• 1 z 7
 

Gotický rytířský meč "TEUTONIC KNIGHTS ORDER - RED CROSS" Kovaný, ostrý!

5 hodnocení
 

Ručně kovaný meč z nerezové uhlíkaté oceli J420. Meč vybroušený do klínového výbrusu, již ostřený z výroby. Zdobené detaily. 

Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 6 999 Kč
Ušetříte 3 000 Kč (–42 %)
3 999 Kč
3 305 Kč bez DPH
Kategorie Meče
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Gotický rytířský meč "TEUTONIC KNIGHTS ORDER - RED CROSS" Kovaný, ostrý!

Gotický meč "TEUTONIC KNIGHTS ORDER - RED CROSS" je ručně kovaný meč s čepelí vyleštěnou do vysokého lesku. Jedná se o čepel vyrobenou z nerezové uhlíkové oceli J420 vybroušenou do klasického klínového výbrusu s vysokou ostrostí! Čepel samotná pak disponuje délkou 85 cm a sílou materiálu 3 mm, což jsou ideální míry pro jednoruční meč. Disponuje také krevním žlabem po délce zhruba 2/3 délky čepele.

Nejedná se o pouhou repliku! Konstrukce, provedení a kvalita umožňuje PRAKTICKÝ NÁCVIK ČI SEKÁNÍ! Můžete tedy s tímto gotickým mečem přetnout meloun i kus větve!  Pro historický šerm však určen není.

Jílec meče TEUTONIC KNIGHTS ORDER - RED CROSS" je jednoduchým leč překrásným ztvárněním klasického jílce gotických mečů.
Záštita tohoto meče je vyrobená z masivního kousku mosazi s krásnými rytinami heraldiky řádu německých rytířů. Tato ladná záštita pozvolna přechází v masivní dřevěnou rukojeť potaženou kvalitním potahem z pravé kůže, díky čemuž rukojeť neprokluzuje.
Hlavice meče je pak ve tvaru mince s rytinou symboliky kříže a je vyrobená z masivního kusu mosazi. Kříž na hlavici je nově natřen červenou barvou. 

Součástí meče je i pevné pouzdro z hovězí kůže. Toto pouzdro lze nosit na opasku, nebo na zádech, díky nastavitelnému popruhu. Jedná se o ručně kovaný meč, který může mít malé odlišnosti kus od kusu, jelikož se nejedná o strojní výrobu, ale ručně kovaný produkt.
Díky tomu se Vám tak do ruky dostane originál, který nebude přesně stejný s žádným jiným kusem.

Meč byl nástrojem ochrany, ale i války. Žádná věc na světě není určená jako dobrá nebo špatná je pouze na nás jak ji využijeme.
Stejně je tomu tak i u meče, zbraně která provedla celé lidstvo od objevení kovů až po dobu páry. Stejně tak tomu bylo v myšlence vzniku Řádu německých rytířů, který měl za úkol chránit křesťany na území tehdejšího Jeruzaléma. Pozvednout meč v počátcích tohoto řádu bylo povolenou pouze pro ochranu životů nikoliv pro ublížení. Náš tým Vám s radostí představuje kovaný gotický meč "TEUTONIC KNIHTS ORDER".
Za čest a slávu! :)

 

 

Podobné produkty

Druh Kovaný ocelový meč
Hmotnost celková 1380 g
Hmotnost meče 1092 g
Celková délka 103,5 cm
Délka čepele 85 cm
Materiál Ocel J420, mosaz, hovězí kůže, dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: