HQ! Efekt lupa
  • 1 z 12
 

Samurajský meč "LEGEND OF JAPAN" s výbavou

14 hodnocení
 

Katana vzhledem podobná meči  "THE BEST OF SAMURAI". Jedná se však o kvalitnější kousek z Japonské oceli T10. Prodáváno v dárkové krabici.  

Dostupnost Skladem
Běžná cena 12 999 Kč
Ušetříte 4 700 Kč (–36 %)
8 299 Kč
6 859 Kč bez DPH
   
Kategorie Funkční Katany
Záruka 2 roky
 

Samurajský meč "LEGEND OF JAPAN" s výbavou

Klasická Japonská katana vyvedena v černé barvě, která se jemně podobá kataně "THE BEST OF SAMURAI", kterou z našich stránek dobře znáte. Ovšem tento meč se liší převážně svou kvalitou, neboť se jedná o meč z lepší oceli, který si nejen můžete vystavit, ale také užít k tréninku nebo k Tameshigiri.  

Čepel katany "LEGEND OF JAPAN" je již z výroby ostřena. Její délka od špice po záštitu je 69 cm. Je vyrobena z japonské oceli T10, která vyniká svou extrémní odolností a tvrdostí 60 HRC. Tloušťka čepele je neuvěřitelných 7,5mm! Po celé délce ostří můžete pozorovat linii kalení Hamon. Ten vzniká v peci, kde je zadní část čepele obalena jílem a poté je zahřáta při velmi vysoké teplotě. Čepel je zapuštěna do rukojeti a jištěna kolíčky. Jedná se opravdu o bytelný kousek. Meč z důvodu jeho ostrosti nedoporučujeme užívat ke kontaktnímu šermu.

Rukojeť je vyrobena v tradičním Japonském stylu. Základ tvoří Same-nuri - v tomto případě pravá rejnočí kůže. Ta obepíná rukojeť po celé její délce. Přes rejnočí kůži je následně natažena bavlna černé barvy, která se omotává tradičním stylem, který dává kataně ten "správný" vzhled. Pod omotávkou si všimnete i Menuki (ozdoba) ve zlaté barvě. Ocelová tsuba (záštita) kruhového tvaru, je zdobena reliéfem, zobrazujícím Samuraje. 

Součástí balení je i dřevěný boxík, který obsahuje příslušenství pro údržbu a čištění katany. V boxu se nalézá: 
- mosazné kladívko (Mekugi-nuki) se 2 dřevěnými kolíčky pro vytlačování původních kolíků z rukojeti
- brusná a leštící palička (Utchiko)
- 2x čistící olej
- jemný hadřík na otírání čepele

Ke kataně patří černá pochva vyrobená z pevného dřeva. Celý její povrch je natřený lesklým lakem. Najdeme zde Kurigatu z měkké bavlny, která slouží k přidělání na opasek. Dalším doplňkem je také dřevěný stojánek, ve kterém bude Katana sedět, jako v peřince. To vše je zabaleno v dárkové krabici v modré barvě s květinovým motivem. 

Tato nádherná katana se bude vyjímat ve Vaši domácnosti a skvěle Vás doplní jako tréninkový partner. S katanou  "LEGEND OF JAPAN", se budete cítit jako opravdový Japonský Samuraj. 

 

Podobné produkty

Délka čepele druhého universálního nože funkční katana
Délka čepele 69 cm
Celková délka 100,5 cm
Hmotnost katany bez pochvy 1035 g
Materiál Japonská ocel T10, rejnočí kůže, bavlna, ocel, mosaz, hedvábí
Tloušťka čepele 7,5 mm
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
LR Avatar autora Zabarvení čepele 25.12.2021 18:12
Dobrý den, před koupí bych se chtěl zeptat, zdali je čepel katany opravdu tak tmavá bez lesku, nebo zda je to pouze fotografií.
Odpovědět