HQ! Efekt lupa
  • 1 z 6
 

Kopí "ASSEGAI SHORT" Cold Steel

18 hodnocení
 

Kopí vyrobeno z pevného materiálu, z uhlíkové oceli SK-5. Pevné ratiště vyrobené z amerického jasanu, tvrdé, pevné a pružné. Ochrané pouzdro součástí balení.

Dostupnost Skladem
2 099 Kč
1 735 Kč bez DPH
   
Kategorie HIGH QUALITY PRODUCTS
Záruka 2 roky
 

Kopí "ASSEGAI SHORT" Cold Steel

Kopí je chladná bodná zbraň používaná k lovu i boji. Moderní kopí mají většinou kovový hrot na dlouhé tyčové násadě zvané ratiště. Jedná se o jeden z nejstarších druhů zbraně, člověk ji užívá už několik tisíc let.

Používání různých druhů assegai bylo rozšířené po celé Africe a byla to nejběžnější zbraň používaná před zavedením střelných zbraní. Zulu a další kmeny Nguni z Jižní Afriky byly proslulé používáním assegai.

Zulu "ASSEGAI SHORT" [as-uh-gahy] je vyrobeno z uhlíkové oceli SK-5 se středním obsahem uhlíku. Po tepelném zpracování ocel získává pružnější vlastnosti. Je docílena odolnost čepele v ohybu při působení nárazových sil. Ratiště je vyrobeno z amerického jasanu. Toto dřevo má vyjímečné vlastnosti, je velice tvrdé, pružné a jen těžko podléhá povětrnostním vlivům. "ASSEGAI SHORT" kopí jsou dodávány s odolným pouzdrem Secure-Ex®.

Na ukázku se podívejte zde:

 

 

 

Podobné produkty

Druh kopí
Hmotnost 363 g
Tloušťka 63,5 mm
Délka 96,5 cm
Délka hlavice 44 cm
Materiál SK-5 Medium Carbon
Materiál rukojeti American Ash Shaft
Záruka 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: