• 1 z 6
 

Spartský meč "300 BITVA U THERMOPYL" kovaný

179 hodnocení
 

Pevná, masivní replika meče, jímž se oháněli Sparťané ve filmu 300! Vyrobeno z pevného kusu železa. Propracované detaily, skálopevná pevnost. Vhodné na sekání! 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 2 999 Kč
Ušetříte 1 500 Kč (–50 %)
1 499 Kč
1 239 Kč bez DPH
   
Kategorie Meče
Záruka 2 roky
 

Spartský meč "300 BITVA U THERMOPYL" kovaný

"Šílenství? Tohle je SPARTA!!!"

Ve Spartské zemi se rodili jen ti nejlepší válečníci. Jejich čas nastal, když se o jejich domovi, louky a pole začala zajímat Perská říše. Král Leonidas, společně s 300 statečnými válečníky, čelili této invazi a to v úzkém sevření Thermopyl. Legenda vypráví, že i když byli všichni pobiti, dokázali dlouho a statečně vzdorovat několikanásobné přesile, ozbrojeni mečem, šíty a kopím. A právě meč z filmového zpracování této legendy, Vám nyní představujeme!

Opravdu masivní kousek oceli, který je nádherně i funkčně zpracován do legendárního spartského meče krále Leonida!

Tento meč se může srovnávat s kyjem či palcátem. Jeho hmotnost (téměř 2 kg!) a tloušťka čepele (1,1 cm!!!) z něj činí opravdu masivní záležitost. A nejedná se pouze o věc do vitríny. Čepel je zpevněná v rukojeti a ostřená, takže s ní můžete štípat třísky či oklešťovat vánoční stromeček bez nejmenších problémů. Čepel je opatřena kovaným designem - autentické zpracování je na místě.

Tento meč je historicky zpracován a je delší a těžší nežli jeho kolega "LEONIDAS" black. Pokud vezmete v potaz, že tato slavná filmová replika stojí okolo 1500 Kč, tak její zpracování je zcela nadočekávání v poměru CENA/VÝKON:

  • reálná spartská velikost
  • věrné filmové zpracování v reálném historickém designu
  • CELOKOVOVÉ zpracování
  • plně funkční (mačeta/sekera/meč)

Tato replika meče "300 BITVA U THERMOPYL" nadchne všechny nadšence filmu "300 Bitva u Thermopyl/Battle of Thermopylae" a hrdinských činů či řecké kultury. Není třeba mnoha peněz k tomu, abyste na vlastní kůži pocítili hrdinství, zodpovědnost a statečnost i Vy! Tak, tak jak to cítil i král Leonidas roku 480 př. n. l.

Tento starořecký meč - kopis - "300 BITVA U THERMOPYL" bude Vaší ozdobou na Vašem pracovním stole, v obýváku, na fantasy táborech, plesech, ke kostýmu, na zábavách, LARPech, divadelních scénách apod.!

A proč? Protože "THIS IS SPARTA!" :-)

Videorecenze zde:

Podobné produkty

Druh replika
Hmotnost 1770 g
Délka 84,9 cm
Délka čepele 65,6 cm
Tloušťka čepele 4 mm
Materiál Ocel 440C , kov, omotávka
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
RH Avatar autora 8.11.2023 16:23
kovaný určitě není, jde o zbroušený odlitek, paradoxně velikost a váha je zde na obtíž , absence pochvy ... za mě 50%
Odpovědět
ML Avatar autora 23.7.2022 12:23
přesně jak už tu zaznělo, po prvním použití se odmotala koženka z rukojeti a ta se značně viklá, mám docela strach aby při sekání čepel nevypadla. osobně se mi nechce sama si to oplétat - platila jsem za kompletní kus. jinak je pěkný a slabší větve usekne, škoda že je pro mě na jednu ruku těžký - používám ho obouruč.
Odpovědět
SK Avatar autora Spartský meč 29.4.2022 14:58
Úžasný dárek pro přítele. Byl nadšený a já taky v jaké dobré kvalitě došel. Klobouk dolů za práci. Moc děkujeme!
Odpovědět
MH Avatar autora Hodnocení 23.10.2021 19:06
Pořádný kus poměrně ostrého železa, není pro žádné slabochy, rukojeť omotaná koženkou, nahradil jsem pravou kůží, dokonalý není, ale za ty peníze není konkurence. Určitě doporučuji.
Odpovědět
RS Avatar autora 24.8.2021 11:45
Lepší zbraň elegantní
Odpovědět
VP Avatar autora 17.4.2020 19:17
No první dojem, kovaný v žádném případě a meč je řádně nevyvážený. Člověk by čekal že bude hruška kus oceli aby to aspoň trochu vyvážil, ale je to jen drobný plíšek. Je to skutečně spíš palcát než meč i když jako meč vypadá.
Odpovědět
VJ Avatar autora 19.12.2019 12:04
Jsem velmi opravdu nadšená. Lidé na eshopu jsou moc hodní, jelikož bez nich bych jen tápala. Jsem laik, ale poradili mi velice dobře, z meče jsem unešená a doufám, že přítel bude taky až jej najde pod stromečkem. Je to krásný kus a velmi robustní, za tu cenu velká sláva a až neuvěřitelně těžký (na mě). Hádám, že se stránkou jsem ještě neskončila, čekají nás také narozeniny, určitě si nechám opět poradit, protože tomu rozumí a můžu říct, že poradí opravdu dobře. Chválím a doporučuji, nejen pro kvalitu a ochotu, ale také za rychlé dodání. Děkuji a přeji krásné Vánoce a šťastný Nový rok.
Odpovědět
RD Avatar autora Recenze zpracování 17.12.2019 18:57
Meč je opravdu velmi zdařilou replikou původního originálu, který se ve starověké Spartě používal. Již po prvním "očíhnutí" jsem zjistil, že je jílec protažený a přivařený k záštitě na konci meče, nejedná se o záštitu, nýbrž pomyslnou hrušku, ale díky geometrii meče, která budí dojem spíše ochranného prvku, mluvím zde celkově o záštitě meče. Ocel je tvrzená, klasická uhlíková, tedy je dobré ji občas něčím namazat, aby nedochízelo k případne korozi, nicméně v dobrých povětrnostních podmínkách, respektive v podmínkách doma, se mu nemůže nic moc stát a neměl by začít rezivět. meč má dřevěnou rukovět omotanou kůží, tedx dá se i po případném zničení držadla opět dát dohromady, či velmi snadno opravit. meč působí velice robustním dojmem a za 1500kč je to velice dobreá investice do budoucna, na zdi se bude vyjímat a v případě vloupání, nemáte problém sebe i svou rodinu na blízko ochránit.
Odpovědět
PK Avatar autora 1.12.2021 11:41
Je očividné že o starověké Spartě nic nevíte, jelikož se tam používal Xífos. Tohle jen jen komiksový návrh
A Avatar autora Vypadne z rukojeti? 29.11.2019 12:14
Meč se hýbe v rukojeti, působí jako by měl vyletět z jílce, nvm zda je to bezpečné a vhodné na sekání. nikde není napsána geometrie trnu a zda je jílec protažen a zavařen ke konci rukojeti, pakby bylo jedno, že s ehýbe rukojeť, protože meč by byl vyroben nezničitelně.
Odpovědět
DK Avatar autora Top 1.10.2019 17:14
Zdravím. Poměr cena kvalita top. ???? Každopádně pro každého nadšence super dárek, který je hlavně funkční. Meč dodán nabrouseny a ready pro používání. ????????????????
Odpovědět
Avatar autora Ohodnocení meče 14.8.2019 19:37
Meč je odolný!Odstranil jsem původně hrubě broušené ostří vyleštěním.Rukojet se trochu hýbe,ale vyrobil jsem bukovou obtaženou pravou kůží a tentokrát vše zpevnil epoxidem a nyní je v perfektním stavu:)Pro mne to byl "polotovar na dolazení".Neberte to jako špatné hodnocení,právě naopak!Za tu cenu super kus železa :)Ještě se chystám dodělat kožené pouzdro a bude to super
Odpovědět
J Avatar autora Předelavka 16.1.2021 09:58
Ahoj,napis mi mail a poslu fotky z předelavky(tady do odpovedi neni kam vlozit foto).Trn si nevzpomenu jak je dlouhy,ale typuju na cca 12cm zakonceny zavitem.Rukojet jsem delal ovalnou s vybranim na ukazovaček aby meč nelital v ruce a nepretačel se.
J Avatar autora 6.12.2020 19:17
Nazdar, nevieš mi poslať fotku ako si to prerobil popripade ako vyzeral meč bez rukoväte, aky dlhy je trn?
PG Avatar autora 26.4.2019 11:12
+Je veľmi pekný a vyzerá seriózne. -rukoväť pri zahnatí sa hýbe a nerob moc dobrý dojem pre používateľa
Odpovědět
MS Avatar autora Ohodnocení zbraně 28.3.2019 11:24
Je to kvalitně zpracovaný meč. Krásný kus řemeslné práce, hezké detailní zpracování. Doporučuji každému milovníku chladných zbraní.
Odpovědět
F Avatar autora 22.11.2018 12:00
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by se dala zakoupit pochva na tento meč?
Odpovědět
TM Avatar autora Nádherný kus oceli 3.11.2018 13:56
Není sice na denní nošení, ale poskytne mnoho zábavy. Škoda, že je dodáván bez pochvy, ale už mi jeden chlapík šije s opaskem a dohodou.
Odpovědět