Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Kozácká dýka "KINDŽÁL" 1916

HQ!
1 hodnocení
7 999 Kč –31 %
Kozácká dýka "KINDŽÁL" 1916
7 999 Kč –31 % 5 499 Kč 4 545 Kč bez DPH
Skladem

Detailně zpracovaná replika kozácké dýky z období 1. světové války. Pevná ocel, zdobné, mosazné prvky. Skvělý doplněk k dobovému kostýmu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kozácká dýka "KINDŽÁL" 1916

Nádherně zpracovaná replika z období 1. světové války. Nástroj jenž užívali svobodní obyvatelé Jihoruských stepí a východní Ukrajiny. Existovala řada regionálních kozáckých svazů či vojsk, z nichž nejvýznamnější byli Záporožští, Donští, Kubáňští a Těrečtí kozáci. Nyní se i vy můžete přenést do do mezi roky 1914 - 1918. A to s Kozáckou dýkou "KINDŽÁL", jenž pochází z roku 1916!

Kozáčtí válečníci užívali během 1. světové války nejen pušky a šavle, ale i velké zahnuté dýky, jenž byly nazývány "KINDŽÁL". Nyní jednu z těchto dýky můžete vlastnit i Vy! Tato replika 1:1 vyrobena dle historických předloh, skvěle zapadne do sbírky nejednoho fanouška historie a vojenství. 

Kozácká dýka "KINDŽÁL" měří 62,9 cm. tudíž se nejedná o žádného drobečka. Jeho zahnutá čepel měří od špice k záštitě 45,3 cm. a v jejím povrchu najdeme 2 takzvané "krevní žlaby". Ostří dýky není ostřené neboť se jedná především o výstavní kousek a proto čepel nedoporučujeme ostřit. Na povrchu čepele taky najdeme gravírování, které se nachází kousek pod záštitou. 

Rukojeť dýky je vyrobena z pevného dřeva. Celá rukojeť měří 17,5 cm. a je obohacena o mosazné prvky. Mosazné části najdeme též na pochvě, která je součástí dýky. Celá pochva je vyrobena z ekokůže a díky mosaznému závěsu se dá pohodlně pověsit na opasek. Kozácká dýka "KINDŽÁL" je skvělým doplňkem k dobovému kostýmu či na divadelní představení, ovšem nejedná se o nástroj přizpůsobený ke kontaktnímu šermu.    

Doplňkové parametry

Kategorie: Dýky
Záruka: 2 roky
Délka celková: 62,9 cm
Hmotnost: 905 g
Délka čepele: 45,3 cm
Hmotnost pochvy: 224 g
Délka rukojeti: 17,5 cm
Materiál: Ocel, dřevo, ekokůže, mosaz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: