• 1 z 8
 

Historická dýka "BALLOCK" pro kontaktní šerm

6 hodnocení
 

Plně kontaktní dýka z 15. století. Vyrobeno z pevné oceli a dřeva. Vhodný nástroj na kontaktní šerm. Kožené pouzdro součástí balení. 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 2 999 Kč
Ušetříte 1 900 Kč (–63 %)
1 099 Kč
908 Kč bez DPH
   
Kategorie Dýky
 

Historická dýka "BALLOCK" pro kontaktní šerm

" Menší než meč, přec smrtící. "

Typický ballock 15.století měl trojúhelníkovou symetrickou čepel, jednostranně broušenou, bez falešného ostří, trojúhelníkového průřezu nebo méně často kosočtvercového, délka čepele činíc 26,2 cm ho řadí mezi kategorii dýk. Avšak jeho vzhled je vskutku netradiční.

Namísto klasické záštity pro 15.století známe nalezneme dvě koule, které jsou pro zbraň jako je Ballock typické, jednalo se o ozdobnou zbraň, nebyla přímo určena k boji, avšak hodila se když jste potřebovali ukrojit potravinu od kamaráda, napíchnout maso ze společného hrnce, uříznout provázek, nebo kus dřeva či prostě jen jako doplněk. Rukojeť o délce 10,3 cm je tvořena z kvalitního dřeva a díky svému zvláštnímu tvaru je velice příjemná na úchop.

Ballock byl většinou okrasný avšak naše verze je plně kontaktní a může tak být užívána k sekání či historickému šermu.Ballock je znám pod názvy: ledvinová dýka, varlatovka, koulovka :)


Podobné produkty

Druh dýky
Hmotnost 194 g
Délka 39,2 cm
Délka čepele 26,2 cm
Délka rukojeti 10,3 cm
Materiál nerezová ocel, dřevo, kůže (pouzdro)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: