HQ! Efekt lupa
  • 1 z 10
 

Samurajský meč "MIJAMOTO MUSASHI" s dřevěným boxem

40 hodnocení
 

Nádherně zpracovaný samurajský meč z kvalitní oceli. Vhodný jak na výstavu tak na trénink tameshigiri i odolnější materiály. Zabaleno v dřevěném boxu. 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 29 999 Kč
Ušetříte 17 000 Kč (–57 %)
12 999 Kč
10 743 Kč bez DPH
   
Kategorie Samurajské meče
Záruka 2 roky
 

Samurajský meč "MIJAMOTO MUSASHI" s dřevěným boxem

" Pokud znáš cestu, nalezneš ji vždy, když potřebuješ "

Mijamoto Musaši slavný válečník, ale hlavně legendární samuraj a bojovník své doby. Už jako malý chlapec ovládal toto pradávné umění samurajského boje. Bylo mu teprve pouhých třináct let, když porazil svého prvního protivníka  Kihei Arimu a hned tři roky na to porazil mistra meče z provincie nedaleko od městečka ve kterém žil. V dospělosti se stal vojákem a sloužil pod klanem Hosokawa a účastnil se i bitvy u Sekigahary.

Katana "MIJAMOTO MUSASHI" je opravdu luxusně zpracována a leckterý samuraj by Vám jí mohl závidět. Její čepel 70.5 cm je tvořena z kalené oceli posílené v jílu, což meči dodává jistou tvrdost a odolnost oproti mnohým jiným zbraním. Tsuba je vskutku podívaná. Vyrobena stejným principem, jako čepel, avšak obohacena o prvky výřezů z ní činí výstavní kousek. Rukojeť meče je zpracována tradičním japonským způsobem opletu černé barvy, který dodává celku jistou eleganci. Další častí je pochva z kvalitního lakovaného dřeva, jenž je v černé barvě, avšak začátek je hnědý s černým opletením. Nesmí také chybět velice pěkně vytvořený ozdobný háv, s japonskými dobovými motivy. Toto vše zabalené v dřevěném boxu z kvalitního dřeva.

Nyní i Vy můžete být, jako tento legendární válečník, tak neváhejte a rozšiřte svou sbírku o tento krásný kousek jenž je plně funkční. Sekaní a jemný šerm by neměl být problém, nedoporučujeme však plný kontakt v souboji či jinak. Může být krásným doplňkem, či ozdobou, nebo součástí dobového kostýmu.

Podobné produkty

Druh funkční katana
Hmotnost celková 2770 g
Hmotnost meče 1365 g
Délka celková 107,1 cm
Délka rukojeti 29 cm
Délka čepele 70,5cm
Materiál 1095 kalená ocel v jílu, železo, býčí roh, lakované dřevo
Rozměr boxu 109,5 x 15,6 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: