která se už nemohla hýbat, nebo byla postřelena. Avšak měla využití i dávno předtím a to přesněji ve 14.století, kde byla používána kupci a sedláky, kteří ho používali výhradně, jako obrannou zbraň.

V dnešní době se už tesák používá hlavně v ceremoniálních příležitostech. Český tesák v německy mluvících regionech nazývaný Dusack či Dussack. Byl a je opravdu skutečně Českým výrobkem.

Čepel je mírně zahnutá, vyráběna ručně z velmi odolné oceli, která je vhodná i na kontaktní šerm či scenický šerm. Rukojeť je ručně opletená kvalitní černou kůží. Klasická záštita kryjící ruce, což tesáku dodává i možnost kvalitní obrany.

Český tesák "CZECH MADE" je určena pro kontaktní šerm! FULL CONTACT! Výroba produktu je promyšlena do poslednímu detailu - postup vytváření za tepla (kování, válcování, tepelné zpracování apod...) Ocel použitá pro čepele je ocel 14260 dle ČSN! Tato ocel je v průmyslu využívána výhradně pro vysoce namáhané části (např. pružiny u železničních vozidel či spal. motorů). Vysoká houževnatost a tvrdost oceli 50 HRC je zárukou odolnosti proti úderům a minimálního rizika lomu!

Pokud stojíte o ostrou verzi produktu, napište nám do poznámky v objednávce (NABROUSIT). Za poplatek 499,- Vám zbraň rádi nabrousíme.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Meče pro kontaktní šerm
Záruka: 2 roky
Druh: Meč na kontaktní šerm
Hmotnost : 710 g
Délka celková : cca 60,8 cm
Délka čepele: cca 45,6 cm
Délka rukojeti : 12 cm
Materiál: ocel 14260, kůže
Nevyplňujte toto pole:
V Avatar autora produkt: tesák - czech made 5.4.2022 23:28
Dobrý den, chci se zeptat, zda je v balení i pouzdro, popř. z jakého materiálu a zda je uchititelné na opasek. Nebo je potřeba pořídit si na to ještě něco jiného? Děkuji za odpověď.
Odpovědět
V Avatar autora Tesák 3.5.2022 20:55
Je to bez pouzdra ale stojí to za to mám ho doma tupý...
V Avatar autora Tesák 3.5.2022 20:57
I nenabroušený je krásný a má svůj půvab . Mě se to líbí velice ...
Odpovědět