+18 HQ! Efekt lupa
  • 1 z 10
 

Profesionální kladkový luk "MODERN HUNTER" s příslušenstvím

67 hodnocení
 
Dostupnost Skladem
Běžná cena 6 999 Kč
Ušetříte 1 000 Kč (–14 %)
5 999 Kč
4 958 Kč bez DPH
   
Kategorie Luky
Záruka 2 roky
 

Kladkový luk Modern Hunter

Kladkový luk Modern Hunter je profesionálním nástrojem pro pokročilé a zkušené střelce. Nicméně na své si přijde i začátečník!
Má poněkud nevšední konstrukci, která však nabízí spoustu výhod jako delší dostřel nebo lepší stabilizaci šípu. Silou nátahu je vhodný spíše pro muže vyššího vzrůstu a silnými pažemi, dívky by měly využít některý ze slabších (přesto však profesionálních) luků. Spíše než na rychlou střelbu na krátkou vzdálenost se hodí ke střílení do dálky.

Kladkový luk Modern Hunter je pořádně silná bestie pro zkušené a náročné střelce.

Využít se dá v mnoha případech, nejlepší výkony však podává při střelbě na dlouhé vzdálenosti. To ocení jak sportovci, tak případní lovci nebo lidé, co chtějí překonávat rekordy. Kladkový luk Modern Hunter pohodlně dostřelí s maximální přesností nejméně 100 metrů, šípy však létají i násobně déle, což závisí také na povětrnostních podmínkách a použitých šípech. Šípy přitom vystřeluje rychlostí až 329 km/h, což je srovnatelné s řadou loveckých kuší. Například standardní pistole ráže 9 mm, jaké používá PČR, střílí rychlostí 1 220 km/h.

Kladkový luk s originální konstrukcí

Velmi odolná konstrukce je vyrobena z lehčeného kovu, aby byla hmotnost luku co nejnižší, zatímco pružnější zdvojená ramena tvoří sklolaminát. V těch jsou uchyceny elipsovité kladky, díky nimž stačí pro natahování tětivy menší síla než u jiných luků tohoto typu. Ta se pohybuje mezi 45 a 65 lbs (18 - 29,5 kg) a lze ji upravit pomocí šroubů, které drží ramena v hlavní části konstrukce. Díky tomu se mohou střelbě s tímto lukem věnovat i pokročilí s aspirací na profesionální střelce. I nejnižší síla nátahu je nicméně vhodná spíše pro muže s dostatečnou silou v pažích a zádech.

Mezi rameny jsou důležité pohlcovače vibrací, které umožňují velmi přesné zamíření a následné vystřelení šípu bez rotace. Z konstrukce vedoucí stabilizátor tětivy (stříbrná tyč) pak zajišťuje, aby se vnitřní překřížená tětiva mezi kladkami nepřeklížila s tou venkovní. Ty jsou navíc spojeny signalizačně-bezpečnostní gumovou trubicí, která zabraňuje přílišnému natažení.

Střelba z kladkového luku je pohodlná

Jedná v podstatě o profesionální luk, s nímž můžete nejenom trénovat, ale také si užít spoustu hodin zábavy. Konstrukci má proto uzpůsobenou pro časté a pohodlné užívání. Její horní i dolní část je zdvojená, což velmi zjednodušuje zakládání šípu i v nerovných pozicích - například pokud zkoušíte střelbu ve výklonu nebo třeba za jízdy na koni - šíp zásadně neujíždí a má stálou oporu po všech stranách.

Kladkový luk má černý povrch s matnou úpravou, díky čemuž se od něj neodráží paprsky světla a ukrytý střelec se tak neprozradí. Madlo je pogumované, díky čemuž se kladkový luk lépe držet a umožňuje pohodlnou střelbu i v létě, kdy se může dlaň potit. A pokud se budete toulat přírodou, usnadní orientaci zabudovaný minikompas. Konstrukce luku Modern Hunter je vhodná pro praváky (levou rukou držíte luku, pravou natahujete tětivu).

K tomuto kladkovému luku doporučujeme šípy Fireglass Falcon s délkou 74 cm, nebo hliníkové Profi Point o délce 80 cm. Pro ochranu vnitřní strany ruky je vhodný nátepník, pomůže předejít nepříjemnému odření kůže.

Vlastnosti / parametry

Váha luku: 4,3 lbs (1,95 kg)

Síla nátahu: 40 – 65 lbs (18 – 29.5 kg)

Rychlost vystřeleného šípu: 300 fps (stop za sekundu), tj. 91 m/s (nebo 329 km/h)

Délka nátahu tětivy: 24,5 - 30 palců (43 – 73,6 cm)

Výška luku (od uchycení kladky): 30 palců (76,2 cm)

Vzdálenost tětivy od madla: 8 palců (20,32 cm)

Podobné produkty

Délka 86 cm
Hmotnost 1984 g
Materiál odlehčený kov, plast
Nátah 45 - 60 lbs
Dostřel >100 m
Typ kladkové luky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: