HQ! Efekt lupa
  • 1 z 6
 

Lakónský damaškový meč "KING OF AMYKLAI" Funkční, ostrý!

14 hodnocení
 

Ručně vykovaný meč v Lakónském stylu. Damašková překládaná ocel o tvrdosti 58-60 Hrc. Zdobné detaily + pouzdro z pravé hovězí kůže se zádovým přehozem.  

Dostupnost Skladem
Běžná cena 10 999 Kč
Ušetříte 4 300 Kč (–39 %)
6 699 Kč
5 536 Kč bez DPH
   
Kategorie Damaškové meče
Záruka 2 roky
 

Lakónský damaškový meč "KING OF AMYKLAI" Funkční, ostrý!

V prastaré Lakónii na řeckém poloostrově byla dvě dominantní města, která si získala největší slávu a respekt.
Vedle všem moc dobře známé Sparty zde stálo město Amyclai. Toto prastaré řecké město proslulo svojí plodností, hojností plodin a skvělým obchodem. Díky svému bohatství a velkému obchodnímu ruchu si mohli obyvatelé města dovolit i luxusní zboží z celého světa.
Každý toužil po nejkvalitnějších a nejluxusnějších materiálech. Náš tým Vám s radostí představuje delší verzi Lakónského damaškového meče "KING OF AMYKLAI".

Tento starověký Lakónský meč "KING OF AMYKLAI" je luxusní variantou stejnojmenných jedno ručních mečů z laónské oblasti řeckého poloostrova. Luxusní provedení antické klasiky z damaškové oceli 1095 a 15N20 o tvrdosti 58-60 Hrc s ostřím v klínovém výbrusu vybroušené do vysoké ostrosti. Délka této překrásné ručně kované čepele činí rovných 73 cm se silou materiálu 4 mm.
Jedná se o velmi esteticky krásný a přitom funkční meč, který potěší oko i ducha každého milovníka starověkého Řecka.

Jílec meče "KING OF AMYKLAI" je vyrobený v duchu starověkých mečů za užití kvalitních materiálů. Záštita je tvarována stejně jako u klasických mečů z Lakónské oblasti ze starověkého Řecka a vyrobená je z masivního kusu mosazi s mosaznými nýty. Rukojeť pozvolna vycházející ze záštity je vyrobená z růžového dřeva prokládaného masivními kusy mosazi, které propůjčují jílce této zbraně luxusní vzhled. Hlavice samotná je pak stejně jako záštita meče vyrobená z masivního kusu mosazi ručně opracovaného, tvořící krásný rohovitý konec jílce.

Meč je ručně kovanou a vyráběnou záležitostí, takže se může stát že naleznete drobné nepravidelnosti kus od kusu. Zapříčiněno je to tím, že se jedná o poctivou ruční práci, která každý kus činí originálem a nenaleznete dva stejné kusy.

Součástí tohoto meče "KING OF AMYKLAI" je i ručně šité pouzdro z pravé hovězí kůže, díky kterému můžete svůj starověky skvost nosit neustále při sobě. Nově také, díky závěsnému popruhu můžete meč nosit i na zádech. :)

Jelikož se jedná o 100% ruční práci a nikoliv strojní výrobu, může se stát, že se na meči objeví malé symetrické vady, jenž jsou zřetelné pouze při bližším zkoumání. To však dává ještě větší punc ručnímu řemeslu a dle našeho týmu Chladné zbraně tomu spíš přidává na ceně!:)     

 

Podobné produkty

Druh Kovaný damaškový meč
Hmotnost 1169 g
Celková délka 96 cm
Délka čepele 73 cm
Materiál damašková ocel 1095 a 15N20, mosaz, růžové dřevo
Tvrdost čepele 58-60 Hrc
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
P Avatar autora 11.4.2023 11:13
Doplňuji hodnocení. Omítka se už z pochvy vyklepala, jsem spokojen.
Odpovědět
P Avatar autora Meč King of Amyklai 4.4.2023 09:42
Meč je krásný. Je ostrý na celé čepeli asi jako běžný nůž, tedy na meč hodně. Je vidět, že se nejedná o strojní výrobu. V popisu zmíněné drobné nedostatky a nesymetrie jsou při bližším zkoumání patrné, ale to dodává meči zdání autenticity, měl by evokovat dobu železnou. Nejvíc se mi líbí jílec vytvořený z červeného dřeva prokládaného mosazí a lunetové zakončení. Obdobnou lunetu jsem objevil na obrázku jednoho hallstattského meče. Damašek je velmi podařený a tato technologie také odpovídá době, kterou evokuje. Jako nedostatek bych viděl, že se z pochvy uvolňuje nějaký bílý materiál, jakoby omítka. Snad se časem dostane ven.
Odpovědět