Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Španělský kord "HERNAN CORTÉZ" se zdobenou pochvou

HQ!
4 hodnocení
6 999 Kč –51 %
Španělský kord "HERNAN CORTÉZ" se zdobenou pochvou
6 999 Kč –51 % 3 399 Kč 2 809 Kč bez DPH
Skladem

Zdobný kord s historickým designem z dob Španělské okupace Nového světa. Zdobné detaily s pozlacením. Pevná pochva též s pozlacenými detaily. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Španělský kord "HERNAN CORTÉZ" se zdobenou pochvou

" Za Španělsko, za slávu, za zlato! "

Celým svým jménem Hernán Cortéz, 1. markýz del Valle de Oajaca byl jedním z nejslavnějších a nejmocnějších španělských dobyvatelů Ameriky. Jeho nejslavnějším činem, který ho i zapsal do historie bylo vyvrácení Aztécké říše a následné založení španělského koloniálního panství v Střední Americe. Cortéz však nebyl jen dobyvatelem, ale také skvělým vojevůdcem, taktikem a v neposlední řadě válečníkem. Často byl viděn, jak ze svého bojového oře střílí z muškety či poráží své nepřátele svým kordem.

Španělský kord "HERNAN CORTÉZ" se zdobenou pochvouje velice povedenou replikou zbraně tohoto mocného conquistadora. Čepel je tenká, jak už je u kordu charakteristické a především určena k bodání. S jejími 84 cm šlo o opravdu smrtící zbraň. Čepel je vyrobena z nerezové oceli, což kordu přidává jen plusové body. Záštita kordu neboli číška je ukázkou nádherných motivů z dob Španělska. Kombinace mosazi a motivů Cortéze jedoucího na koni, ji přidává na luxusním vzhledu a věrohodnosti. Rukojeť je potažena velmi kvalitní ekokůží a je příjemná na úchop. Součástí je také pochva s tvrzeným dřevěným základem, který je pro zlepšení potažen ekokůží.

Vskutku zbraň hodná takového muže, jakým byl mocný conquistador Hernan Cortéz, každý fanda by ho měl mít po svém boku. Ať už z důvodu obohacení sbírky či výzdoby Vašeho obydlí, až po jeho funkčnost, jako rekvizity v divadle či jiném užití. Avšak kord není určen pro kontaktní zacházení.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kordy, šavle
Záruka: 2 roky
Druh: Kord
Celková hmotnost : 1245 g
Délka celková: cca 105 cm
Délka Kordu: cca 102,3 cm
Hmotnost kordu: 973 g
Délka čepele: 84 cm
Délka pochvy : 86,8 g
Hmotnost pochvy: 274 g
Materiál: Nerezová ocel, mosaz, dřevo, ekokůže

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: