HQ! Efekt lupa
  • 1 z 8
 

Damaškový zavírací nůž "FATA MORGANA" s velbloudí kostí

59 hodnocení
 

Luxusní zavírací nůž s rukojetí z velbloudí kostí. Kvalitní překládaná damašková ocel o 100-300 vrstvách. Kožené pouzdro součástí balení. 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 3 999 Kč
Ušetříte 2 000 Kč (–50 %)
1 999 Kč
1 652 Kč bez DPH
   
Kategorie DAMAŠKOVÉ NOŽE A MEČE
Záruka 2 roky
 

Damaškový zavírací nůž "FATA MORGANA" s velbloudí kostí

 Při putování rozlehlými pouštními krajinami, se nejednomu poutníkovi stane, že mu dojde voda. Tekutina na poušti cennější než zlato. Pokud jste však uprostřed pouště bez kapky vody, po krátké době se Vás zmocní přeludy, které jsou známé pod pojmem fata morgána.
Odraz nebe na zemi, který je jako odrazem na průzračné vodní hladině.
Avšak v místě fata morgány není nic než další písek a duny. Nejednoho poutníka stály pouštní vedra život.
Tým chladných zbraní Vám s radostí představuje náš nový damaškový nůž "FATA MORGANA".
Zkuste si, že se nejedná o přelud. :)

Kvalitou a zpracováním se rovná nožům v hodnotě 2500-4000Kč! To je právě nevýhoda oněch nádherných damaškových nožů...
My jsme se rozhodli to změnit! Zainvestovali jsme ohromnou sumu a navázali ve světě přímou spolupráci se zkušenou firmou se specializací na damaškové nože. A výsledek? Posuďte sami: 

Damašková čepel nože "FATA MORGANA" je vyrobena z kvalitní damaškové oceli. Damašková ocel je utvářena z ocelí 1095 a 15n20. 
Jednotlivé vrstvy se vzájemně překládají – bylo použito minimálně 100 - 300 vrstev! Jedině tak vzniknou unikátní vlastnosti damaškové ocele a její nádherný vzor. Tvrdost damaškové čepele se pohybuje mezi nádhernými 58-60 Hrc! Dostane se Vám tedy do rukou nejen umělecký kousek, ale i kvalitní tvrdá ocel. 
Veškeré naše damaškové nože jsou výhradně vyráběny ručně! Handmade 100 %!

Damašková čepel nože "FATA MORGANA" je velmi kvalitním počinem našich výrobních partnerů. Jedná se o 8 cm dlouhou čepel velmi kvalitní ruční výroby, která se nezalekne jemné precizní práce nebo namáhavějších úkonů jako okrájení klacku na opékání špekáčků. Čepel je na hřbetě opatřená drobnými ozdobnými výbrusy. Výbrus ostří je klínového typu, takže se nemusíte bát o kvalitu a výdrž Vašeho nového ostří.

Rukojeť nože "FATA MORGANA" je ukázkou řemeslné zručnosti s vysoce kvalitními materiály. Tělo rukojeti je z damaškové oceli, na které jsou jako první vrstvou příložek mosazné pláty, které jsou stejně jako ocelové tělo rukojeti po obvodu zdobené jemným drážkováním. Finální vrstva střenek je potom kombinací opravdu luxusních materiálů. Velbloudí kost v kombinaci s damaškovou příložkou tvoří dech beroucí kontrast na rukojeti. Celá rukojeť je pak zpevněná 4 mi imbusovými šroubky, které celou konstrukci zpevňují.

Produkt má nesmírnou výhodu a to je jeho poměr cena/výkon. Svoji funkčností a krásou se přibližuje ke kouskům, které jsou několikanásobně dražší na jiných e-shopech nebo přímo od jiných českých kovářů.

Díky této nesporné výhodě se může stát, že zpracování titěrných detailů na produktu nemusí být vždy 100%, ale ve velmi vzácných případech lze zpozorovat malý náznak velkovýroby.

A proto nelze očekávat, že za takto skvělou cenu je každý jednotlivý kus vykováván 3 měsíce apod, ale svým postupem výroby naprosto postačí a uspokojí každého, kdo si rád dopřeje vysokou kvalitu za bezkonkurenční cenu.

V prokliku naleznete stručný návod na údržbu Damaškové oceli.

 

 

 

Podobné produkty

Druh nože
Hmotnost nože 157 g
Délka 17,5 cm
Délka čepele 8 cm
Materiál překládaná ocel 1095 a 15n20, velbloudí kost, damaškové příložky
Tvrdost HR58N - HR60N

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: