HQ! Efekt lupa
  • 1 z 7
 

Sada damaškových kuchyňských nožů "PROFESSIONAL"

29 hodnocení
 

Ručně kovaná sada kuchyňských nožů z damaškové oceli. Tvrdost oceli 58-60 Hrc. Překládaná ocel 100-300 vrstev. Vše zabaleno v koženém pouzdře. 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 19 999 Kč
Ušetříte 11 200 Kč (–56 %)
8 799 Kč
7 272 Kč bez DPH
   
Kategorie KUCHYŇSKÉ NOŽE
Záruka 2 roky
 

Sada damaškových kuchyňských nožů "PROFESSIONAL" 

Již od pradávna se říká, že kuchař je stejně dobrý jako vybavení se kterým pracuje. Kvalitní spotřebiče, nádobí, ale především kvalitní nože. Každý šéfkuchař má svoji vlastní sadu nožů, která s ním putuje od restaurace k restauraci.
Kvalitní ocel provedení a především praktické využití nože jsou přednosti, které každý šéfkuchař ocení.
Náš tým se rozhodl, že luxus který mají světová šéfkuchaři dodáme i do Vaší kuchyně.
S radostí vám představujeme damaškovou sadu kuchyňských nožů "PROFESSIONAL"

Kvalitou a zpracováním se tyto nože řadí mezi sady, které mohou stát i desítky tisíc! To je právě nevýhoda oněch nádherných damaškových nožů... My jsme se rozhodli to změnit! Zainvestovali jsme ohromnou sumu a navázali ve světě přímou spolupráci se zkušenou firmou se specializací na damaškové nože. A výsledek? Posuďte sami: 

Damaškové čepele nožů ze sady "PROFESSIONAL" je vyrobena z kvalitní damaškové oceli. Damašková ocel je utvářena z ocelí 1095 a 15n20. Jednotlivé vrstvy se vzájemně překládají – bylo použito 100-300 vrstev! Jedině tak vzniknou unikátní vlastnosti damaškové ocele a její nádherný vzor. Tvrdost damaškových čepelí se pohybuje mezi nádhernými 58-60 Hrc! Dostane se Vám tedy do rukou nejen umělecký kousek, ale i kvalitní tvrdá ocel. Veškeré naše damaškové nože jsou výhradně vyráběny ručně! Handmade 100 %!

Tato sada kuchyňských nožů z damaškové oceli obsahuje hned 4 velice praktické nože, se kterými se i z Vás stane profesionální šéfkuchař.

První z této sady "PROFESSIONAL" je velký univerzální damaškový nůž pro všestranné využití v gastronomii. 

Čepel tohoto damaškového nože o délce 19,5 cm je pořádným pracovníkem do Vaší kuchyně. Velice kvalitní provedení a její tvar vám umožní dělat veškeré úkony, které od kuchyňského nože očekáváte, od krájení cibule, přes krájení masa, až po sekání a krouhání tuhých surovin. Celé čepeli pak vévodí damašková kresba, která spolu s ozdobnými výbrusy na hřbetu čepele z tohoto nože udělá klenot vaší kuchyně. Vybrus ostří je pak konvexní, takže se Vám nové ostří jen tak neotupí.

Druhým kouskem sady "PROFESSIONAL" je rovněž nůž pro univerzální použití, avšak o něco kratší pro větší přesnost a lehčí manipulaci.

U tohoto nože o délce čepele 16 cm se bavíme o opravdové všestrannosti. Díky jeho menší velikosti se s ním s mnohem větší obratností vypořádáte s úkony jako je vykostění kuřete, nasekání cibulky nebo pokrájení zeleniny. Tento nůž Vás překvapí vysokou kvalitou svého ostří, jenž je vybroušeno konvexním výbrusem, takže se Vám nové ostří dlouho zachová ostré jako břitva.
Estetická stránka tohoto nože Vás nadchne stejně jako jeho výkon v kuchyni. Damašková kresba spolu s ozdobným drážkováním na hřbetu čepele z tohoto nože udělají šperk vaší kuchyně. 

Dalším kouskem rodiny "PROFESSIONAL" je užší a delší nůž pro dlouhé a precizní řezy.

Damašková čepel tohoto nože je velice precizním kouskem, se kterým se z Vás stane mistr v rovných řezů jedním tahem.
Díky své délce 19,5 cm s tímto nožem můžete jedním tahem rozkrojit velké suroviny jakými jsou například melouny a podobné plody nebo okrajování masa při opékání. Díky konvexnímu výbrusu ostří se s touto čepelí prokrájíte k vynikajícím pokrmům a přitom Vaše nové ostří zůstane ostré jako břitva. Stejně jako u předešlých kousků této sady se jedná o damaškovou čepel s dech beroucí kresbou, která se stane klenotem Vaší kuchyně.

Posledním kouskem sady "PROFESSIONAL" je malý kompaktní nůž na ovoce a zeleninu.

U této čepele o délce 9,5 cm se jedná o nejkompaktnější čepel z celé sady. Díky menší délce ostří budete schopní precizně očistit papriku, nebo oloupat a naporcovat mango. Ostří této čepele je ale stejně ostré jako jeho vetší bratři díky stejnému konvexnímu výbrusu po celé délce čepele. I hřbet tohoto pracovitého mrňouse je opatřený ozdobným drážkováním a i na jeho povrchu dominuje damašková kresba.

Rukojeť těchto nožů je definici kvality a luxusu. Masivní tělo rukojeti je vyrobené ze stejné damaškové oceli, jako je použitá na výrobu čepele. Na tomto kvalitním damaškovém jádru rukojeti jsou jako příložky použité luxusní materiály. Největší část finálních příložek je tvořená z pravé velbloudí kosti, která je od čepele oddělená příložkami z leštěné oceli. Celá rukojeť je pak zpevněná ocelovými nýty, které celou konstrukci ještě více vyztuží.

Samozřejmostí je, že k takto luxusní sadě dostanete kvalitní velké kožené pouzdro, do kterého si můžete celou sadu "PROFESSIONAL" složit a dokonce i brát na cesty, takže své umění v kuchyni můžete předvést i Vašim přátelům! :)

Pokyny k údržbě: 

  • Pro zachování ostrosti nůž ručně omyjte a ihned osušte.
  • Nevystavujte nůž dlouhému kontaktu s vodou nebo solí (speciálně pobyt v myčce na nádobí)
  • Nepoužívejte nůž jako páčidlo a vyvarujte se jeho ohýbání.  
  • Chraňte nůž a jeho ostří před pádem, nebo nárazem.
  • Nůž je určen pro práci přípravy potravin.
  • Nůž ukládejte na bezpečné místo a chraňte před dětmi!

 

 

Podobné produkty

Druh nože
Hmotnost prvního nože universal 246 g
Délka prvního nože universal 30,5 cm
Délka čepele prvního nože universal 19,5 cm
Hmotnost druhého universálního nože 228 g
Délka druhého universálního nože 28 cm
Délka čepele druhého universálního nože 16 cm
Hmotnost okrajovacího nože 229 g
Délka okrajovacího nože 30,5 cm
Délka čepele okrajovacího nože 19,5 cm
Hmotnost krátkého nože 130 g
Délka krátkého nože 20,5 cm
Délka čepele krátkého nože 9,5 cm
Tvrdost HR58N - HR60N
Materiál překládaná ocel 1095 a 15n20, velbloudí kost, leštěná ocel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: