Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Vojenská šavle "CAVALERY OF EAGLES"

HQ!
1 hodnocení
4 999 Kč –50 %
cavalery of Eagles uvod
4 999 Kč –50 % 2 499 Kč 2 065 Kč bez DPH
Skladem

Nádherná replika vyrobena z pevné a kvalitní oceli. Detailní zpracování + pevná ocelová pochva, s možností zavěšení na opasek. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vojenská šavle "CAVALERY OF EAGLES"

Oddíly kavalérie byli, už od nepaměti součástí mnohých bitev. Jejich výhodou byla vysoká mobilita, jenž byla schopná otočit leckterou významnou bitvu. Díky jejich schopnosti se rychle pohybovat zbořili naděje leckterého generála či taktika. Avšak věc, která z mužů kavalerie činila ještě obávanější bojovou silu byla jejich zbraň, tenká čepel, chránič rukou a pekelně ostré ostří. 

Šavle se poprvé objevila už ve středověku, svého největšího uplatnění se však dočkala v průběhu novověku, kde ji například používali mongolští nájezdníci, či také armáda v Uhrách. Šavle byla rychlá a smrtící a s přidáním koňské síly, kterou jezdci kavalérie byli známi, dodala všemu ještě větší razanci a sílu. Díky této kombinaci se stali obávanou a legendární jednotkou novodobých armád a je používaná dokonce i dnes!

Zbraň je vyrobena z
kvalitní oceli a je velice věrohodná. Rukojeť zbraně je z černě zabarveného dřeva. Další částí je pro šavle klasický kryt rukou, jenž je ozdoben krásnou rytinou orla. Ať už jste vášnivým sběratelem dobových zbraní, či Váš praděd byl jedním z členů legendární kavalerie, je tato šavle absolutní nutností!

Doplňkové parametry

Kategorie: Kordy, šavle
Záruka: 2 roky
Druh: Šavle
Celková hmotnost : 1228 g
Délka celková: 98 cm
Délka šavle: 93,6 cm
Hmotnost šavle: 775 g
Délka čepele: 81 cm
Délka pochvy : 85,3 g
Hmotnost pochvy: 454 g
Materiál: Nerezová ocel
Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora Dotaz 10.1.2023 13:42
Dobrý den, mohu se zeptat z jaké ocele je čepel vyrobena? Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Avatar autora Šavle 25.1.2023 22:46
Dorazila v pořádku a za tu cenu maximální spokojenost i v okolí se líbí že prý je to paráda ...
Odpovědět