Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Damaškový severský nůž "VARJAGS WAY"

HQ!
54 hodnocení
2 999 Kč –53 %
Damaškový severský nůž "VARJAGS WAY"
2 999 Kč –53 % 1 399 Kč 1 156 Kč bez DPH
Skladem

Krásný nůž z vysoce kvalitní damaškové oceli, který reprezentuje severskou tradici tohoto nože. Nůž je primárně konstruovaný pro kuchání ryb, dokáže ale mnohem více. Dodáván s ručně šitým pouzdrem z hovězí kůže.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Damaškový severský nůž "VARJAGS WAY"

Na dalekém severu putují kupci od města k městu, nabízejíce své výrobky. Tyto cesty jsou však mnohem nebezpečnější, než se může zdát. Divoká zvěř a lapkové jsou nejběžnějším nebezpečím, se kterým se setkávali. Jako svojí ochranou si tito kupci vybírali nájemné žoldáky. Mezi ty nejlepší patřili Varjagové. Houževnatí nebojácní válečníci proslulí po celém světě. Když se večer karavana uchýlila do závětří, rozdělali oheň a usedli k pečeni, i mocný Varjag potřebuje všestranný nástroj.
Z dalekého severu Vám nyní přinášíme severský damaškový nůž "VARJAGS WAY". 

Kvalitou a zpracováním se rovná nožům v hodnotě 3 000 - 6 000 Kč! To je právě nevýhoda oněch nádherných damaškových nožů...
My jsme se rozhodli to změnit! Zainvestovali jsme ohromnou sumu a navázali ve světě přímou spolupráci se zkušenou firmou se specializací na damaškové nože. A výsledek? Posuďte sami:

Damašková čepel nože "VARJAGS WAY" je vyrobena z kvalitní damaškové oceli. Damašková ocel je utvářena z ocelí 1095 a 15n20. 
Jednotlivé vrstvy se vzájemně překládají – bylo použito 100-300 vrstev! Jedině tak vzniknou unikátní vlastnosti damaškové ocele a její nádherný vzor. Tvrdost damaškové čepele se pohybuje mezi nádhernými 58-60 Hrc! Dostane se Vám tedy do rukou nejen umělecký kousek, ale i kvalitní tvrdá ocel. 
Veškeré naše damaškové nože jsou výhradně vyráběny ručně! Handmade 100 %!

Damašková čepel severského nože "VARJAGS WAY" je laděná do severského jednoduchého stylu čepelí typických pro skandinávský poloostrov. Spolu s klínovým výbrusem, který je u této čepel vhodný jak na precizní řezy i hrubší zacházení.
Díky 10,5 cm dlouhé čepeli je tento nůž ideálním adeptem na nůž pro denní využití a pro jakoukoliv situaci.
Damašková kresba na tomto noži je elegantním aspektem, který právě Váš nový nůž odliší od klasických dostupných čepelí.

Rukojeť tohoto nože je při délce 12 cm opravdu ideální pro každou situaci. Díky jejímu kulatému tvaru Vám příjemně sedne do dlaně a už ji nebudete chtít dát z ruky. Materiály použité při výrobě této rukojeti patří mezi nejkvalitnější v oboru. Dřevěné tělo rukojeti je vyrobené z olivového a ebenového dřeva, které je jemně prokládáno mosazí a hovězí kůží. Předěl rukojeti a čepele je tvořen zeleně mořenou hovězí kůži, která je příjemným estetickým detailem.

K tomuto damaškovému noži "VARJAGS WAY" samozřejmě patří pořádné pouzdro z pravé hovězí kůže, abyste svůj oblíbený nůž měli neustále při ruce.

V prokliku naleznete stručný návod na údržbu Damaškové oceli.

Původ našich damaškových produktů je v tradičních pákistánských dílnách.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Damaškové nože
Záruka: 2 roky
Druh: nože
Hmotnost nože: 161 g
Délka: 22,5 cm
Délka čepele: 10,5 cm
Materiál: překládaná ocel 1095 a 15n20, olivové dřevo, ebenové dřevo, hovězí kůže, mosaz
Tvrdost: HR58N - HR60N
Nevyplňujte toto pole:
MW Avatar autora 8.12.2019 20:07
Zboží přišlo dříve než jsem čekal, damaškový severský nůž odpovídá popisu, čepel má krásný damaškový vzor, libí se mi i ozdobné vybroušené žlábky na hřbetu čepele. Rukojeť i přes to, že vypadá jednoduše, velmi dobře se drží a padne do ruky. Pouzdro bylo velmi tuhé, byl problém nůž do něj vůbec vložit, ale to se u kůže předpokládá, časem se roztáhne. Jinak velká spokojenost doporučuji.
Odpovědět
DP Avatar autora 17.12.2021 11:32
Krásně zpracovaný nůž vypadá pěkně zpracování tak též pěkný i kvalitní není to žádný kšunt koupil jsem jako dárek.
Odpovědět