HQ! Efekt lupa
  • 1 z 7
 

Damašková Khukri "GURKHA'S CHOICE"

39 hodnocení
 

Ručně ukovaný nástroj z damaškové oceli, překládaná ocel 100-300 vrstev. Tvrdost čepele se pohybuje mezi 58-60 Hrc. Součástí produktu je kožené pouzdro.   

Dostupnost Skladem
Běžná cena 5 999 Kč
Ušetříte 2 500 Kč (–41 %)
3 499 Kč
2 892 Kč bez DPH
   
Kategorie DAMAŠKOVÉ NOŽE A MEČE
Záruka 2 roky
 

Damašková Khukri "GURKHA'S CHOICE"

Khukri je zbraň, ale také nástroj denní potřeby Nepálců již po staletí.
Slouží jak v zemědělství převážně ke sklízení plodin, tak ale také v armádě jako velmi obávaná zbraň. Její sláva tkví v neobyčejné konstrukci čepel a v neobvyklé ostrosti, díky čemuž je nyní známá po celém světě. Tato zbraň byla dříve nošena převážně Gurkhi. Válečníky nepálského lidu, kteří byli známí pro svoji houževnatost ale i statečnost na bitevním poli. Náš tým Vám s radostí představuje Damaškovou khukri "GURKHA'S CHOICE"!

Kvalitou a zpracováním se rovná nožům v hodnotě 4 000 - 9 000 Kč! To je právě nevýhoda oněch nádherných damaškových nožů... My jsme se rozhodli to změnit! Zainvestovali jsme ohromnou sumu a navázali ve světě přímou spolupráci se zkušenou firmou se specializací na damaškové nože. A výsledek? Posuďte sami:

Damašková čepel nože "GHURKA'S CHOICE" je vyrobena z kvalitní damaškové oceli. Damašková ocel je utvářena z ocelí 1095 a 15n20. Jednotlivé vrstvy se vzájemně překládají - bylo použito minimálně 100-300 vrstev! Jedině tak vzniknou unikátní vlastnosti damaškové ocele a její nádherný vzor.

Tvrdost damaškové čepele se pohybuje mezi nádhernými 58-60 Hrc! Dostane se Vám tedy do rukou nejen umělecký kousek, ale i kvalitní tvrdá ocel. Veškeré naše damaškové nože jsou výhradně vyráběny ručně! Handmade 100%!

Čepel je tvarem laděna k modernějším khukri z 20. století, avšak specifické vlastnosti této legendární čepele se tím nijak nemění.
Jedná se o velmi kvalitní kovanou čepel z damaškové oceli s klínovým výbrusem, takže se nezalekne sebetěžších úkonů.
Při délce 21,5 cm čepele se Vám do ruky dostane opravdu masivní kousek oceli, s kterým se nemusíte bát naštípat dříví k vašemu táboráku! :)

Rukojeť této Khukri "GURKHA'S CHOICE" je skloubením praktičnosti a elegance. Vrchní a spodní část střenek jsou tvořeny ze stejné damaškové oceli jako čepel a s opravdu elegantní kresbou. Samotný střed střenek je pak tvořen černě mořeným dřevem s vykládaným z mosazi a hovězí kůže.

Rukojeť má velmi příjemný tvar k úchopu, takže vám ani při těžké práci nevyklouzne. Svým tvarem připomíná slavné starořecké meče sparťanských válečníků! Falcatta je tisíciletím prověřený tvar řeckého meče a nyní ho můžete prověřit i Vy!

Khukri "GHURKA'S CHOICE" je velmi dobrým společníkem na jakoukoliv Vaší výpravu do přírody, zvládne Vám připravit dřevo k táboráku, proklestit cestu hustým porostem nebo ozdobit Vaší vitrínu. 

Samozřejmostí je i kožené pouzdro, které k této khukri dostanete. Je vyrobeno ze 100% hovězí kůže a ručně šité! 

V prokliku naleznete stručný návod na údržbu Damaškové oceli.

 

 

 

Podobné produkty

Druh nože
Hmotnost nože 399 g
Délka 35 cm
Délka čepele 21,5 cm
Materiál překládaná ocel 1095 a 15n20, černě mořené dřevo, damašková ocel, mosaz, hovězí kuže,
Tvrdost HR58N - HR60N

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: