• 1 z 3
 

Trojitá hůl "SANSETSUKON" dřevěná

13 hodnocení
 
Dostupnost Skladem
Běžná cena 799 Kč
Ušetříte 250 Kč (–31 %)
549 Kč
454 Kč bez DPH
   
Kategorie Nunchaku
Záruka 2 roky
 

Čínský "SANSETSUKON" neboli San ťie kun, je trojitá hůl, respektive trojité nunchaku!

Podle legendy vznikla zbraň (též sanjiengun) přímo v Šaolinském chrámu kolem roku 600, jiné zdroje uvádějí datum vzniku, až v roce 960 v období dynastie Song. Armádnímu generálovi Jun Hong Yahovi, expertovi na hůl se hůl v boji zlomila a on ji spojil řetězem. Později spojil tři hole, čímž vznikl "SANSETSUKON". Tato zbraň byla nasazována do armády, kde byla používána na obranu vůči oštěpům a jiným dlouhým zbraním.
Na Okinawu přinesl trojitou hůl mistr Matayoshi Shinko (1888-1947), který se naučil zacházet s touto zbraní během své druhé návštěvy Číny na začátku 20. století. Velkou výhodou bylo to, že "SANSETSUKON" dokázal udeřit „za roh“, čili dokázal trefit protivníka ukrývající se za štít a při rotačních technikách se generovala obrovská síla, přičemž se mohla měnit délka zbraně.

Naše trojité nunchaku "SANSETSUKON" jsou plně funkční! Vyrobeny jsou celé z pevného dřeva, spojeny pevně ocelovými řetězy! Odolná konstrukce a pevný materiál zajišťuje účinný trénink.
S čínskou legendární zbraní "SANSETSUKON" je radost trénovat. Je možné cvičit zcela jedinečné techniky na rozdíl od klasických nunchaku.

Trojitá hůl "SANSETSUKON" využívá techniky párových, ale i jednoručních zbraní, nejblíže má k tanbo, nunchaku a bo. Podobně, jako nunchaku i sansetsukon je v několika zemích díky své účinnosti zakázán. Naštěstí nikoliv v České republice a okolních zemích! ;-)

Na účinnost sansetsukonu se můžete podívat zde:
Podobné produkty

Hmotnost 852 g
Délka celková cca 204 cm
Délka 1 bucharu 60,7 cm
Materiál dřevo, nerezová ocel

Trojitá hůl "SANSETSUKON" ocelová - trenink, využití, boj, recenze


Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora Sansetsukon 25.3.2021 15:23
Jsem si to nakonec ze zvědavosti objednal taky tak jsem zvědav. Počítám že se akorát vyfackuju a dám si do škeble :-DDDD
Odpovědět
JC Avatar autora sansetsukon 30.1.2021 10:05
Bomba vec super spracovane presný rozmer dakujem budem uvás objednavat neustale
Odpovědět
Avatar autora Sansetsukon 11.2.2021 13:45
Kvalitka Děkuji