Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Damaškový meč "DAMASCUS OVERLORD" Kovaný

HQ!
23 hodnocení
8 999 Kč –33 %
Damaškový meč "DAMASCUS OVERLORD" Kovaný
8 999 Kč –33 % 5 999 Kč 4 958 Kč bez DPH
Skladem

Ostrý, ručně kovaný meč v gotickém stylu, vyrobený v kombinaci damaškové oceli 1095 a 15N20. Součástí meče je i pevné kožené pouzdro. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Damaškový meč "DAMASCUS OVERLORD" Kovaný

Meč byl po staletí odznakem bojovníka, čím kvalitnější meč byl, tím větší obdiv budil.
Klasické čepele z kovářských dílen ať už sebe luxusnější se však nemohou rovnat kráse damaškové oceli.
Damašková struktura je jedním z nejobdivovanějších umění kovářských mistrů, jen do této kresby vkládají umělecký cit a hodiny práce.
Vlastnit už jen nůž z damaškové oceli je velice výjimečný pocit, ale vlastnit rovnou celý meč?!
Náš tým Vám s radostí představuje damaškový meč "DAMASCUS OVERLORD".
Jste připraveni na toto ztělesnění luxusu? :)

Jak je již jednou řečeno, damaškový meč "DAMASCUS OVERLORD" je zosobněním luxusu vyrobeného z damaškové oceli 1095 a 15N20. Damašková čepel disponující klínovým výbrusem s ostřím ve vysoké ostrosti měří rovných 79 cm a síla materiálu činí 4 mm. Celá čepel je pak nádherně ozdobená damaškovou kresbou, na které se mistr kovář doslova vyřádil. Posuďte sami. Jedná se o jedno ruční meč s širokou čepelí v gotickém stylu s krevním žlabem po obou stranách v délce 2/3 čepele.

Přechod rukojeti od čepele se nese v duchu jednoty luxusní damaškové oceli, jelikož záštita oddělující čepel od zbytku jílce tohoto meče je vyrobená ze stejné damaškové oceli jako čepel samotná. samotná rukojeť damaškového meče "DAMASCUS OVERLORD" je pak vyrobená z hovězí kůže. Tento meč nabízí 2 druhy pouzdra, jedno lze nosit pouze na opasku, avšak druhé můžete díky nastavitelnému popruhu nosit i na zádech. :) Výběr pochvy napište dolů do poznámky pod objednávku.  

Meč oplývá pohodlnou dřevěnou rukojetí, která je od záštity a hlavice tohoto meče oddělená mosazným proložením. Hlavice samotná je pak stejně jako záštita a čepel meče vyrobená z damaškové oceli, díky čemuž celý meč získává jednolitou luxusní strukturu damaškové oceli.

Damaškový meč "DAMASCUS OVERLORD" je ručně kovanou záležitostí, tudíž můžete objevit drobné nedokonalosti kus od kusu, díky čemuž je každý kousek originál a nenajdete dva naprosto identické kousky. Nejedná se o strojní nebo továrenskou práci nýbrž a plně ruční zpracování. :)

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Damaškové meče
Záruka: 2 roky
Druh: Kovaný damaškový meč
Hmotnost: 1331 g
Celková délka : 97 cm
Délka čepele: 79 cm
Materiál: Damašková ocel 1095 a 15N20, mosaz, hovězí kůže
Tvrdost čepele: 58-60 Hrc
Nevyplňujte toto pole:
Ľ Avatar autora Damaškový meč "Damascus overlord" kovaný 14.4.2020 10:56
Veľmi pekné spracovanie, pár maličkých nedokonalostí môže potvrdiť ručnú prácu čo je výborné. Paradoxne skutočnosť že nebolo šetrené materiálom a šírka čepele hore je až 53 mm a hrúbka 5 mm má za následok že meč je síce veľmi pevný, ale bod vyváženia je až 22,5 cm od záštity (optimálne by bolo do 10 cm). Keďže však ostrý meč nie je vhodný k súboju, tak by to nemuselo vadiť. Chybičkou pri mne dodanom meči je že pošva bola trochu kratšia ako dĺžka čepele, takže čepeľ sa nezasunula celá do tejto pošvy. Keďže však uvažujem že niekedy v budúcnosti by som odľahčil čepeľ ďalším prebrusovaním a aj trochu skrátením čepele tak mi to nevadí. Ide však o damaškovú oceľ s veľmi peknou kresbou.
Odpovědět
VJ Avatar autora Damaškový meč "Damascus overlord" kovaný 28.1.2022 13:57
S výrobkem a hlavně s rychlostí dodání jsem velmi spokojen. Meč odpovídá popisu. jediné co pro jistotu udělám že meč přeleštím a nakonzervuji olejem na zbraně . krásná práce.
Odpovědět