HQ! Efekt lupa
  • 1 z 6
 

Malý kombinovaný brousek "POCKET WHETSTONE" břidlice a pískovec

4 hodnocení
 

Kapesní kombinovaný brousek, který se hodí mít vždy při sobě. Kombinace hrubostí 600-800 a 6000 gridů je vhodná pro kompletní úpravu ostří. Ručně vyrobeno v ČR. 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 499 Kč
Ušetříte 100 Kč (–20 %)
399 Kč
330 Kč bez DPH
   
Kategorie Brousky
Záruka 2 roky
 

Malý kombinovaný brousek "POCKET WHETSTONE" břidlice a pískovec

Precizně provedený kombinovaný brousek "POCKET WHETSTONE" je naší novinkou mezi brousky. Brousky jsou ručně vyráběny v České Republice. Jedná se o štípaný kámen tedy ruční výrobu, výška je od toho závislá, na kvalitu ani opotřebení nemá vliv, neboť kámen se opotřebovává velice pomalu. :) 

Tento brousek je díky svým hrubostem 600-800 a 6000 gridů vhodný pro kompletní úpravu ostří. Pískovcová strana se postará o největší hrubosti na ostří, břidlice pak vyhladí ostří do naprosté dokonalosti. S tímto brouskem budou Vaše nože ostré jako břitva. Brousek tohoto typu je vhodný především pro nože. V parametrech uvádíme délku brousku 8 cm. Ovšem rozměry se u jednotlivých kusů mohou lehce lišit, viz. foto 2 a 3.  

Oproti průmyslově vyráběným brouskům má tento mnohonásobně vyšší životnost. Při broušení se povrch brousku zanáší šupinkami kovu, je tedy vhodné jej jednou za čas očistit. To lze provést teplou vodou se saponátem, nebo povrch brousku vygumovat měkkou gumou. Před broušením se doporučuje jej ponořit na pár minut do vody a při broušení s vodou brousek průběžně smáčet. Prosíme nikdy nelubrikovat brousek olejem ani ničím podobným, vždy jen a pouze čistou vodou!. Brousek se prodává po 1 ks.

Materiál Pískovec, břidlice
Délka 8-8,5 cm
Šířka 2 cm
Výška 1,3 cm
Hmotnost 63 g
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
S Avatar autora Hodnocení 30.6.2022 09:21
Brousek dorazil v pořádku, nepoškozený. Jediný problém je ten, že břidlicová strana (tmavá) je křivá. Respektive při pohledu na nejkratší stranu brousku lze i od oka říct, že není rovnoběžna se spojem. Převýšení je asi o 1,5 mm.
Odpovědět