Vážení zákazníci, aktuálně probíhá re-design našeho e-shopu. Omluvte případné nedokonalosti, brzy bude vše hotové. Děkujeme!

Sada damaškových kuchyňských nožů "BLACK KITCHEN"

HQ!
31 hodnocení
14 999 Kč –66 %
Sada damaškových kuchyňských nožů "BLACK KITCHEN"
14 999 Kč –66 % 5 000 Kč 4 132 Kč bez DPH
Skladem

Sada kuchyňských nožů z damaškové oceli. Ručně kované, překládaná ocel o 100-300 vrstvách. Tvrdost oceli 58-60 Hcr. Vše zabaleno v pevném koženém pouzdře. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sada damaškových kuchyňských nožů "BLACK KITCHEN"

Již od dob antiky se v bohatých domácnostech užívala místnost, která se nazývala černá kuchyně. Místo, kde se připravovali pokrmy pro celé hostiny ale i místo kde se ohřívala voda. Černá kuchyně se ve velkém rozšířila v Evropě okolo 16. století na hradech a v pozdějších dobách i na zámcích. Bylo to místo nikdy nekončící práce a velkého ruchu.
Náš tým Vám nyní přináší sadu damaškových kuchyňských nožů "BLACK KITCHEN" se kterou dokážete i Vy uspokojit mlsné jazyky šlechticů.

Kvalitou a zpracováním se tyto nože řadí mezi sady, které mohou stát i desítky tisíc! To je právě nevýhoda oněch nádherných damaškových nožů... My jsme se rozhodli to změnit! Zainvestovali jsme ohromnou sumu a navázali ve světě přímou spolupráci se zkušenou firmou se specializací na damaškové nože. A výsledek? Posuďte sami: 

Damaškové čepele nožů ze sady "BLACK KITCHEN" je vyrobena z kvalitní damaškové oceli. Damašková ocel je utvářena z ocelí 1095 a 15n20. Jednotlivé vrstvy se vzájemně překládají – bylo použito 100-300 vrstev! Jedině tak vzniknou unikátní vlastnosti damaškové ocele a její nádherný vzor. Tvrdost damaškových čepelí se pohybuje mezi nádhernými 58-60 Hrc! Dostane se Vám tedy do rukou nejen umělecký kousek, ale i kvalitní tvrdá ocel. Veškeré naše damaškové nože jsou výhradně vyráběny ručně! Handmade 100 %!

Sada "BLACK KITCHEN" je tvořená 4 mi velmi kvalitními noži z damaškové oceli, které ve Vaší kuchyni zastanou veškerou práci, na kterou si jen vzpomenete.

Prvním kouskem ze sady "BLACK KITCHEN" je čepel inspirovaná tvarem santoku japonských nožů.

Díky své precizní 19,5 cm dlouhé čepeli si hravě poradí s jakkoliv tuhou surovinou jako například kedluben nebo maso s kostí, ale s precizností břitvy nakrájí i měkká rajčata. Toto vše zvládne díky konvexnímu výbrusu, který této čepeli propůjčuje vysokou odolnost ale i ostrost. Díky damaškové kresbě a ozdobnému drážkování hřbetu čepele je i estetický dojem z čepel stejným potěšením jako práce s tímto nožem.

Druhým kouskem "BLACK KITCHEN" je univerzální čepel pro jakékoliv použití.

Damašková čepel tohoto kousku o délce 16 cm je díky svému univerzálnímu tvaru a kvalitnímu zpracování vhodná pro jakoukoliv práci v kuchyni. Od vykostění masa přes jemné sekání cibulky až po krouhání zelí. Díky své konstrukci se jedná o opravdu univerzální nůž pro každé použití a konvexní výbrus čepele Vám zaručí, že Vaše nové ostří bude odolné a dlouho ostré jako břitva.
Elegance s jakou tento nůž krájí jakékoliv suroviny se dá srovnat pouze s krásou této čepel, kterou jí propůjčuje damašková kresba a ozdobné výbrusy na hřbetu čepele.

Dalším článkem sady "BLACK KITCHEN" je dlouhý kuchyňský nůž vhodný na velké suroviny.

Čepel tohoto nože je perfektním nástrojem na krájení velkých surovin jako například hlávka zelí, meloun a podobné. Díky své délce 19,5 cm tato čepel rozkrojí opravdu cokoliv. Dlouhé ostří konvexního typu Vás doslova překvapí svou ostrostí ale především odolností. Nejen efektivita ale i krása jsou předností této čepele, která Vám kuchyň ozdobí díky damaškové kresbě a ozdobnému drážkování na hřbetu čepele.

Posledním kouskem sady "BLACK KITCHEN" je malý kompaktní nůž.

Čepel tohoto nože je při své délce 9,5 cm ideálním nožem pro jemnější práci v kuchyni. Skvěle se s ním očistí paprika, pokrájí jablko nebo vypeckuje avokádo. Tato čepel je nejkompaktnějším členem sady, se kterým jakkoliv drobná a detailní práce není žádný problém. Damašková čepel je opatřená konvexním výbrusem stejně jako větší kolegové, takže stejně jako u nich se nemusíte bát o odolnost a kvalitu ostří. Damašková kresba spolu s ozdobným drážkováním hřbetu z něj udělají malý šperk Vaší kuchyně.

Rukojeť těchto nožů je velmi odolná a kvalitní konstrukce, jejíž jádro je ze stejné damaškové oceli, z jaké je vyrobená čepel.
Na tomto masivním jádru je jako primární materiál velmi odolný kompozitní materiál G10, který se používá primárně na výrobu střenek k nožům a rukojetím pistolí. Od čepele je pak oddělený příložkou z leštěné oceli, která dává celku krásný kontrast. Rukojeť je pak vyztužená 2 mi ocelovými nýty.

Samozřejmostí je, že k takto luxusní sadě dostanete kvalitní velké kožené pouzdro, do kterého si můžete celou sadu "BLACK KITCHEN" složit a dokonce i brát na cesty, takže své umění v kuchyni můžete předvést i Vašim přátelům! :)

Informace k údržbě: 

  • Pro zachování ostrosti nůž ručně omyjte a ihned osušte.
  • Nevystavujte nůž dlouhému kontaktu s vodou nebo solí (speciálně pobyt v myčce na nádobí)
  • Nepoužívejte nůž jako páčidlo a vyvarujte se jeho ohýbání.  
  • Chraňte nůž a jeho ostří před pádem, nebo nárazem.
  • Nůž je určen pro práci přípravy potravin.
  • Nůž ukládejte na bezpečné místo a chraňte před dětmi!

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kuchyňské nože
Záruka: 2 roky
Druh: nože
Hmotnost prvního nože santoku: 228 g
Délka prvního nože santoku: 30,5 cm
Délka čepele prvního nože santoku: 19,5 cm
Hmotnost druhého universálního nože: 208 g
Délka druhého universálního nože: 28 cm
Délka čepele druhého universálního nože: 16 cm
Hmotnost okrajovacího nože: 223 g
Délka okrajovacího nože: 31 cm
Délka čepele okrajovacího nože: 19,5 cm
Hmotnost krátkého nože: 116 g
Délka krátkého nože: 20 cm
Délka čepele krátkého nože: 9,5 cm
Tvrdost: HR58N - HR60N
Materiál: překládaná ocel 1095 a 15n20, G10, leštěná ocel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: