Katana "O BOKKEN NEXT GENERATION" Cold Steel

24 hodnocení
 

Kvalitně zpracovaný tréninkový meč. Ideální pro Váš bezpečný trénink. Váhově a rozměrově přesná imitace Japonské katany.

Dostupnost Skladem
999 Kč
826 Kč bez DPH
   
Kategorie Samurajské meče
Záruka 2 roky
 

Katana "O BOKKEN NEXT GENERATION" Cold Steel

"Bokken" je japonský dřevěný meč používaný pro trénink. Má obvykle velikost a tvar katany, ale někdy je tvarován jako jiné meče, např. wakizashi a tanto. Některé okrasné "bokkeny" jsou zdobeny perleťovou prací a propracovanými řezbami.

Byly navrženy tak, aby snižovaly škody způsobené bojem se skutečnými meči a používaly se k výcviku samurajských válečníků. Bokkeny se nakonec staly smrtícími zbraněmi - Miyamoto Musashi, kenjutsu mistr, byl znám tím, že bojoval s plně ozbrojenými nepřáteli s jedním nebo dvěma bokkeny. Ve slavné legendě porazil Sakasi Kojiro soupeře s bokkenem, který vyřezal z vesla na lodi při plavbě na souboj.

"BOKKEN" se používá jako levná a relativně bezpečná náhrada za skutečné meče v několika bojových uměních (aikido, kendo, iaido, kenjutsu a jodo). Není to sparringová zbraň, ale je určena k aklimatizaci studenta pro boj se skutečným mečem. Zatímco jeho použití má několik výhod oproti použití živé hrany zbraně, může být stále nebezpečný, a jakýkoli výcvik s bokkenem by měl být dělán s náležitou péčí.   

Světová značka Cold Steel navrhla "Japanese Training Swords", které jsou pečlivě modelovány podle světově proslulých mečů řady Warrior stejné značky. Jejich široké čepele napodobují linii řady Warrior, ale jsou vyrobeny z velmi tvrdého polypropylenu, bez ostrých hran nebo bodů, a proto jsou ideální pro obrněný výcvik, kondiční tréninky a "pell work".

Na video se můžete podívat zde:

Svě

Podobné produkty

Druh samurajské meče
Hmotnost 833 g
Tloušťka 25,7 mm
Celková délka 130 cm
Délka čepele 80,3 cm
Materiál Polypropylene
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
MS Avatar autora Obal 25.8.2021 22:08
Dobrý den, chci se zeptat jestli balení obsahuje obal na bokken
Odpovědět
OK Avatar autora pochva/pouzdro 10.7.2021 19:27
Dobrý den, mám dotaz je v balení u bokkenu také pouzdro na samotný bokken?
Odpovědět
S Avatar autora Chyba 17.6.2021 22:39
Dobrý den, chtěl bych upozornit, že v parametrech je u celkové délky napsáno 1130 cm a u délky čepele je 8,3 cm.
Odpovědět