• 1 z 3
 

Sekera "VIKING RAIDER", obouruční danax!

12 hodnocení
 
Dostupnost Skladem
Běžná cena 3 099 Kč
Ušetříte 1 600 Kč (–52 %)
1 499 Kč
1 239 Kč bez DPH
   
Kategorie Sekery
Záruka 2 roky
 

Již od dávných věků využívali válečníci na bitevním poli výhod seker, které umožňovali snadnou ovladatelnost s maximální efektivitou.
Vikingští válečníci z celého severu používali tyto prosté ale účinné zbraně, které jim umožňovali dominovat tehdejším bojištím.
Náš tým Vám s radostí představuje danax - dlouhou bitevní sekeru "VIKING RIDER".

  

Danax "VIKING RIDER" je klasickou variantou danaxu, tedy klasické dánské sekery.
Jedná se i velmi masivní obouruční sekeru o délce ostří 12,5 cm a průměrnou sílou materiálu 1,5 cm.

Ocelové ostří se nese v klasickém čočkovitém výbrusu.
Rozměry oka pro osazení jsou pak cca 3,7 na 2,3 cm v oválném tvaru.

Topůrko této obrovské sekery "VIKING RIDER" je taktéž ruční prací, která padne do ruky každému.
Topůrko disponuje délkou 130 cm, takže se Vám do ruky dostane reálná obouruční zbraň starých vikingů.
Materiál, který ponese Váši kovanou sekeru, je bukové dřevo.

Danax "VIKING RIDER" je vhodný jako dekorační prvek či doplněk ke kostýmu vikinga. 
Danax lze používat k lehčím pracím - můžete s ním štípat menší polínka, osekávat větve. Před tím ale doporučujeme ohlídat klínkování. 

Druh Kovaná sekera
Hmotnost 1450 g
Délka ostří 12,5 cm
Délka sekery 135 cm
Materiál Uhlíková ocel, buk
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora Cena odpovídá kvalitě 2.3.2022 13:20
Nutno si uznat, že většinu ceny nese na bedrech násada. Ta je mimochodem hezky zahlazená, dobře se drží a má správnou délku. - čepel je ale jedna velká katastrofa a beze srandy, doma bych si jako amatér odlil lepší, včetně výroby formy. Nejde ani tak o to, že je celá okujená (to má své kouzlo), že jde o nízkouhlíkovou tepelně neopracovanou ocel (tudíž se nehodí ani na práci), ale že mi přijde kus který má v hrdle šestimilimetrovou porezitu co jde skoro přes celou tloušťku sekery, díru jak do ****** , to je vážně kouzelné. Čekal jsem bídu jen na okrasu, ale tohle mě teda překvapilo :-D Jinak zaklíněné je to asi tak, že to z násady sundáte v rukách, takže jsem vyvrtal díru a zanýtoval to, a přetahuju to kůží, abych s tím mohl aspoň na reenactment bitvy. Porezita , tu musím vyvařit, ještě zvažuju že to nechám vyžíhat..... Tolik práce kolem jednoho zmetka :-) Proč to píšu? No proto, aby lidi věděli co očekávat. Za tu cenu nejde čekat zázraky. Co kus to bude originál a plně to odpovídá ceně. Za kvalitní sekeru musí člověk dát až trojnásobnou cenu..... Bohužel s tímto nemůžete jít pořádně ani na to štípání malých špalků :-)
Odpovědět
GK Avatar autora Danax 29.8.2021 10:01
Dobrý den, koupil sem si, před třemi měsíci tenhle danax. Asi týden zpět se mi rozletěl. V popisu danaxu je napsáno, že jde o kovaný danax. V Monte kdy se danax rozletěl, bylo jasně vidět , že se jedno o litinu. Byl bych rád kdyby mě prodávající kontaktovali a nějak to se mnou vyřešili. Děkuji, Konečný
Odpovědět
JB Avatar autora V celku fajn 3.11.2021 11:45
Poměr cena kvalita je tu naprosto v pořádku. Materiál je kvalitní, jediné co se mi nelíbilo že bylo třeba z vnitřního oka sekery vyklepat odlívací písek a vypilovat do hladka!