HQ! Efekt lupa
  • 1 z 7
 

Kovaný sparťanský meč "300 SPARTANS" na kontaktní šerm!

9 hodnocení
 

Fanoušci legendárních 300 si přijdou na své. Meč zhotovený v poměru 1:1 s filmovým originálem. Ruční kovářská práce, vhodná pro kontaktní šerm. 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 11 999 Kč
Ušetříte 4 600 Kč (–38 %)
7 399 Kč
6 115 Kč bez DPH
   
Kategorie Meče
 

kovaný Sparťanský meč "300 SPARTANS" na kontaktní šerm

" Tohle..je..SPARTA!!! "

Leonidas, mocný válečník a spartský král, ale také hrdina své doby, známý především pro svůj skon v legendární bitvě u Thermopyl, v niž hrdě vedl pouhých 300 mužů proti cele Perské armádě jejich tehdejšího vládce Krále králů Xerxese I. Už od samého začátku Sparťané věděli, že šance na jejich vítězství je absolutně mizivá. Avšak i tak se snažili v této bitvě, jenž se odehrála asi 430 př.n.l. zvítězit. Bohužel 300 můžu a s nimi i Leonidas padlo v boji s Perskými silami, což umožnilo Peršanů přístup do Athén. 

Leonidas věděl, že vítězství by bylo jen zázrakem bohů, avšak nebýt zrady díky niž byli on i jeho muži obklíčení a postupně zabiti Perskými nesmrtelnými pobili by Sparťané pravděpodobně více nepřátel. I přes obrovskou převahu, které čelili se jim podařilo zabít nespočet Xerxových sil. Nyní už nám tuto legendární bitvu připomíná poník krále Leonida, který se v Thermopyl nachází dodnes.

Meč je vyroben z ručně kované a kvalitní ocele a je velmi přesnou replikou zbraně, kterou Sparťané používali. Kožená rukojeť je příjemná na uchop a velice dobře zpracována. Nechybí ani krytí ruky, jenž bylo pro tyto meče typické. Meč je také určen k kontaktnímu šerm a proto si nyní konečně můžete zašermovat jako pravý Leonidas!

Katana "SPIRIT OF WARRIOR" je určena pro kontaktní šerm! FULL CONTACT!
Výroba produktu je promyšlena do poslednímu detailu - postup vytváření za tepla (kování, válcování, tepelné zpracování apod...)
Ocel použitá pro čepele je ocel 14260 dle ČSN!
Tato ocel je v průmyslu využívána výhradně pro vysoce namáhané části (např. pružiny u železničních vozidel či spal. motorů).
Vysoká houževnatost a tvrdost oceli 50 HRC je zárukou odolnosti proti úderům a minimálního rizika lomu!

Pokud stojíte o ostrou verzi produktu, napište nám do poznámky v objednávce (NABROUSIT).
Cenu za nabroušení zbraně Vám naceníme a zavoláme zpět.

Podobné produkty

Druh Funkční Katany
Délka celková 70,4 cm
Hmotnost 1269 g
Délka čepele 55,7 cm
Délka rukojeti 12,4 cm
Materiál ocel 14260, kůže

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: