• 1 z 13
 

Samurajská přilbice "RED DRAGON" vysoká kvalita II. jakost

Neohodnoceno
 
Dostupnost Skladem
Běžná cena 35 999 Kč
Ušetříte 16 500 Kč (–45 %)
19 499 Kč
16 115 Kč bez DPH
   
Kategorie Zbroje
 
Zlatý měsíček na vršku přilby má na sobě flíčky. Jedná se pouze o kosmetickou vadu. 

Samurajská přilbice "RED DRAGON"

Legendární samurajové představovali obdobu evropských středověkých rytířů na území japonských ostrovů. Příběhy o těchto válečnících dodnes budí obdiv, hrůzu a respekt po celém světě, zejména díky jejich úctyhodným schopnostem v boji se zbraní, ale také díky odhodlání, hrdosti, vzdělanosti a především kodexu cti, který byl pro samurajského bojovníka vším. Samuraj se tak v průběhu staletí nestal pouze legendou, nýbrž symbolem nezlomné síly těla i ducha. 

Samuraj by nebyl, čím je, bez své katany – duše bojovníka, občas doplňované i kratším wakizashi nebo dýkou tanto. Stejně důležité bylo však i bytelné brnění, které válečníka chránilo před smrtelnými zraněními a bez kterého by v bitvě nejspíš zahynul za pár minut. Jedna z nejzásadnějších částí brnění byla právě přilbice, která chránila nejdůležitější část těla – hlavu a krk. Musela být odolná, ale také ne příliš těžká, aby bojovníka nezpomalovala. Přilbice zároveň sloužily k vystrašení nepřítele, v důsledku čehož byly jako motivy voleny divoké výrazy tváře, výrazné barvy a jiné zastrašovací prvky. Červená, barva krve, ale i Japonska jakožto země vycházejícího slunce, byla tedy oblíbenou barvou užitou na brnění i zbraně. 

Symboly na vrchu přilbice nejsou pouze dekorační, mají především duchovní význam, který má v Japonsku dodnes své místo.

Naše samurajská přilbice kopíruje historické předlohy a za její kvalitu a funkčnost se můžeme osobně zaručit! Díky šnůrám se dá přilbice stáhnout a upravit téměř na jakýkoli tvar hlavy. Je tedy hračka v mžiku se proměnit v nemilosrdného bojovníka, který vládne jak mečem, tak i lukem a naginatou, a je neoddělitelnou součástí japonské, ale i světové historie!

Každá část produktu je do poslední tečky "vytuněný" skvost, včetně luxusních detailů, se kterými si výrobce dal skutečnou práci. K této HQ přilbici navíc obdržíte dřevěný stojánek, kam si tento klenot lze vystavit a nechat tak ducha samuraje samovolně žít ve svém domově nebo doju. 

Podobné produkty

Druh přilba
Obsah cca
Materiál ocelové pláty, ocelové lamely, hedvábí, kroužkový výplet, jemná kůže,mosaz
Hmotnost 2892 g
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
A Avatar autora 8.4.2022 11:42
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli by bylo možné přilbu vyzkoušet případně jen masku.
Odpovědět