Tip Efekt lupa
  • 1 z 6
 

Masivní funkční kyj "SPIKY" s ocelovými trny / morgenštern

6 hodnocení
 

Dřevěný kyj / palcát vyrobený z poctivého kusu hrušňového dřeva. Na konci se nachází 21 ocelových bodců, které dávají kyji neskutečné ničivé vlastnosti. 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 2 299 Kč
Ušetříte 1 000 Kč (–43 %)
1 299 Kč
1 074 Kč bez DPH
   
Kategorie HIGH QUALITY PRODUCTS
Záruka 2 roky
 

Masivní kyj "SPIKY" s ocelovými trny

Kyj je středověký nástroj, který sloužil jako zemědělský nástroj pro tlučení obilí. Po častých nájezdech a přepadeních se z kyje stala zbraň rolníků, která často zachránila úrodu či celou vesnici před zničením. Důkazem je i česká vesnice Kyjov, která má ve svém znaku kyj. Údajně se vesnice zachránila před útokem právě kyji. Kyj byl často používanou zbraní už v době paleolitu (před 2 miliony lety). Postupem času se kyje různě vylepšovali a dělali se více účinné. Používal se k lovu mamutů, později na souboj mezi lidmi. Ve středověku se často používal jako zbraň na přepadávání pocestných. V dnešní době se jedná převážně o doplněk kostýmu čerta, či dekorace do domu.  

My nyní nabízíme náš funkční středověký kyj, který nemá v Česku obdoby. 

Masivně a kvalitně zpracovaný kyj "SPIKY" je ukázkou toho, s čím středověcí zbojníci bojovali. Základ kyje tvoří samozřejmě dřevo. Konkrétně se jedná o hrušeň, která má skvělý poměr váhy a pevnosti. Celková délka kyje je krásných 60 cm!

Na samotném konci se nachází 21 ocelových bodců, které z tohoto kyje dělají originální zbraň. Každý bodec má 3 cm na délku. 

Kyj má i ergonomicky vybroušenou rukojeť, aby se Vám při manipulaci co nejlépe držel. Když už ho budete mít v ruce, pocítíte i jeho váhu 860 g!

Kyj "SPIKY" můžete použítat zcela prakticky - ať už s ním rozmetete plechovku nebo silný kokosový ořech ;-)

 

Podobné produkty

Celková délka cca 60 cm
Hmotnost 860 g
Materiál Dřevo hrušně, ocel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: