HQ! Efekt lupa
  • 1 z 9
 

Historická Pruská šavle "FRIDRICH I."

3 hodnocení
 

Nádherně zpracovaná replika z kvalitní oceli, zhotovena 1:1 podle historických předloh. Dokonalý doplněk k historickému kostýmu. Nevhodné na kontaktní šerm. 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 9 999 Kč
Ušetříte 2 000 Kč (–20 %)
7 999 Kč
6 611 Kč bez DPH
   
Kategorie Meče
Záruka 2 roky
 

Historická Pruská šavle "FRIDRICH I."

Vraťme se zpět v čase do dob slavného Pruského království, které existovalo od roku 1701 - 1918. Jeho zakladatel byl Fridrich I, jenž se jmenoval 1. Pruským králem.  Během Slezských válek a dělením Polska se podařilo Pruským králům získat rozsáhlé území, které v dalších letech nadále rozšiřovali. Od roku1871 do porážky Německa v 1. Světové válce, bylo Pruské království vůdčím státem Německého císařství. Pro milovníky historie a vojenství, tu máme nádhernou, historicky přesnou repliku, kterou užívali vojáci a generálové za časů Pruské říše. 

Z této šavle už na první pohled dýchá historie a dobové detaily na šavli jsou doslova dech beroucí. Celá šavle 1:1 odpovídá své historické předloze. Celková samotné šavle je přesně 96,5 cm. Zdobná čepel s gravírováním měří od špice k záštitě 80,3 cm. Ostří čepele je tupé, neboť se jedná převážně o výstavní repliku. 

Nádherně zdobená rukojeť začíná zdobnou, mosaznou záštitou, která má na straně připevněný vyklápěcí chránič ruky. Rukojeť je po celém svém povrchu omotána imitací kůže, jenž je prokládána pozlacenými drátky. Rukojeť je pohodlná do ruky a nemá tendence prokluzovat. Součástí šavle je pevná ocelová pochva jednoduchého designu, kterou je možné díky očku zavěsit na opasek

Pruská šavle "FRIDRICH I.", je ideálním doplňkem k dobovému kostýmu Pruského vojáka. Skvěle také ozdobí domácnost nejednoho fanouška historie a vojenství. Šavli nedoporučujeme ostřit, ani užívat ke kontaktnímu šermu.   

 

Podobné produkty

Druh Šavle
Celková hmotnost 1255 g
Délka celková 100,5 cm
Délka šavle 96,5 cm
Hmotnost šavle 753 g
Délka čepele 80,3 cm
Délka pochvy 85,3 cm
Hmotnost pochvy 503 g
Materiál ocel, mosaz, ekokůže

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: