Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Červené samurajské tanto (wakizashi) "KUNIMITSU" s dřevěným boxem

HQ!
17 hodnocení
19 999 Kč –50 % 9 999 Kč 8 264 Kč bez DPH
Skladem

Nádherná zbraň vyrobena z kvalitní oceli 1095. Ostřené, vhodné na sekání. Vše baleno v dřevěném boxu. Součástí balení je dřevěný stojánek a sada na údržbu.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené samurajské tanto "KUNIMITSU" s dřevěným boxem (wakizashi)

" Rychlost, preciznost a detail, to byly hlavní přednosti ninjů. "

Každý správný ninja či samuraj musel mít svou věrnou zbraň, pro mnohé to byla katana a wakizashi, avšak někteří si zvolili tanto, připomínající katanu, avšak s o dost kratší čepelí. Tuto krátkou zbraň užívali válečníci, ale také prostý lid jako obranou zbraň. Ženy, jež sloužily pod jedním z feudálních pánů, ji používaly při konání Seppuku, což byla rituální sebevražda, kterou mohl pán válečníkovi či válečnici přikázat.

Červené samurajské tanto "KUNIMITSU" s dřevěným boxem je vskutku krásným příkladem tohoto malého meče. Čepel s přibližnou délkou 30 cm je tvořena z kvalitní ocele HCS 1090 a kalena s jílovou úpravou! 
Rukojeť je zpracována tradičně s černým opletením a je vyrobena z kvalitního dřeva.
Stejně tak červeně zbarvená pochva, která na tanto padne jako ulitá. Součástí sady je i set na údržbu zbraně a také ozdobný červený háv, do kterého můžete tanto uložit. V neposlední řadě je zde i stojánek elegantní černé barvy, který celé kolekci dodává ještě větší věrohodnost. To vše je zabaleno v překrásném dřevěném boxu.

Dřevěná pochva je zakončena luxusní rohovinou!

Naše luxusní tanto "KUNIMITSU" je větší tanto, ale může být i považováno za krátké wakizashi. Tanto čepel se pohybovala obvykle 15 - 30 cm, zato u wakizashi je čepel mezi 30 až 60 cm.
Tanto "KUNIMITSU" má čepel dlouhou přesně 30,5 cm:-)

Tak neváhejte a rozšiřte svou sbírku již dnes! Tanto je plně funkční, je tedy určeno k mírnému sekání, avšak plný kontakt s tvrdým materiálem či jinou zbraní se nedoporučuje. Dále může být užito jako replika při divadelní hře či jiném vystoupení.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Samurajské meče - katany
Záruka: 2 roky
Druh: funkční tanto
Hmotnost celková: 2124 g
Hmotnost meče: 850 g
Délka celková: 59,5 cm
Délka rukojeti: 21,2 cm
Délka čepele: 30,5 cm
Materiál: ocel 1095 tvrzený jíl, železo, dřevo, rejnočí kůže.
Rozměr boxu : 61,7 x 15,6 cm
Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora 5.8.2021 16:52
Není tohle spíš wakizaši než tanto?
Odpovědět