HQ! Efekt lupa
  • 1 z 7
 

Sada damaškových kuchyňských nožů "MASTER CHEF"

58 hodnocení
 

Sada obsahující 4 kvalitní, ručně kované nože z damaškové oceli. Překládaná ocel o 100-300 vrstvách. Vše zabaleno v pevném koženém pouzdře.  

Dostupnost Skladem
Běžná cena 19 999 Kč
Ušetříte 11 500 Kč (–57 %)
8 499 Kč
7 024 Kč bez DPH
   
Kategorie KUCHYŇSKÉ NOŽE
Záruka 2 roky
 

Sada damaškových kuchyňských nožů "MASTER CHEF"

 Již od pravěku člověk používá různé nástroje, pro úpravu surovin při vaření. Od porcování masa až po sekání bylinek. S postupujícím časem se i vývoj kuchařství vydal kupředu. Dnes již můžete dostat na talíř doslova kulinářské skvosty. Avšak každý správný kuchař potřebuje pořádné vybavení. Jako základ tohoto vybavení se považují kvalitní nože. Náš tým se rozhodl, že i Vám umožníme kvalitní kuchyňské nože, díky kterým se z Vás mohou stát mistři gastronomie. S radostí Vám představujeme sadu damaškových kuchyňských nožů "MASTER CHEF". 

Kvalitou a zpracováním se tyto nože řadí mezi sady, které mohou stát i 10 000! To je právě nevýhoda oněch nádherných damaškových nožů... My jsme se rozhodli to změnit! Zainvestovali jsme ohromnou sumu a navázali ve světě přímou spolupráci se zkušenou firmou se specializací na damaškové nože. A výsledek? Posuďte sami: 

Damaškové čepele nožů ze sady "MASTER CHEF" je vyrobena z kvalitní damaškové oceli. Damašková ocel je utvářena z ocelí 1095 a 15n20. Jednotlivé vrstvy se vzájemně překládají – bylo použito 100-300 vrstev! Jedině tak vzniknou unikátní vlastnosti damaškové ocele a její nádherný vzor. Tvrdost damaškových čepelí se pohybuje mezi nádhernými 58-60 Hrc! Dostane se Vám tedy do rukou nejen umělecký kousek, ale i kvalitní tvrdá ocel. Veškeré naše damaškové nože jsou výhradně vyráběny ručně! Handmade 100 %!

Součástí této sady jsou hned 4 velmi kvalitní damaškové nože, díky kterým se vypořádáte s jakoukoliv prací v kuchyni.
Od porcování masa přes krájení zeleniny nebo nasekání kostí!

Začneme od největšího kousku ze sady, a to masivním sekáčkem.

Damašková čepel tohoto sekáčku sady "MASTER CHEF" je damaškovou čepelí o délce 18 cm a šířce 5 cm. Můžete si tak být jistí, že tímto sekáčkem se prosekáte k dokonalým pokrmům. Masivní čepel je broušená v takzvaném konvexním výbrusu, který se také nazývá sekerový výbrus. Výhodou tohoto výbrusu je, že ostří si zachová vysokou houževnatost při vysoké ostrosti. 

Druhou čepelí této sady je damaškový nůž typu SANTOKU.

Čepel typu santoku má původ v Japonsku. Je univerzálním nožem na krájení i sekání. Tato čepel o délce 16,5 cm je perfektním nožem pro univerzální použití v kuchyni. Stejně jako u sekáčku naleznete na čepeli konvexní výbrus, takže se nemusíte o Váš nový nůž obávat a jistě vás mile překvapí ostrost a odolnost tohoto ostří.

Třetím nožem této sady je nůž taktéž inspirovaný japonskou gastronomii a to nůž typu YANAGI BOCHO.

Čepel tohoto typu nože je při délce 20,5 cm nejdelší čepelí ze say "MASTER CHEF" Nůž je předurčený k dlouhým perfektním řezům například při porcování filetů. Velice často tento nůž uvidíte při přípravě sushi, ke které je tento nůž naprosto ideální.
Na damaškové čepeli najdete samozřejmě velmi kvalitní konvexní výbrus, díky kterému si Vaše nové ostří zachová houževnatost a nevídanou ostrost. 

Posledním členem této sady je damaškový krátký nůž na zpracování ovoce nebo zeleniny.

Damašková čepel tohoto nože měří 12 cm a je nejkompaktnějším členem této sady. Díky své délce s ním můžete mistrně zpracovávat a vykrajovat ovoce i zeleninuVýbrus této čepele je jak jinak než konvexní, takže si můžete být jistí naprosto dokonalým precizním výsledkem Vaší práce.

Rukojeti těchto nožů nožů jsou usazené konstrukčně na trn. To znamená, že čepel je pevně usazená v rukojeti. Materiál rukojeti je pak černě mořené dřevo ve svrchní části a velmi kvalitní olivové dřevo. Kulatý tvar rukojeti je velmi pohodlný a padne do každé ruky. Díky kvalitnímu zpracování si tato sada jistě najde místo i ve Vaší kuchyni! :)

Samozřejmostí je, že k takto luxusní sadě dostanete kvalitní velké kožené pouzdro, do kterého si můžete celou sadu "EUROPIAN CLASIC" složit a dokonce i brát na cesty, takže své umění v kuchyni můžete předvést i Vašim přátelům! :)

Pokyny k údržbě: 

  • Pro zachování ostrosti nůž ručně omyjte a ihned osušte.
  • Nevystavujte nůž dlouhému kontaktu s vodou nebo solí (speciálně pobyt v myčce na nádobí)
  • Nepoužívejte nůž jako páčidlo a vyvarujte se jeho ohýbání.  
  • Chraňte nůž a jeho ostří před pádem, nebo nárazem.
  • Nůž je určen pro práci přípravy potravin.
  • Nůž ukládejte na bezpečné místo a chraňte před dětmi!

 

 

Podobné produkty

Druh nože
Hmotnost sekáčku 272 g
Délka sekáčku 30 cm
Délka čepele sekáčku 18 cm
Hmotnost nože Santoku 223 g
Délka nože Santoku 28,5 cm
Délka čepele Santoku 16,5 cm
Hmotnost nože Yanagi 209 g
Délka nože Yanagi 32,5 cm
Délka čepele Yanagi 20,5 cm
Hmotnost krátkého nože 142 g
Délka krátkého nože 24 cm
Délka čepele krátkého nože 12 cm
Tvrdost HR58N - HR60N
Materiál překládaná ocel 1095 a 15n20, olivové dřevo, černě mořené dřevo
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
PN Avatar autora 23.4.2020 14:02
OK. super výrobek. Spokojenost u grillování.
Odpovědět