Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Damaškový zavírací nůž "MORUS TRADITION"

HQ!
8 hodnocení
3 999 Kč –50 %
Damaškový zavírací nůž "MORUS TRADITION"
3 999 Kč –50 % 1 999 Kč 1 652 Kč bez DPH
Skladem

Zavírací nůž s čepelí ve stylu Japonského tanta. Překládaná damašková ocel o 100-300 vrstvách. Pohodlná dřevěná rukojeť, Kožené pouzdro součástí balení. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Damaškový zavírací nůž "MORUS TRADITION"

V horách japonských ostrovů sídlí řemeslníci, kteří jsou umělci ve zpracování kvalitní oceli. Když tito mistři dokončí čepel, která je hodná svého nového majitele, je zapotřebí vyrobit pro ni kvalitní rukojeť, která dodá charakter celé zbrani. Naši výrobci se rozhodli vybrat pro zbrusu novou zavírací variaci tanto čepele morušové dřevo. Díky tradici zpracování morušového dřeva v Japonsku se Vám tak naskýtá možnost držet v ruce opravdu tradiční čepel s moderním pojetím zavíracího nože. S radostí Vám představujeme damaškový zavírací nůž "MORUS TRADITION".

Kvalitou a zpracováním se rovná nožům v hodnotě 2900 - 4000Kč! To je právě nevýhoda oněch nádherných damaškových nožů...
My jsme se rozhodli to změnit! Zainvestovali jsme ohromnou sumu a navázali ve světě přímou spolupráci se zkušenou firmou se specializací na damaškové nože. A výsledek? Posuďte sami: 

Damašková čepel nože "MORUS TRADITION" je vyrobena z kvalitní damaškové oceli. Damašková ocel je utvářena z ocelí 1095 a 15n20. Jednotlivé vrstvy se vzájemně překládají – bylo použito minimálně 500 vrstev! Jedině tak vzniknou unikátní vlastnosti damaškové ocele a její nádherný vzor.

Tvrdost damaškové čepele se pohybuje mezi nádhernými 58-60 Hrc! Dostane se Vám tedy do rukou nejen umělecký kousek, ale i kvalitní tvrdá ocel. Veškeré naše damaškové nože jsou výhradně vyráběny ručně! Handmade 100 %!

Damašková čepel nože "MORUS TRADITION" je čepelí laděná do tradičního stylu tanto, kde je ostří i po rovině špičky. Čepel je masivní kousek damaškové oceli o délce 9 cm a šířce 2,5 cm. Na čepeli, které vévodí damašková kresba, je zanýtovaný i mosazný kolík pro snazší otevírání nože. Čepel je pak broušená klínovým výbrusem, takže se nemusíte bát o trvanlivost a kvalitu ostří.

Rukojeť nože "MORUS TRADITION" je spojením elegance a funkčnosti. Tělo rukojeti je z masivního kousku oceli, na které je jako první vrstva příložek mosaz, která je zdobená po celém obvodu drobnými výbrusy. Finální vrstva příložek je tvořená kombinací morušového dřeva a mosazi. Celá rukojeť je pak upevněná na 4 imbusových šroubech, které celou rukojeť zpevňují. 

Samozřejmostí je, že stejně jako slunce chodí na západě spát tak i tento zavírací nůž má své vlastní ručně šité pouzdro z pravé hovězí kůže, které Vám přibalíme k noži. V prokliku naleznete stručný návod na údržbu Damaškové oceli.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Damaškové nože
Záruka: 2 roky
Druh: nože
Hmotnost nože: 197 g
Délka: 21,5 cm
Délka čepele: 9 cm
Materiál: překládaná ocel 1095 a 15n20, morušové dřevo, mosaz
Tvrdost: HR58N - HR60N

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: