HQ! Efekt lupa
  • 1 z 4
 

Damaškový krátký nůž "WOLFS TOOTH"

23 hodnocení
 
Dostupnost Skladem
Běžná cena 2 699 Kč
Ušetříte 1 300 Kč (–48 %)
1 399 Kč
1 156 Kč bez DPH
   
Kategorie Velké pevné nože
Záruka 2 roky
 

 Drsná severská krajina je zkouškou přežití pro každého tvora, který je vystaven jejím nepříznivým vlivům.
Zde je každý tvor odkázaný sám na sebe. Ovšem až na pár výjimek jako jsou právě vlci.
Mocné šelmy, jenž od dávných věků symbolizují sílu, odhodlání a hbitost. Jejich zbraněmi jsou drápy, ale především tesáky ostré jako břitva.
Nechali jsme se inspirovat těmito majestátními dravci, a připravili jsme pro Vás zbrusu nový damaškový krátký nůž "WOLFS TOOTH"

Kvalitou a zpracováním se rovná nožům v hodnotě 3 000 - 6 000 Kč! To je právě nevýhoda oněch nádherných damaškových nožů...
My jsme se rozhodli to změnit! Zainvestovali jsme ohromnou sumu a navázali ve světě přímou spolupráci se zkušenou firmou se specializací na damaškové nože.
A výsledek? Posuďte sami:

Damašková čepel nože "WOLFS TOOTH" je vyrobena z kvalitní damaškové oceli. Damašková ocel je utvářena z ocelí 1095 a 15n20. 
Jednotlivé vrstvy se vzájemně překládají – bylo použito minimálně 500 vrstev! Jedině tak vzniknou unikátní vlastnosti damaškové ocele a její nádherný vzor. Tvrdost damaškové čepele se pohybuje mezi nádhernými 58-60 Hrc! Dostane se Vám tedy do rukou nejen umělecký kousek, ale i kvalitní tvrdá ocel.
Veškeré naše damaškové nože jsou výhradně vyráběny ručně! Handmade 100 %!

Čepel nože "WOLFS TOOTH" nepatří sice mezi obry co se rozměrů týče, ale díku tomu si získá právě Vaši přízeň. Čepel o délce 11 cm je vhodná pro preciznější úkony jako například lehké vyřezávání, nebo jako příruční nůž do nepohody. Díky klínovému výbrusu se jedná o velmi houževnatý nůž denní potřeby, který je až nečekaně ostrý. Damašková kresba na této čepeli je laděná do přirozené struktury ocelí, která je v dech beroucím kontrastu s rukojetí.

Rukojeť je stejně jako čepel nože řešena k co nejvíce praktickému využití. Jak je známo v jednoduchosti je síla a tento nůž je ukázkovým příkladem, že jednoduchost je i prvkem elegance a krásy. Rukojeť je vyrobena z olivového dřeva. které tvoří velkou část rukojeti a je jemně proložená hovězí kůží. Zdobným prvkem je drobná záštita z leštěné mosazi, které elegantně rozděluje damaškovou čepel od olivové rukojeti.

Součástí tohoto skvělého krátkého nože je ručně šité a zdobené kožené pouzdro vyrobené z pravé hovězí kůže, pro případ že již není třeba cenit vlčí tesáky! :)

Produkt má nesmírnou výhodu a to je jeho poměr cena/výkon. Svoji funkčností a krásou se přibližuje ke kouskům, které jsou několikanásobně dražší na jiných e-shopech nebo přímo od jiných českých kovářů.

Díky této nesporné výhodě se může stát, že zpracování titerných detailů na produktu nemusí být vždy 100%, ale ve velmi vzácných případech lze zpozorovat malý náznak velkovýroby.

A proto nelze očekávat, že za takto skvělou cenu je každý jednotlivý kus vykováván 3 měsíce apod, ale svým postupem výroby naprosto postačí a uspokojí každého, kdo si rád dopřeje vysokou kvalitu za bezkonkurenční cenu.

V prokliku naleznete stručný návod na údržbu Damaškové oceli.

 Původ našich damaškových produktů je v tradičních pákistánských dílnách.

 

 

Podobné produkty

Druh nože
Hmotnost nože 161 g
Délka 23 cm
Šířka čepele 3,5 cm
Délka čepele 11 cm
Materiál překládaná ocel 1095 a 15n20, olivové dřevo, mosaz, hovězí kůže
Tvrdost HR58N - HR60N

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.