HQ! Efekt lupa
  • 1 z 6
 

Sada damaškových kuchyňských nožů "EUROPEAN CLASSIC"

12 hodnocení
 

Sada kuchyňských nožů z damaškové oceli, jenž je překládána 100-300 vrstvami. Tvrdost čepele 58-60 Hcr. Vše zabaleno v pevném koženém pouzdře. 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 14 999 Kč
Ušetříte 7 000 Kč (–46 %)
7 999 Kč
6 611 Kč bez DPH
   
Kategorie KUCHYŇSKÉ NOŽE
Záruka 2 roky
 

Sada damaškových kuchyňských nožů "EUROPEAN CLASSIC"

Kuchařská tradice evropské kuchyně začíná již v době rozpadu římské říše, kdy se centrem Evropy a evropské gastronomie stává byzantská říše. Ta dala vzniknout novým pokrmům a díky rozvinutému obchodu a i novým kombinacím koření, které do té doby byli pro Evropany neznámé. Samozřejmostí je že kuchař, který vařil pro smetánku evropského světa, měl to nejlepší vybavení na tehdejším trhu. Dnes je tomu zrovna tak. Pro vrcholovou gastronomii je zapotřebí i vrcholového vybavení. Náš tým se rozhodl toto vrcholové vybavení přinést i do Vaší kuchyně. S radostí Vám představujeme sadu kuchyňských damaškových nožů "EUROPEAN CLASSIC".

Kvalitou a zpracováním se tyto nože řadí mezi sady, které mohou stát i desítky tisíc! To je právě nevýhoda oněch nádherných damaškových nožů... My jsme se rozhodli to změnit! Zainvestovali jsme ohromnou sumu a navázali ve světě přímou spolupráci se zkušenou firmou se specializací na damaškové nože. A výsledek? Posuďte sami: 

Damaškové čepele nožů ze sady "EUROPEAN CLASSIC" je vyrobena z kvalitní damaškové oceli. Damašková ocel je utvářena z ocelí 1095 a 15n20. Jednotlivé vrstvy se vzájemně překládají – bylo použito 100-300 vrstev! Jedině tak vzniknou unikátní vlastnosti damaškové ocele a její nádherný vzor. Tvrdost damaškových čepelí se pohybuje mezi nádhernými 58-60 Hrc! Dostane se Vám tedy do rukou nejen umělecký kousek, ale i kvalitní tvrdá ocel. Veškeré naše damaškové nože jsou výhradně vyráběny ručně! Handmade 100 %!

Tato sada damaškových kuchyňských nožů "EUROPEAN CLASSIC" se skládá ze 4 kusů kvalitních čepelí, které z Vašeho vaření udělají opravdový gastronomický zážitek! :)

Prvním kouskem z této sady "EUROPEAN CLASIC" je masivní sekáček klasického tvaru, na který jste zvyklý.

Damašková čepel tohoto sekáčku o délce 14,5 cm a šířce 7,5 cm je opravdu masivním kusem oceli. Díky své velikosti a váze 293 gramů je ideálním nástrojem na sekání tvrdých a nepoddajných surovin od hlávky kapusty po maso s kostí. Impozantní damašková kresba zdobící celou čepel tohoto sekáčku je krásným zdobným prvkem, který jen tak v každé kuchyni nenaleznete.
Hřbet čepele je pak zdobený drobným drážkováním. Výbrus tohoto sekáčku je konvexní, takže si sekáček zachová nejen odolnost ale především vysokou ostrost. 

Další kousek z této kvalitní sady "EUROPEAN CLASSIC" je čepel tvaru klasického evropského kuchyňského nože.

Čepel tohoto damaškového nože je velice honosnou verzí klasického kuchyňského nože. Velice kvalitní provedení z této čepele dělá perfektního pracovníka pro každý úkon, na který si v kuchyni vzpomenete. Od krájení bylinek po kostkování masa je tento nůž skvělým pomocníkem při přípravě Vašich receptů. Čepel o délce 17,5 cm je pořádným pracantem, se kterým ve Vaší kuchyni připravíte spoustu gastronomických zážitků. Vybrus čepele je konvexní neboli sekerového typu, takže si Váš nůž zachová velmi odolné a ostré ostří.
Na hřbetu čepele pak naleznete ozdobné drážkování pro ještě estetičtější dojem.

Třetím kouskem ze sady "EUROPEAN CLASSIC" je nůž, inspirovaný nožem na pečivo.

Damašková čepel tohoto nože je skvělým nástrojem na prokrajování a krájení pečiva, prokrajování vrstev dortů a nebo porcování pečeného masa. Jeho 18 cm dlouhé ostří bez problému vytvoří dlouhé rovné řezy. Díky konvexnímu výbrusu čepele Vám nové ostří bez problému projede krájeným předmětem jako horký nůž máslem. Hřbet čepel je ozdobený drážkováním a spolu s damaškovou kresbou z tohoto nože dělají nevšední nůž, který v každé kuchyni nepotkáte.

Posledním kouskem sady "EUROPEAN CLASSIC" je dlouhý rovný nůž na precizní krájení.

Čepel tohoto nože je kvalitní nástroj pro precizní řezy. Perfektní čepel pro prokrajování masa, krájení zeleniny nebo i ovoce. 
Díky ostří o délce 19,5 cm se jedná o pořádný kousek oceli, díky kterému si poradíte i s porcováním filetů. Damašková kresba spolu s ozdobným drážkováním na hřbetu udělají z tohoto nože opravdový unikát, který se stane chloubou Vaší kuchyně. Vybrus této čepel je konvexní, takže Vám nové ostří vydrží velmi dlouho ostré. 

Rukojeti těchto nožů jsou LUXUSNÍM počinem našich kolegů výrobců. Jedná se rukojeť, jejímž jádrem je stejná damašková ocel, jako je užitá na čepeli. Na toto kvalitní pevné jádro jsou pak připevněné příložky z pravé velbloudí kosti a leštěné oceli. Celá rukojeť je pak zpevněná dvěma mosaznými nýty. Hřbet rukojeti je pak stejně jako hřbet čepele zdobený jemným drážkováním.

Stručné pokyny k údržbě: 

  • Pro zachování ostrosti nůž ručně omyjte a ihned osušte.
  • Nevystavujte nůž dlouhému kontaktu s vodou nebo solí (speciálně pobyt v myčce na nádobí)
  • Nepoužívejte nůž jako páčidlo a vyvarujte se jeho ohýbání.  
  • Chraňte nůž a jeho ostří před pádem, nebo nárazem.
  • Nůž je určen pro práci přípravy potravin.
  • Nůž ukládejte na bezpečné místo a chraňte před dětmi!

 

 

 

Podobné produkty

Druh nože
Hmotnost sekáčku 293 g
Délka sekáčku 25 cm
Délka čepele sekáčku 14,5 cm
Hmotnost univerzálního nože 252 g
Délka univerzálního nože 29,5 cm
Délka čepele univerzálního nože 17,5 cm
Hmotnost nože na pečivo 236 g
Délka nože na pečivo 30 cm
Délka čepele nože na pečivo 18,5 cm
Hmotnost precizního nože 226 g
Délka precizního nože 31 cm
Délka čepele precizního nože 19,5 cm
Tvrdost HR58N - HR60N
Materiál překládaná ocel 1095 a 15n20, velbloudí kost, leštěná ocel
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
JJ Avatar autora Je dobré udělat si i radost kvalitními noži. 23.6.2019 21:06
Mám 61 roků a tak jsem si splnila svůj sen. Mít kvalitní ostré nože, jak jsem je rozbalovala, abych je vyfotila a poslala mobilem foto mému synovi, jsem se jemně dotkla ostří a hned to pocítil můj palec. SUPER !!! Děkuji, jenom mne mrzí, že jsem už nestihla tu sadu kde byl Santoku nůž. Nevadí.
Odpovědět
E Avatar autora Odpověď 13.7.2020 23:17
To máte dobrý, já nestihl tuto sadu????