HQ! Efekt lupa
  • 1 z 10
 

Zdobná damašková katana "BLADE OF SOULS"

15 hodnocení
 

Stylová katana z moderní damaškové oceli. Temná ostřená čepel vhodná na tameshigiri. Dřevěná pochva v černé barvě, zdobná tsuba + černý přepravní háv.

Dostupnost Skladem
Běžná cena 9 999 Kč
Ušetříte 4 550 Kč (–45 %)
5 449 Kč
4 503 Kč bez DPH
   
Kategorie Samurajské meče
Záruka 2 roky
 

Zdobná damašková katana "BLADE OF SOULS"

" Čistota čepele, odráží čistotu ducha "

Je mnoho japonský legend, říkadel a povídek jenž vypráví o duších Japonska a jeho legendárních válečníků, kterými jsou samurajové, ninjové či tajemní zabijáci shinobi. V různých starých příbězích se traduje, že čím čistější je čepel válečníkovi katany, tím čestnější a čistší je jeho duše samotná. Čepel byla tedy ne jen zbraní, ale i znakem hodnosti a cti.

Vypraví se i o čepelích černých, jako sama noc, takovou čepel mohl mít jen opravdu zlý a bezcitný člověk, mezi takové patřili mnozí, ať už to byli banditi, nebo lapkové. Takový pohled znamenal jen jediné a většinou to končilo bojem či strašlivou smrtí, jenž přidala více černoty na onu čepel. Avšak našly se i čepele, které byli čisté, jako sníh a zářivé, jako slunce, ty pak patřili vznešeným pánům či šlechticům.

Katana "BLADE OF SOULS" je vyrobena z velmi kvalitní damaškové oceli, což můžeme vidět i na vzoru čepele, který je pro damašek typický. Můžeme najít velice honosné a luxusně vypadající pozlacení na tsubě. Korunu tomu dává tradiční černé opletení a háv do kterého můžete tento skvost ukrýt. Katana není určena na kontaktní boj, avšak s jemným sekáním by neměla mít problém. Luxusní doplněk Vaši sbírky, či jako věrohodná součást kostýmu či divadelní hry.

Podobné produkty

Druh funkční katana
Hmotnost celková 1218 g
Hmotnost meče 1000 g
Délka celková 103,4 cm
Délka rukojeti 28 cm
Délka čepele 69,5 cm
Materiál ocel: Red 1095 hight carbon steel, dřevo, tkanina

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: