• 1 z 6
 

Spartský meč "300 BITVA U THERMOPYL" kovaný

146 hodnocení
 

Pevná, masivní replika meče, jímž se oháněli Sparťané ve filmu 300! Vyrobeno z pevného kusu železa. Propracované detaily, skálopevná pevnost. Vhodné na sekání! 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 2 999 Kč
Ušetříte 1 500 Kč (–50 %)
1 499 Kč
1 239 Kč bez DPH
   
Kategorie Meče
Záruka 2 roky
 

Spartský meč "300 BITVA U THERMOPYL" kovaný

"Šílenství? Tohle je SPARTA!!!"

Ve Spartské zemi se rodili jen ti nejlepší válečníci. Jejich čas nastal, když se o jejich domovi, louky a pole začala zajímat Perská říše. Král Leonidas, společně s 300 statečnými válečníky, čelili této invazi a to v úzkém sevření Thermopyl. Legenda vypráví, že i když byli všichni pobiti, dokázali dlouho a statečně vzdorovat několikanásobné přesile, ozbrojeni mečem, šíty a kopím. A právě meč z filmového zpracování této legendy, Vám nyní představujeme!

Opravdu masivní kousek oceli, který je nádherně i funkčně zpracován do legendárního spartského meče krále Leonida!

Tento meč se může srovnávat s kyjem či palcátem. Jeho hmotnost (téměř 2 kg!) a tloušťka čepele (1,1 cm!!!) z něj činí opravdu masivní záležitost. A nejedná se pouze o věc do vitríny. Čepel je zpevněná v rukojeti a ostřená, takže s ní můžete štípat třísky či oklešťovat vánoční stromeček bez nejmenších problémů. Čepel je opatřena kovaným designem - autentické zpracování je na místě.

Tento meč je historicky zpracován a je delší a těžší nežli jeho kolega "LEONIDAS" black. Pokud vezmete v potaz, že tato slavná filmová replika stojí okolo 1500 Kč, tak její zpracování je zcela nadočekávání v poměru CENA/VÝKON:

  • reálná spartská velikost
  • věrné filmové zpracování v reálném historickém designu
  • CELOKOVOVÉ zpracování
  • plně funkční (mačeta/sekera/meč)

Tato replika meče "300 BITVA U THERMOPYL" nadchne všechny nadšence filmu "300 Bitva u Thermopyl/Battle of Thermopylae" a hrdinských činů či řecké kultury. Není třeba mnoha peněz k tomu, abyste na vlastní kůži pocítili hrdinství, zodpovědnost a statečnost i Vy! Tak, tak jak to cítil i král Leonidas roku 480 př. n. l.

Tento starořecký meč - kopis - "300 BITVA U THERMOPYL" bude Vaší ozdobou na Vašem pracovním stole, v obýváku, na fantasy táborech, plesech, ke kostýmu, na zábavách, LARPech, divadelních scénách apod.!

A proč? Protože "THIS IS SPARTA!" :-)

Videorecenze zde:

Podobné produkty

Druh replika
Hmotnost 1715 g
Délka 83 cm
Tloušťka čepele 11 mm!!!
Materiál železo, kov, omotávka
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
RS Avatar autora 24.8.2021 11:45
Lepší zbraň elegantní
Odpovědět
VP Avatar autora 17.4.2020 19:17
No první dojem, kovaný v žádném případě a meč je řádně nevyvážený. Člověk by čekal že bude hruška kus oceli aby to aspoň trochu vyvážil, ale je to jen drobný plíšek. Je to skutečně spíš palcát než meč i když jako meč vypadá.
Odpovědět
VJ Avatar autora 19.12.2019 12:04
Jsem velmi opravdu nadšená. Lidé na eshopu jsou moc hodní, jelikož bez nich bych jen tápala. Jsem laik, ale poradili mi velice dobře, z meče jsem unešená a doufám, že přítel bude taky až jej najde pod stromečkem. Je to krásný kus a velmi robustní, za tu cenu velká sláva a až neuvěřitelně těžký (na mě). Hádám, že se stránkou jsem ještě neskončila, čekají nás také narozeniny, určitě si nechám opět poradit, protože tomu rozumí a můžu říct, že poradí opravdu dobře. Chválím a doporučuji, nejen pro kvalitu a ochotu, ale také za rychlé dodání. Děkuji a přeji krásné Vánoce a šťastný Nový rok.
Odpovědět
RD Avatar autora Recenze zpracování 17.12.2019 18:57
Meč je opravdu velmi zdařilou replikou původního originálu, který se ve starověké Spartě používal. Již po prvním "očíhnutí" jsem zjistil, že je jílec protažený a přivařený k záštitě na konci meče, nejedná se o záštitu, nýbrž pomyslnou hrušku, ale díky geometrii meče, která budí dojem spíše ochranného prvku, mluvím zde celkově o záštitě meče. Ocel je tvrzená, klasická uhlíková, tedy je dobré ji občas něčím namazat, aby nedochízelo k případne korozi, nicméně v dobrých povětrnostních podmínkách, respektive v podmínkách doma, se mu nemůže nic moc stát a neměl by začít rezivět. meč má dřevěnou rukovět omotanou kůží, tedx dá se i po případném zničení držadla opět dát dohromady, či velmi snadno opravit. meč působí velice robustním dojmem a za 1500kč je to velice dobreá investice do budoucna, na zdi se bude vyjímat a v případě vloupání, nemáte problém sebe i svou rodinu na blízko ochránit.
Odpovědět
A Avatar autora Vypadne z rukojeti? 29.11.2019 12:14
Meč se hýbe v rukojeti, působí jako by měl vyletět z jílce, nvm zda je to bezpečné a vhodné na sekání. nikde není napsána geometrie trnu a zda je jílec protažen a zavařen ke konci rukojeti, pakby bylo jedno, že s ehýbe rukojeť, protože meč by byl vyroben nezničitelně.
Odpovědět
DK Avatar autora Top 1.10.2019 17:14
Zdravím. Poměr cena kvalita top. ???? Každopádně pro každého nadšence super dárek, který je hlavně funkční. Meč dodán nabrouseny a ready pro používání. ????????????????
Odpovědět
Avatar autora Ohodnocení meče 14.8.2019 19:37
Meč je odolný!Odstranil jsem původně hrubě broušené ostří vyleštěním.Rukojet se trochu hýbe,ale vyrobil jsem bukovou obtaženou pravou kůží a tentokrát vše zpevnil epoxidem a nyní je v perfektním stavu:)Pro mne to byl "polotovar na dolazení".Neberte to jako špatné hodnocení,právě naopak!Za tu cenu super kus železa :)Ještě se chystám dodělat kožené pouzdro a bude to super
Odpovědět
J Avatar autora Předelavka 16.1.2021 09:58
Ahoj,napis mi mail a poslu fotky z předelavky(tady do odpovedi neni kam vlozit foto).Trn si nevzpomenu jak je dlouhy,ale typuju na cca 12cm zakonceny zavitem.Rukojet jsem delal ovalnou s vybranim na ukazovaček aby meč nelital v ruce a nepretačel se.
J Avatar autora 6.12.2020 19:17
Nazdar, nevieš mi poslať fotku ako si to prerobil popripade ako vyzeral meč bez rukoväte, aky dlhy je trn?
PG Avatar autora 26.4.2019 11:12
+Je veľmi pekný a vyzerá seriózne. -rukoväť pri zahnatí sa hýbe a nerob moc dobrý dojem pre používateľa
Odpovědět
MS Avatar autora Ohodnocení zbraně 28.3.2019 11:24
Je to kvalitně zpracovaný meč. Krásný kus řemeslné práce, hezké detailní zpracování. Doporučuji každému milovníku chladných zbraní.
Odpovědět
F Avatar autora 22.11.2018 12:00
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by se dala zakoupit pochva na tento meč?
Odpovědět
TM Avatar autora Nádherný kus oceli 3.11.2018 13:56
Není sice na denní nošení, ale poskytne mnoho zábavy. Škoda, že je dodáván bez pochvy, ale už mi jeden chlapík šije s opaskem a dohodou.
Odpovědět
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.